Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Paul Ruttmann 1985 AUT 21 07:47:53 00:52:42 00:01:33 04:06:50 00:01:44 02:45:03
2 Christoph Ladits 1990 AUT 3 08:34:33 00:55:41 00:02:36 04:34:09 00:02:08 02:59:58
3 Andreas Fuchs 1975 AUT 226 08:44:20 01:00:25 00:02:06 04:30:16 00:02:08 03:09:23
4 Rainer Fuhrmann 1971 AUT 161 09:04:07 01:10:44 00:02:17 04:36:36 00:02:03 03:12:26
5 Martin Leirer 1973 AUT 175 09:09:53 00:58:11 00:01:54 04:50:10 00:01:32 03:18:04
6 Rene Bauer 1978 AUT 9 09:16:22 01:01:31 00:01:52 04:52:34 00:02:15 03:18:08
7 Manuel Plank 1987 AUT 216 09:21:16 01:04:41 00:02:44 04:58:43 00:02:21 03:12:46
8 Rene Allram 1990 AUT 19 09:30:34 01:09:22 00:01:55 04:49:57 00:02:18 03:26:59
9 Michael Aigner 1988 AUT 23 09:32:42 00:58:05 00:02:35 04:50:53 00:01:30 03:39:37
10 Pascal Gaar 1991 AUT 160 09:33:06 01:01:34 00:02:56 04:58:28 00:03:25 03:26:41
11 Christian Klawacs 1976 AUT 25 09:38:47 01:08:17 00:02:48 04:53:37 00:02:31 03:31:31
12 Christian Rausch 1974 AUT 135 09:42:09 01:16:07 00:03:17 05:00:28 00:03:20 03:18:55
13 Michael Brandl 1981 AUT 181 09:44:33 00:58:32 00:02:31 04:58:36 00:04:02 03:40:51
14 Richard Tromayer 1980 AUT 163 09:44:50 00:58:10 00:02:44 04:50:55 00:04:53 03:48:06
15 Thomas Spreitzer 1984 AUT 72 09:50:05 01:02:39 00:02:18 05:22:39 00:02:45 03:19:42
16 Markus Reininger 1972 AUT 76 09:52:38 01:09:47 00:03:25 05:16:31 00:01:50 03:21:03
17 Manfred Lang 1974 AUT 203 10:02:42 01:15:12 00:04:23 05:08:05 00:04:08 03:30:53
18 Alexander Frühwirth 1969 AUT 63 10:06:53 00:58:14 00:02:55 05:24:40 00:02:13 03:38:48
19 Christian Krenosz 1970 AUT 69 10:11:59 01:13:34 00:02:12 05:02:39 00:03:28 03:50:04
20 Johann Kralik 1966 AUT 35 10:14:29 01:16:44 00:04:07 05:13:45 00:03:31 03:36:20
21 Stefan Ohler 1975 AUT 43 10:18:24 01:15:54 00:04:52 04:49:19 00:07:02 04:01:15
22 Markus Hornyik 1971 AUT 68 10:19:12 01:15:00 00:03:47 05:04:21 00:03:57 03:52:05
23 Georg Pieber 1972 AUT 117 10:28:54 01:18:16 00:02:08 05:10:52 00:03:12 03:54:23
24 Bernhard Gruber 1982 AUT 77 10:29:51 01:03:35 00:02:19 04:59:31 00:04:16 04:20:08
25 Andreas Pröll 1971 AUT 173 10:39:20 01:06:02 00:03:52 05:09:19 00:02:41 04:17:24
26 Matthias Cusumano 1978 AUT 37 10:43:26 01:04:07 00:04:01 05:41:26 00:02:08 03:51:42
27 Horst Hauser 1968 AUT 126 10:50:39 01:21:37 00:03:37 05:23:25 00:03:09 03:58:49
28 Werner Zwölfer 1984 AUT 20 11:08:11 01:08:20 00:04:38 05:21:45 00:03:52 04:29:34
29 Manfred Grüner 1969 AUT 198 11:19:32 01:28:39 00:06:36 05:38:01 00:03:25 04:02:49
30 Oliver Zippusch 1977 AUT 33 11:28:57 01:16:37 00:05:06 05:45:40 00:02:00 04:19:31
Program notes:

Technical Delegate: Lothar Wendelin/AUT. Head Referee: Silvia Kreuzer/AUT
Incomplete results