Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 William Smith USA 1854 02:27:59 00:38:39 00:03:09 01:02:00 00:01:12 00:42:56
2 Wayne Mcsheehy 1932 USA 1863 02:29:45 00:34:50 00:03:16 01:03:40 00:02:55 00:45:03
3 Sergio Brizzi 1934 ITA 1885 02:33:26 00:40:11 00:02:48 01:04:44 00:01:41 00:44:00
4 Herbert Radicke 1935 GER 1857 02:35:22 00:36:31 00:03:19 01:09:58 00:01:43 00:43:48
5 Jack Haase USA 1876 02:36:59 00:34:55 00:03:40 01:04:34 00:01:43 00:52:06
6 Des Harding RSA 1873 02:39:52 00:39:05 00:03:31 00:00:00 00:02:28 00:57:01
7 Peter Howard GBR 1871 02:41:38 00:38:37 00:03:27 01:06:47 00:02:32 00:50:14
8 Roger Brockenbrough 1934 USA 1884 02:43:54 00:43:52 00:03:20 01:08:45 00:02:47 00:45:09
9 Sid Kastner CAN 1869 02:45:11 00:35:16 00:03:12 01:10:13 00:02:44 00:53:44
10 Miguel Cornejo MEX 1882 02:46:34 00:33:10 00:04:26 01:09:33 00:03:33 00:55:57
11 Dieter Heycke 1935 USA 1872 02:48:38 00:39:18 00:04:24 01:12:02 00:01:29 00:51:23
12 Brian Coates AUS 1883 02:49:34 00:43:16 00:03:18 01:14:31 00:01:33 00:46:51
13 Lorne Smith CAN 1855 02:50:14 00:41:22 00:04:22 01:11:37 00:03:08 00:49:44
14 Leonard Fuxa USA 1877 02:50:16 00:40:09 00:03:35 01:12:18 00:02:10 00:52:06
15 Otto Weichert 1934 GER 1851 02:51:00 00:45:44 00:03:47 01:14:14 00:01:35 00:45:40
16 Horst Lepperhoff GER 1865 02:51:11 00:41:39 00:03:24 01:10:02 00:03:16 00:52:53
17 Donald Frantz CAN 1878 02:52:23 00:40:58 00:04:11 01:15:27 00:02:12 00:49:33
18 Gene Penzel USA 1860 02:53:56 00:39:30 00:04:15 01:07:18 00:01:30 01:01:25
19 Steve Hamilton USA 1875 02:54:54 00:37:09 00:03:53 01:15:26 00:01:55 00:56:31
20 Tony Meadows GBR 1864 02:55:26 00:44:17 00:03:41 01:16:11 00:03:00 00:48:16
21 Rod Nicholson AUS 1862 02:57:10 00:50:38 00:03:24 01:06:00 00:03:05 00:54:01
22 Richard Wilson USA 1850 02:57:53 00:40:50 00:03:58 01:14:21 00:03:36 00:55:09
23 Bob Douglas USA 1879 03:00:40 00:41:29 00:04:57 01:12:45 00:02:49 00:58:39
24 Pearce Plato CAN 1858 03:00:47 00:48:49 00:05:01 01:13:34 00:03:21 00:50:02
25 Ralph Perry USA 1859 03:01:05 00:43:39 00:04:03 01:13:12 00:03:07 00:57:05
26 Michael Dalton NZL 1881 03:03:17 00:38:08 00:04:10 01:15:31 00:02:38 01:02:53
27 Alan Schwartz USA 1856 03:03:21 00:49:23 00:03:50 01:15:49 00:01:48 00:52:31
28 Klaus Boysen 1932 CAN 1886 03:05:42 00:45:27 00:04:34 01:17:19 00:04:12 00:54:08
29 Con O'Callaghan IRL 1861 03:05:59 00:37:52 00:06:09 01:19:56 00:03:57 00:58:06
30 Alan Hurst GBR 1870 03:06:53 00:45:25 00:03:52 01:16:07 00:03:10 00:58:25
31 Arnott Kidd 1934 GBR 1867 03:07:59 00:48:45 00:03:55 01:18:41 00:04:20 00:52:16
32 Alan Keith GBR 1868 03:11:06 00:48:56 00:03:51 01:19:23 00:01:54 00:57:03
33 Albano Ariza COL 1887 03:11:48 00:48:53 00:04:54 01:17:51 00:03:03 00:57:05
34 Mickey J. Stokotelny 1932 CAN 1853 03:18:34 00:44:54 00:06:33 01:32:35 00:02:10 00:52:22
35 William Hamilton 1930 AUS 1874 03:25:20 00:49:16 00:05:19 01:26:28 00:02:46 01:01:30
36 Claude Darras FRA 1880 03:25:26 00:55:40 00:03:30 01:16:01 00:03:23 01:06:51
37 Andy Lamm CAN 1866 03:27:02 00:49:36 00:04:29 01:22:45 00:04:15 01:05:59
38 Arnoldo Alonso CRC 1889 04:01:56 00:52:51 00:08:37 01:36:21 00:04:25 00:00:00
DNF Peter Piercey GBR 1890 DNF 00:56:25 00:00:00 01:17:09 00:03:11 00:00:00
DNF Bill Bentall GBR 1852 DNF 00:54:12 00:04:18 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Bo Amnell SWE 1888 DNF 00:33:06 00:03:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 1500 m, bike 40 km, run 10 km.
Complete results