Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 James Bonney 1972 USA 422 04:10:51 00:24:44 00:02:05 02:11:40 00:01:08 01:31:14
2 Justin Granger AUS 616 04:13:30 00:27:59 00:02:04 02:18:03 00:00:55 01:24:29
3 Marius Oberholzer RSA 669 04:17:48 00:26:48 00:02:25 02:19:06 00:01:14 01:28:15
4 Fernando Sanhuega-Ree CHI 798 04:19:18 00:29:39 00:03:13 02:16:31 00:01:35 01:28:20
5 Simon Burke NZL 655 04:20:03 00:26:42 00:02:07 02:16:28 00:01:19 01:33:27
6 Bradley Dixon NZL 656 04:22:16 00:28:34 00:02:52 02:18:10 00:01:39 01:31:01
7 Pavol Peciar SVK 785 04:24:33 00:30:30 00:02:23 02:16:29 00:01:27 01:33:44
8 Lawrence Van Lingen RSA 670 04:28:40 00:26:41 00:02:22 02:20:02 00:01:27 01:38:08
9 Mark Stagge USA 496 04:28:52 00:31:29 00:02:21 02:26:33 00:01:20 01:27:09
10 Jason Vurma CAN 553 04:31:52 00:31:06 00:01:59 02:23:16 00:01:32 01:33:59
11 Bryan Bouillion USA 615 04:32:27 00:29:34 00:02:33 02:23:59 00:01:41 01:34:40
12 Peter Hodgson AUS 617 04:34:06 00:26:46 00:02:08 02:19:27 00:01:14 01:44:31
13 Hector Zavala MEX 713 04:34:34 00:29:40 00:02:23 02:17:38 00:01:33 01:43:20
14 Andrew Sinclair AUS 621 04:35:20 00:33:05 00:02:21 02:20:51 00:01:31 01:37:32
15 Tim Thornton AUS 622 04:35:21 00:31:47 00:02:26 02:15:20 00:01:23 01:44:25
16 Ian Waddell RSA 671 04:38:56 00:30:50 00:02:42 02:22:56 00:01:18 01:41:10
17 Stathy Touloumis USA 494 04:41:49 00:34:31 00:02:57 02:19:27 00:01:09 01:43:45
18 Randy Gordon CAN 556 04:42:21 00:28:01 00:02:20 02:24:21 00:01:46 01:45:53
19 Simon Morton 1966 GBR 668 04:45:32 00:27:57 00:02:44 02:32:44 00:01:23 01:40:44
20 Toby Selman GBR 648 04:46:14 00:34:23 00:01:50 02:27:15 00:01:13 01:41:33
21 Steven Laplante USA 489 04:46:20 00:33:08 00:02:35 02:23:58 00:02:51 01:43:48
22 Jason Mayhew GBR 647 04:47:01 00:29:42 00:02:25 02:17:41 00:01:44 01:55:29
23 Jeff Heddell CAN 720 04:48:08 00:32:54 00:02:49 02:32:50 00:02:16 01:37:19
24 Sam Mckay AUS 619 04:52:34 00:29:35 00:01:57 02:36:29 00:01:33 01:43:00
25 Jason Jardine USA 804 04:52:47 00:33:30 00:02:27 02:24:59 00:01:34 01:50:17
26 Norm O'Reilly 1973 CAN 555 04:53:41 00:33:10 00:02:23 02:26:38 00:01:17 01:50:13
27 James Fields USA 522 04:57:55 00:36:27 00:02:58 02:30:44 00:01:27 01:46:19
28 Kevin Thomson CAN 554 04:59:07 00:35:49 00:02:42 02:30:02 00:01:56 01:48:38
29 Craig Hawkyard NZL 657 05:01:47 00:32:31 00:02:15 02:32:42 00:01:49 01:52:30
30 Dan Wilson CAN 552 05:02:33 00:33:04 00:02:13 02:31:19 00:02:22 01:53:35
31 Alex Cherniavsky CAN 551 05:02:36 00:33:11 00:02:34 02:28:13 00:01:41 01:56:57
32 Oliver Stevens GBR 649 05:04:50 00:36:40 00:02:35 02:26:23 00:03:08 01:56:04
33 Paul Franks 1973 GBR 646 05:07:19 00:34:11 00:02:06 02:27:05 00:01:17 02:02:40
34 Jason Mckinnon 1974 AUS 620 05:10:24 00:33:10 00:02:18 02:29:46 00:01:23 02:03:47
35 Trifon Skortchev BUL 790 05:17:24 00:37:29 00:03:06 02:41:34 00:01:36 01:53:39
36 Joe Phillips USA 524 05:19:58 00:37:16 00:02:41 02:35:51 00:03:29 02:00:41
37 Brian Gename USA 458 05:20:09 00:31:11 00:02:42 02:48:24 00:02:31 01:55:21
38 James Burke GBR 645 05:37:01 00:34:59 00:03:58 02:54:37 00:02:48 02:00:39
39 Tim Hieber USA 513 05:43:20 00:32:00 00:03:29 02:46:41 00:02:22 02:18:48
40 Jason McDonald 1976 USA 709 06:05:34 00:41:50 00:03:19 02:53:16 00:02:59 02:24:10
Program notes:

Distances: Swim 1900 m, bike 90 km, run 21.6 km.
All finishing athletes are listed.