Results: 2022 Europe Triathlon Junior Cup Rzeszów | Junior Men
Rzeszów, Poland • 04 Jun, 2022
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim
750m
T1 Bike
20km
T2 Run
5km
1 Alexandr Ten 2004 KAZ 23 00:59:51 00:10:19 00:00:35 00:32:43 00:00:25 00:15:49
2 Kamil Kulik 2003 POL 1 01:00:02 00:10:16 00:00:33 00:32:01 00:00:25 00:16:47
3 Kuba Gajda 2005 POL 22 01:00:07 00:10:08 00:00:42 00:32:02 00:00:26 00:16:49
4 Filip Glapa 2004 POL 2 01:00:17 00:09:52 00:00:34 00:32:26 00:00:27 00:16:58
5 Jan Chrzanowski 2003 POL 6 01:00:25 00:09:49 00:00:34 00:32:32 00:00:30 00:17:00
6 Karol Janicki 2003 POL 26 01:00:58 00:10:08 00:00:30 00:32:16 00:00:25 00:17:39
7 Wiktor Zasada 2006 POL 9 01:01:07 00:10:00 00:00:34 00:32:18 00:00:26 00:17:49
8 Karol Armuła 2005 POL 18 01:01:23 00:10:13 00:00:34 00:32:48 00:00:28 00:17:20
9 Márton Kropkó 2005 HUN 4 01:01:33 00:08:58 00:00:37 00:34:04 00:00:28 00:17:26
10 Gergő Gyula Soós 2004 HUN 7 01:01:36 00:09:15 00:00:39 00:33:01 00:00:30 00:18:11
11 Tomer Shapira 2004 ISR 20 01:01:46 00:09:44 00:00:38 00:33:12 00:00:25 00:17:47
12 David Vollmann 2003 AUT 3 01:01:53 00:09:57 00:00:38 00:33:05 00:00:25 00:17:48
13 Severin Schwarz 2006 SUI 12 01:02:02 00:09:37 00:00:41 00:33:21 00:00:32 00:17:51
14 Yegor Krupyakov 2004 KAZ 16 01:02:05 00:09:46 00:00:39 00:33:11 00:00:38 00:17:51
15 Stanisław Ptaszyński 2005 POL 27 01:02:19 00:10:02 00:00:38 00:33:03 00:00:29 00:18:07
16 Danil Porodnov 2003 KAZ 21 01:02:26 00:10:05 00:00:38 00:34:15 00:00:28 00:17:00
17 Marcel Kozaczkiewicz 2003 POL 8 01:02:50 00:10:03 00:00:39 00:32:57 00:00:33 00:18:38
18 Ido Dor 2005 ISR 5 01:03:11 00:09:58 00:00:40 00:34:23 00:00:30 00:17:40
19 Will Bloom 2004 GBR 14 01:05:14 00:09:49 00:00:34 00:37:07 00:00:30 00:17:14
20 Simon Freisinger 2005 AUT 11 01:05:25 00:09:30 00:00:41 00:33:25 00:00:27 00:21:22
21 Mateusz Polski 2004 POL 25 01:06:38 00:09:56 00:00:36 00:34:28 00:00:27 00:21:11
22 Maayan Glantz 2004 ISR 15 01:07:56 00:10:07 00:00:38 00:36:31 00:00:26 00:20:14
23 Filip Pupka 2004 POL 28 01:08:09 00:09:54 00:00:39 00:34:27 00:00:35 00:22:34
24 Yurii Tiuitiunnyk 2005 UKR 19 01:09:41 00:10:46 00:00:39 00:37:33 00:00:32 00:20:11
DNF Illia Stuchis 2005 UKR 10 DNF 00:10:57 00:00:40 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Aleksandar Hadji Andov 2006 MKD 17 DNF 00:10:45 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate Noel Remy/BEL. Head Referee: Joanna Pyrzynska-Figurska/POL
Competition Jury: Noel Remy/BEL, Alicia García/ESP, Pawel Mlynarczy/POL
Distances: Swim 750m (1 lap); Bike 20 km (4 laps); Run 5 km (2 laps)
Water temperature 21.2ºC. Air temperature 18.4ºC. Wetsuits not allowed.