Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Anthony Zerbst AUS 640 04:29:36 00:31:13 00:02:19 02:21:21 00:01:14 01:33:29
2 Luis Guillermo Lombana COL 717 04:35:49 00:36:03 00:01:50 02:21:26 00:01:24 01:35:06
3 John Punkiewicz USA 527 04:44:12 00:37:09 00:02:43 02:23:13 00:01:11 01:39:56
4 Murray Smith CAN 600 04:53:59 00:37:00 00:02:51 02:27:58 00:01:39 01:44:31
5 Michael Highfield USA 537 04:55:52 00:37:18 00:02:51 02:31:52 00:02:26 01:41:25
6 Dave Derry CAN 605 04:59:28 00:35:20 00:02:44 02:25:32 00:02:22 01:53:30
7 Terry Spokes CAN 601 05:02:44 00:31:19 00:02:41 02:31:16 00:01:44 01:55:44
8 Mike Payne USA 477 05:06:06 00:41:13 00:02:48 02:32:24 00:02:38 01:47:03
9 Fred Hemphill CAN 602 05:07:15 00:37:39 00:02:35 02:31:48 00:01:55 01:53:18
10 William Keith USA 509 05:08:27 00:41:45 00:02:28 02:30:29 00:02:26 01:51:19
11 Phillip Gardiner GBR 767 05:10:20 00:38:35 00:03:24 02:48:27 00:02:52 01:37:02
12 Colin Kimball-Davis 1949 GBR 793 05:12:02 00:41:08 00:02:50 02:42:20 00:02:32 01:43:12
13 Eion Frederickson NZL 663 05:14:27 00:46:41 00:04:02 02:29:10 00:02:14 01:52:20
14 Mike Russell 1950 GBR 768 05:16:38 00:38:28 00:02:57 02:30:52 00:02:14 02:02:07
15 Stephen Walton 1949 GBR 769 05:18:41 00:38:40 00:03:12 02:37:53 00:01:56 01:57:00
16 Alan Brener RSA 672 05:20:13 00:37:40 00:03:38 02:37:04 00:01:59 01:59:52
17 Dean Elliott 1949 CAN 604 05:21:47 00:44:20 00:03:36 02:40:10 00:02:30 01:51:11
18 Emmanuel Millet 1950 USA 483 05:27:19 00:37:18 00:03:10 02:49:47 00:02:19 01:54:45
19 Hugh Morrow CAN 606 05:30:17 00:40:52 00:03:01 02:21:05 00:02:29 02:22:50
20 Thomas Bulger USA 449 05:38:02 00:45:25 00:02:58 02:47:50 00:02:01 01:59:48
21 Terry Edwards GBR 766 05:55:31 00:35:06 00:03:09 02:50:44 00:01:50 02:24:42
22 Michael Martoreli 1950 USA 485 06:01:23 00:31:22 00:43:58 03:03:57 00:03:19 01:38:47
23 John Hunter AUS 639 06:02:38 00:36:06 00:02:54 02:47:09 00:01:53 02:34:36
24 Rick Bender USA 446 06:22:23 00:43:31 00:04:30 02:53:48 00:03:04 02:37:30
25 Robert Clark USA 444 06:30:50 00:50:33 00:04:47 02:51:46 00:05:08 02:38:36
Program notes:

Distances: Swim 1900 m, bike 90 km, run 21.6 km.
All finishing athletes are listed.