Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Ignacio Javier Moron Gonzalez 1971 ESP 2256 01:48:17 00:32:32 00:00:36 00:56:57 00:00:57 00:17:14
2 Jaime Menendez De Luarca Zumalacarregui 1974 ESP 2287 01:50:27 00:33:45 00:00:34 00:55:33 00:00:42 00:19:51
3 Michael Reilly 1975 IRL 2280 01:50:48 00:33:30 00:00:34 00:55:58 00:00:40 00:20:04
4 Martin Kirwan 1973 IRL 2279 01:51:50 00:34:15 00:00:57 00:56:04 00:00:53 00:19:40
5 Philip Kruse 1973 GBR 2272 01:51:59 00:33:18 00:00:35 00:58:09 00:00:37 00:19:18
6 Agustín Anguita Hinojosa 1975 ESP 2258 01:52:27 00:34:27 00:00:46 00:55:59 00:00:50 00:20:24
7 Antonio Roldan Dominguez 1971 ESP 2251 01:53:38 00:33:39 00:00:34 00:59:55 00:00:41 00:18:48
8 Rafael Moreno Martinez 1975 ESP 2253 01:54:03 00:33:38 00:00:34 00:59:57 00:00:45 00:19:07
9 Jesus Serna Martin 1973 ESP 2261 01:54:21 00:33:37 00:01:22 00:59:23 00:00:43 00:19:14
10 Andrew Mosley 1975 GBR 2274 01:55:03 00:34:49 00:00:51 00:59:07 00:00:45 00:19:29
11 Miguel Angel Cogolludo Agustin 1975 ESP 2262 01:55:40 00:33:49 00:00:41 01:01:01 00:00:52 00:19:15
12 Adriele Prina-Mello 1972 IRL 2278 01:56:06 00:35:40 00:00:35 00:58:49 00:00:50 00:20:10
13 Francisco Javier Manzanares Beamud 1973 ESP 2243 01:56:25 00:36:44 00:00:45 00:56:54 00:00:42 00:21:18
14 Jose Manuel Suarez PeÑafuerte 1973 ESP 2257 01:57:11 00:34:07 00:00:35 01:01:01 00:01:02 00:20:24
15 Juan Gonzalez Fernandez 1974 ESP 2247 01:57:26 00:34:08 00:01:03 01:01:45 00:00:50 00:19:40
16 Rupert May 1975 GBR 2273 01:57:34 00:36:36 00:00:50 00:58:41 00:00:43 00:20:42
17 Antonio Jesus Diago Hernandez 1973 ESP 2254 01:57:57 00:35:45 00:01:08 00:59:56 00:01:01 00:20:05
18 Jesus Moñux Diez 1972 ESP 2263 01:58:29 00:35:16 00:00:44 01:02:02 00:00:49 00:19:37
19 Stefan Gremmens 1973 BEL 2286 02:00:09 00:37:11 00:00:38 01:01:12 00:00:53 00:20:14
20 Jose Maria Serna Cepeda 1971 ESP 2245 02:00:44 00:35:15 00:01:00 01:03:10 00:00:59 00:20:18
21 Frank Holmes 1971 GBR 2271 02:01:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
22 Steve Linton 1972 GBR 2269 02:03:18 00:34:59 00:00:43 01:05:46 00:00:42 00:21:06
23 Francisco Javier Izquierdo Asensio 1971 ESP 2252 02:03:33 00:37:41 00:00:37 01:01:58 00:00:55 00:22:20
24 Andrew Lakeland 1971 GBR 2270 02:03:34 00:36:15 00:00:46 01:04:01 00:00:55 00:21:35
25 Tomas Ibañez Mayo 1972 ESP 2246 02:03:54 00:36:17 00:01:00 01:03:53 00:00:49 00:21:53
26 Jose Luis Muñoz Cid 1974 ESP 2259 02:04:48 00:38:11 00:00:44 01:03:46 00:00:49 00:21:17
27 Julian Ridgley 1971 GBR 2265 02:05:05 00:38:34 00:01:01 01:02:53 00:01:09 00:21:26
28 Craig Stewart 1972 GBR 2276 02:05:29 00:39:18 00:00:53 01:02:20 00:00:56 00:22:00
29 Timothy Boyling 1974 GBR 2266 02:06:11 00:39:22 00:00:46 01:00:56 00:01:05 00:24:02
30 Patricio Pedroche MuÑoz 1975 ESP 2255 02:07:47 00:40:12 00:00:59 01:01:58 00:01:05 00:23:30
31 Si Baker 1972 GBR 2277 02:09:05 00:42:34 00:00:44 00:59:36 00:00:49 00:25:20
32 Stefano Ziliali 1974 ITA 2281 02:09:49 00:39:45 00:01:02 01:05:55 00:01:00 00:22:05
33 Neill Boddington 1974 GBR 2275 02:10:03 00:40:17 00:01:01 01:04:41 00:00:58 00:23:05
34 Manuel Major 1973 POR 2284 02:11:01 00:41:35 00:01:07 01:01:43 00:01:02 00:25:32
35 Oliver Verhoeven Fernandez 1974 ESP 2244 02:11:38 00:40:32 00:00:56 01:05:22 00:00:58 00:23:47
36 Jose Angel Benito Gil 1971 ESP 2260 02:16:53 00:41:34 00:00:59 01:07:55 00:01:14 00:25:10
37 John Carr 1973 GBR 2264 02:22:07 00:35:34 00:00:39 01:23:50 00:01:06 00:20:57
38 James Tebbs 1974 GBR 2267 02:22:46 00:42:56 00:00:58 01:06:50 00:01:01 00:30:59
39 Joaquim Rosado 1971 POR 2283 02:35:15 00:49:54 00:00:57 01:15:16 00:00:53 00:28:14
DNF Simon Smith 1974 GBR 2268 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Maisie Bancewicz/GBR. Head Referee: Eero Raudsepp/EST. Competition Jury: Maisie Bancewicz/GBR, Martin Breedijk/NED, Alicia García/ESP.
Distances: 1st run 9.7 km (4 laps), bike 36.8 km (2 laps) 2nd run 5.3 km (2 laps)