Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 3 00:58:28 00:00:00 00:00:00 00:29:51 00:00:22 00:17:06
2 Oscar Coggins 1999 HKG 1 00:59:06 00:00:00 00:00:00 00:29:51 00:00:19 00:17:44
3 Ivan Ivanov 1989 UKR 10 00:59:19 00:00:00 00:00:00 00:29:49 00:00:20 00:17:58
4 Meirlan Iskakov 1997 KAZ 7 00:59:29 00:00:00 00:00:00 00:29:55 00:00:24 00:18:00
5 Daryn Konysbayev 1999 KAZ 11 00:59:50 00:10:12 00:01:24 00:30:52 00:00:25 00:16:58
6 James Tan 1997 HKG 14 01:00:03 00:00:00 00:00:00 00:29:58 00:00:17 00:18:38
7 Mohamad Masoo 1993 SYR 8 01:00:22 00:00:00 00:00:00 00:29:52 00:00:24 00:18:55
8 Yegor Martynenko 1987 UKR 6 01:00:38 00:10:03 00:01:28 00:30:54 00:00:20 00:17:55
9 Mohamad Alsabbagh 1990 SYR 9 01:01:05 00:00:00 00:00:00 00:29:53 00:00:22 00:19:39
10 Semen Pivovarov 1997 KAZ 16 01:01:15 00:09:56 00:01:25 00:31:06 00:00:24 00:18:26
11 Shing Him Yu 1999 HKG 15 01:01:17 00:10:01 00:01:21 00:31:07 00:00:20 00:18:32
12 Aleksandr Reshetnikov 2000 UZB 19 01:01:20 00:10:05 00:01:30 00:30:56 00:00:20 00:18:32
13 Temirlan Temirov 1996 KAZ 4 01:02:15 00:10:02 00:01:23 00:31:12 00:00:24 00:19:16
14 Anton Vitolin 1987 KAZ 26 01:02:22 00:10:33 00:01:30 00:31:27 00:00:24 00:18:30
15 Denis Tunitskiy 2001 KAZ 22 01:02:26 00:10:02 00:01:24 00:31:21 00:00:22 00:19:19
16 Behzad Nobari Pour 1990 IRI 33 01:02:42 00:00:00 00:00:00 00:31:09 00:00:22 00:19:49
17 Daniil Zubtsov 2001 KAZ 20 01:02:57 00:10:34 00:01:26 00:31:29 00:00:19 00:19:10
18 Tsz To Wong 1998 HKG 5 01:03:16 00:09:57 00:01:24 00:31:14 00:00:24 00:20:20
19 Alikhan Abusseit 2002 KAZ 38 01:03:34 00:10:30 00:01:31 00:31:32 00:00:18 00:19:45
20 Ali Abbas Nezhad 1990 IRI 31 01:04:18 00:11:03 00:01:36 00:32:15 00:00:18 00:19:08
21 Leong Tim Law 1993 HKG 17 01:04:31 00:10:11 00:01:34 00:31:42 00:00:20 00:20:46
22 Alexandr Avtushko 1989 KAZ 40 01:04:37 00:10:33 00:01:32 00:31:27 00:00:23 00:20:45
23 Valeriy Ponomarenko 1997 UZB 25 01:05:03 00:10:20 00:01:42 00:31:34 00:00:25 00:21:05
24 Michael Lam 1997 HKG 18 01:05:11 00:10:19 00:01:44 00:31:27 00:00:22 00:21:21
25 Seyyedparsa Mahjoub 1998 IRI 39 01:05:18 00:11:04 00:01:29 00:32:22 00:00:20 00:20:06
26 Hui Wai Wong 1995 HKG 12 01:05:28 00:00:00 00:00:00 00:31:08 00:00:23 00:22:37
27 Yerassyl Amanzholov 2002 KAZ 35 01:06:03 00:10:15 00:01:32 00:31:41 00:00:23 00:22:13
28 Abdallah Abushabab 1997 PLE 30 01:06:47 00:10:31 00:01:39 00:31:23 00:00:26 00:22:50
29 Doniyorkhuja Khamroev 1995 UZB 28 01:07:02 00:10:37 00:01:37 00:33:49 00:00:23 00:20:39
30 Assatbek Narmetov 2003 KAZ 34 01:09:08 00:10:45 00:01:37 00:33:42 00:00:20 00:22:46
31 Vladislav Drozhzhin 2002 KGZ 36 01:10:12 00:11:44 00:01:34 00:35:57 00:00:26 00:20:33
32 Nikolai Vedmed 1981 KGZ 21 01:12:09 00:12:54 00:01:45 00:36:08 00:00:22 00:21:03
33 Arif Dalbasty 2002 KGZ 42 01:13:39 00:11:48 00:01:40 00:36:45 00:00:20 00:23:07
34 Artem Shapilov 2002 KGZ 24 01:15:46 00:11:45 00:01:46 00:37:54 00:00:24 00:23:58
DSQ Ayan Beisenbayev 1996 KAZ 2 DSQ 00:00:00 00:00:00 00:29:53 00:00:18 00:17:00
DNF Omar Abushabab 1999 PLE 27 DNF 00:11:17 00:01:51 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Blokhina Olga/UZB. Head Referee: Igors Siminaitis/LAT,
Competition Jury: Blokhina Olga/UZB, Alkanov Chyngyz/KGZ, Ki Woo-Kyong/KOR
Distances:750 m (1 lap), Bike 20 km (3 laps), Run: 5 km (4 laps)
Water Temperature 20.4ºC. Air Temperature 22ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #18 Lam/HKG served a 10 seconds penalty in T1
Athletes #1 Coggins/HKG, #24 Shapilov/KGZ, #39 Mahjoub/IRI served a 10 seconds penalty during the run segment.
Athlete #2 Beisenbayev/KAZ DSQ for several violations