Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Natascha Badmann 1966 SUI 02:13:34 00:20:12 00:00:00 01:14:14 00:00:00 00:36:14
2 Virginia Berasategi Luna 1975 ESP 02:13:48 00:19:16 00:00:00 01:15:08 00:00:00 00:36:28
3 Suzanne Nielsen 1966 DEN 02:15:01 00:19:19 00:00:00 01:16:26 00:00:00 00:36:04
4 Magali Di Marco Messmer 1971 SUI 02:15:23 00:18:59 00:00:00 01:15:22 00:00:00 00:38:01
5 Mieke Suys 1968 BEL 02:15:56 00:19:39 00:00:00 01:15:24 00:00:00 00:38:10
6 Erika Molnár 1976 HUN 02:16:34 00:20:02 00:00:00 01:17:46 00:00:00 00:35:47
7 Isabelle Mouthon-Michellys 1966 FRA 02:17:04 00:19:07 00:00:00 01:16:13 00:00:00 00:38:45
8 Maribel Blanco Velasco 1969 ESP 02:17:42 00:20:10 00:00:00 01:17:40 00:00:00 00:36:52
9 Jasmine Hämmerle 1966 AUT 02:17:55 00:19:37 00:00:00 01:16:17 00:00:00 00:38:57
10 Nina Anisimova 1973 RUS 02:18:50 00:18:38 00:00:00 01:18:15 00:00:00 00:38:26
11 Nancy Kemp-Arendt 1969 LUX 02:19:57 00:18:58 00:00:00 01:16:41 00:00:00 00:41:11
12 Nóra Edöcsény 1974 HUN 02:20:05 00:19:48 00:00:00 01:20:15 00:00:00 00:37:06
13 Sophie Delemer 1967 FRA 02:20:14 00:20:16 00:00:00 01:16:40 00:00:00 00:40:16
14 Brigitte Scheithauer 1963 GER 02:20:19 00:19:02 00:00:00 01:17:58 00:00:00 00:40:15
15 Sian Brice 1969 GBR 02:22:04 00:19:13 00:00:00 01:22:04 00:00:00 00:37:56
16 Renata Berkova 1975 CZE 02:22:16 00:19:09 00:00:00 01:21:54 00:00:00 00:38:03
17 Ute Schaefer 1967 GER 02:22:51 00:20:34 00:00:00 01:18:02 00:00:00 00:40:55
18 Lena Wahlqvist 1967 SWE 02:23:10 00:19:22 00:00:00 01:21:24 00:00:00 00:38:56
19 Sibylle Matter Bruegger 1973 SUI 02:24:07 00:19:05 00:00:00 01:19:44 00:00:00 00:42:08
20 Ingrid Van Lubek 1971 NED 02:24:53 00:20:10 00:00:00 01:21:38 00:00:00 00:39:44
21 Nicole Mertes 1971 GER 02:25:31 00:20:18 00:00:00 01:21:41 00:00:00 00:40:16
22 Lucienne Groenendijk 1969 NED 02:26:51 00:20:47 00:00:00 01:21:00 00:00:00 00:41:41
23 Kari Johannesen NOR 02:27:11 00:20:07 00:00:00 01:20:35 00:00:00 00:42:57
24 Adél Molnár 1974 HUN 02:28:05 00:19:06 00:00:00 01:25:53 00:00:00 00:39:51
25 Rachel Horn GBR 02:28:19 00:20:46 00:00:00 01:23:19 00:00:00 00:40:55
26 Ghita Gerkman 1962 FIN 02:28:54 00:19:20 00:00:00 01:25:35 00:00:00 00:40:42
27 Nerea Martinez Urruzola 1972 ESP 02:29:31 00:21:00 00:00:00 01:24:55 00:00:00 00:39:55
28 Maria Kuriackova 1964 SVK 02:32:25 00:25:43 00:00:00 01:23:40 00:00:00 00:39:49
29 Ana Cordeiro POR 02:36:01 00:23:36 00:00:00 01:25:38 00:00:00 00:43:25
30 Olga Generalova 1972 RUS 02:36:19 00:19:22 00:00:00 01:27:26 00:00:00 00:46:06
Program notes:

Distances: Swim 1500 m.; bike 40 km; run 10 km.