Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Donna Smyers 1957 USA 428 02:19:45 00:28:46 00:02:16 01:03:57 00:01:32 00:43:14
2 Edie Fisher 1957 CAN 396 02:20:04 00:24:53 00:02:08 01:05:24 00:01:37 00:46:02
3 Debbie Connolly USA 418 02:26:26 00:30:56 00:02:37 01:07:50 00:01:57 00:43:06
4 Cindy Taylor NZL 415 02:26:40 00:24:58 00:02:19 01:07:33 00:01:26 00:50:24
5 Maryellen Stajk USA 426 02:29:42 00:30:16 00:02:28 01:07:01 00:01:42 00:48:15
6 Barb Rankin CAN 400 02:31:25 00:29:59 00:02:38 01:11:50 00:01:48 00:45:10
7 Kim Shaw 1956 GBR 411 02:32:02 00:31:21 00:02:40 01:09:39 00:01:48 00:46:34
8 Beverly Watson 1953 CAN 405 02:33:09 00:28:50 00:02:08 01:08:38 00:01:36 00:51:57
10 Joan Lennon 1957 GBR 409 02:33:49 00:30:11 00:02:24 01:12:38 00:01:40 00:46:56
11 Mary Camire 1953 USA 417 02:35:01 00:34:30 00:02:27 01:09:22 00:01:57 00:46:45
12 Nanes Maza MEX 413 02:36:09 00:28:39 00:01:54 01:14:04 00:01:29 00:50:03
13 Nancy De Roma USA 420 02:36:38 00:29:39 00:02:55 01:09:30 00:01:46 00:52:48
14 Heidi Smith (kamuela) 1956 USA 427 02:37:31 00:28:56 00:02:33 01:08:22 00:01:55 00:55:45
9 Catherine Lama USA 393 02:33:24 00:30:47 00:02:39 01:10:41 00:01:43 00:47:34
15 Linda Musante USA 425 02:38:12 00:29:31 00:02:37 01:07:11 00:02:05 00:56:48
16 Christine Choy 1953 BAR 392 02:38:24 00:31:10 00:03:07 01:13:18 00:01:49 00:49:00
17 Nancy Cole 1953 CAN 394 02:38:56 00:36:35 00:02:16 01:09:26 00:01:41 00:48:58
18 Beverley Childs 1957 GBR 406 02:42:06 00:29:34 00:02:50 01:11:43 00:01:43 00:56:16
19 Vivienne Pountney 1955 GBR 410 02:42:36 00:31:50 00:02:40 01:13:17 00:01:52 00:52:57
20 Terry Latham 1955 USA 423 02:44:12 00:24:50 00:02:21 01:14:53 00:01:47 01:00:21
21 June Jenkins CAN 398 02:44:15 00:30:18 00:02:51 01:17:20 00:01:55 00:51:51
22 Roma Dirienzo USA 421 02:45:13 00:29:40 00:02:57 01:11:48 00:02:13 00:58:35
23 Jan Shillington CAN 403 02:45:45 00:30:30 00:03:01 01:17:45 00:02:10 00:52:19
24 Susan Jankowitz 1955 USA 422 02:47:20 00:30:27 00:02:45 01:05:36 00:02:26 01:06:06
25 Gail Wood GBR 412 02:48:17 00:31:07 00:02:32 01:15:38 00:01:57 00:57:03
26 Pamela Fralick 1953 CAN 397 02:49:47 00:34:38 00:02:50 01:11:47 00:02:00 00:58:32
27 Joan Tranmer 1953 CAN 404 02:50:19 00:31:35 00:03:03 01:10:54 00:02:13 01:02:34
28 Gina Harris AUS 391 02:50:32 00:29:56 00:02:44 01:18:36 00:02:01 00:57:15
29 June Farnorth 1954 GBR 408 02:51:35 00:36:51 00:03:13 01:14:14 00:02:32 00:54:45
30 Patricia Senger CAN 402 02:56:50 00:34:16 00:03:03 01:17:50 00:02:14 00:59:27
31 Joanna Dipple 1954 GBR 407 02:58:17 00:35:48 00:02:52 01:15:18 00:01:49 01:02:30
32 Lynda Crozier CAN 395 03:07:49 00:33:11 00:03:18 01:16:09 00:02:19 01:12:52
33 Linda Nagle 1953 CAN 399 03:13:20 00:36:45 00:03:41 01:22:53 00:02:26 01:07:35
DNF Karen McKeachie 1953 USA 424 DNF 00:27:19 00:02:27 01:10:13 00:01:35 00:00:00
Program notes:

Technical Delegates: Sheila O’Kelly/CAN, Allen Vansen/CAN. Referee: Gergely Markus/HUN. Competition Jury: Brian Hinton/AUS, Antonio Alvarez/MEX, Sheila O’Kelly/CAN, Doug Hiller/USA and Masao Nakayama/JPN.