Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Yohan Le Berre 1987 FRA 1 01:48:41 00:30:54 00:00:16 01:00:19 00:00:21 00:16:48
2 Benjamin Choquert 1986 FRA 2 01:48:46 00:30:55 00:00:17 01:00:19 00:00:20 00:16:53
3 Emilio Martin 1982 ESP 4 01:50:13 00:31:18 00:00:19 01:01:34 00:00:21 00:16:40
4 Vincent Bierinckx 1990 BEL 7 01:50:29 00:31:37 00:00:19 01:01:14 00:00:20 00:16:58
5 Arnaud Dely 1997 BEL 26 01:50:34 00:31:35 00:00:19 01:01:20 00:00:25 00:16:53
6 Javier Martin Morales 1995 ESP 28 01:50:53 00:32:09 00:00:19 01:00:38 00:00:20 00:17:25
7 Nicolas Tilman 1995 BEL 31 01:50:59 00:32:56 00:00:19 00:59:53 00:00:19 00:17:29
8 Krzysztof Hadas 1996 POL 27 01:51:11 00:31:35 00:00:24 01:01:13 00:00:24 00:17:33
9 Jonathan Wayaffe 1995 BEL 39 01:51:16 00:31:39 00:00:21 01:01:11 00:00:22 00:17:41
10 Moussa Karich 1990 BRN 12 01:51:30 00:31:13 00:00:20 01:01:38 00:00:25 00:17:51
11 Jan Petralia 1992 BEL 11 01:52:30 00:32:56 00:00:20 01:00:49 00:00:26 00:17:57
12 Benoit Nicolas 1977 FRA 3 01:53:18 00:31:53 00:00:20 01:03:04 00:00:19 00:17:40
13 Arnaud Mengal 1997 BEL 36 01:53:32 00:33:30 00:00:19 01:01:29 00:00:21 00:17:51
14 Thomas Cremers 1998 NED 30 01:53:39 00:33:08 00:00:20 01:01:44 00:00:27 00:17:58
15 Niels Te Pas 1996 NED 38 01:53:42 00:33:29 00:00:19 01:01:29 00:00:22 00:18:00
16 Klemen Bojanc 1998 SLO 33 01:53:59 00:33:30 00:00:19 01:01:25 00:00:20 00:18:24
17 Celestino Fernandez Martinez 1983 ESP 16 01:54:19 00:34:48 00:00:20 01:00:02 00:00:24 00:18:45
18 Cristobal Garcia Guillen 1986 ESP 9 01:54:28 00:33:09 00:00:21 01:01:44 00:00:21 00:18:51
19 Yennick Wolthuizen 1984 NED 10 01:54:53 00:35:10 00:00:21 00:59:44 00:00:23 00:19:13
20 Dominik Reich 1998 SUI 35 01:55:00 00:34:43 00:00:20 01:00:10 00:00:24 00:19:21
21 Thijs Wiggers 1995 NED 34 01:55:20 00:35:10 00:00:23 00:59:39 00:00:20 00:19:47
22 Valentin Fridelance 1991 SUI 14 01:56:21 00:33:30 00:00:19 01:01:27 00:00:20 00:20:43
DNS Emmanuel Lejeune 1992 BEL 8 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Wesley Mols 1996 NED 29 LAP 00:33:52 00:34:20 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Ander García Rendo 1997 ESP 37 LAP 00:35:44 00:36:03 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jonas Hoffmann 1996 GER 32 DNF 00:33:26 00:33:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Angelo Vandecasteele 1990 BEL 15 DNF 00:32:35 00:32:57 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Thomas Huwiler 1989 SUI 17 DNF 00:32:10 00:32:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF László Tarnai 1993 HUN 6 DNF 00:32:40 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Alpar Nagy/HUN. Head Referee: John Petrides/GBR.
Competition Jury: Alpar Nagy/HUN, Amancio del Castillo/ESP, Martin Breedjik /NED.
Distances: Run1 10km (4 laps), Bike 40km (8 laps), Run2 5km (2 laps)
Air temperature 24.5⁰C.