Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
17 Derek Addrison GBR 560 02:19:13 00:24:26 00:00:00 01:13:54 00:00:00 00:40:51
3 Brian Barr 1947 AUS 597 02:09:04 00:21:08 00:00:00 01:07:20 00:00:00 00:40:35
34 Richard Barry 1946 USA 579 02:26:15 00:27:29 00:00:00 01:14:10 00:00:00 00:44:35
35 Don Bozarth HKG 572 02:27:10 00:24:11 00:00:00 01:15:24 00:00:00 00:47:35
39 Ian Brownlee 1949 HKG 571 02:30:03 00:24:31 00:00:00 01:18:12 00:00:00 00:47:19
12 Scott Bulfinch USA 583 02:16:44 00:25:50 00:00:00 01:09:19 00:00:00 00:41:35
29 Colin Bushby GBR 561 02:24:42 00:25:33 00:00:00 01:14:38 00:00:00 00:44:31
23 Simon Butterworth 1946 USA 582 02:21:21 00:26:24 00:00:00 01:12:07 00:00:00 00:42:50
46 Juan Antonio Carauaca ESP 577 02:34:49 00:30:38 00:00:00 01:19:18 00:00:00 00:44:52
30 Peter Card AUS 602 02:25:29 00:23:46 00:00:00 01:17:48 00:00:00 00:43:54
47 Larry Christi CAN 567 02:37:24 00:34:11 00:00:00 01:17:00 00:00:00 00:46:12
1 Graham Crocker 1949 AUS 601 02:07:04 00:21:02 00:00:00 01:07:24 00:00:00 00:38:37
13 Mick Crowe AUS 599 02:17:34 00:22:18 00:00:00 01:11:57 00:00:00 00:43:18
11 Dave Doust 1950 GBR 594 02:16:17 00:23:17 00:00:00 01:06:52 00:00:00 00:46:07
4 Paul Emery AUS 598 02:12:49 00:23:46 00:00:00 01:07:48 00:00:00 00:41:14
7 Martyn Fisher GBR 590 02:14:51 00:25:33 00:00:00 01:14:18 00:00:00 00:34:59
38 Garret Fitzgerald AUS 603 02:29:04 00:24:24 00:00:00 01:18:16 00:00:00 00:46:23
5 Duane Fritchie 1950 USA 588 02:13:34 00:24:06 00:00:00 01:08:59 00:00:00 00:40:28
31 Brian Gare NZL 573 02:25:31 00:25:01 00:00:00 01:17:07 00:00:00 00:43:22
2 Gar Hackney 1949 USA 581 02:07:04 00:22:09 00:00:00 01:07:55 00:00:00 00:37:00
20 Morris Hall 1948 NZL 574 02:20:03 00:24:44 00:00:00 01:13:43 00:00:00 00:41:34
24 Bob Harlow 1947 AUS 606 02:21:33 00:30:00 00:00:00 01:13:06 00:00:00 00:38:26
27 Denis Honeychurch 1946 USA 587 02:23:12 00:23:47 00:00:00 01:14:04 00:00:00 00:45:20
45 Don Hutchinson 1945 GBR 562 02:33:34 00:29:31 00:00:00 01:18:59 00:00:00 00:45:04
44 Alain Jacquot 1945 FRA 569 02:32:44 00:25:44 00:00:00 01:17:45 00:00:00 00:49:14
22 Lowell Jones USA 589 02:20:44 00:26:20 00:00:00 01:11:35 00:00:00 00:42:49
10 Larry Krutka 1949 USA 586 02:16:14 00:22:32 00:00:00 01:14:15 00:00:00 00:39:26
40 Jem Lawson 1949 GBR 591 02:30:10 00:25:23 00:00:00 01:16:03 00:00:00 00:48:42
37 Robert Loan NZL 575 02:28:44 00:25:18 00:00:00 01:18:50 00:00:00 00:44:35
6 Greg Losey USA 585 02:14:03 00:22:32 00:00:00 01:10:37 00:00:00 00:40:53
9 Doug Luckman AUS 596 02:16:07 00:22:33 00:00:00 01:14:25 00:00:00 00:39:09
32 Don Parker 1949 GBR 592 02:25:53 00:27:53 00:00:00 01:13:37 00:00:00 00:44:22
8 David Rakita 1949 USA 580 02:15:23 00:23:14 00:00:00 01:11:42 00:00:00 00:40:25
26 Alistair Rooney NZL 576 02:22:07 00:26:04 00:00:00 01:13:00 00:00:00 00:43:03
21 Jacques Rouquette FRA 570 02:20:40 00:26:43 00:00:00 01:12:30 00:00:00 00:41:27
18 Leif Schnoor 1946 DEN 600 02:19:42 00:26:00 00:00:00 01:10:35 00:00:00 00:43:06
14 Graham Smith 1949 AUS 605 02:18:15 00:25:58 00:00:00 01:11:29 00:00:00 00:40:47
15 Alan Spelling 1948 GBR 563 02:18:29 00:25:04 00:00:00 01:12:56 00:00:00 00:40:28
43 Gregory Stine SKN 578 02:32:37 00:27:38 00:00:00 01:21:25 00:00:00 00:43:33
25 Paul Talewsky USA 584 02:21:57 00:25:10 00:00:00 01:15:05 00:00:00 00:41:41
36 Des Thwaites GBR 564 02:27:26 00:26:32 00:00:00 01:15:12 00:00:00 00:45:42
16 Ross Todd AUS 604 02:19:03 00:27:06 00:00:00 01:09:31 00:00:00 00:42:25
33 Kenneth Treadwell 1945 GBR 565 02:26:10 00:26:40 00:00:00 01:16:53 00:00:00 00:42:37
41 Steve Walsh 1948 GBR 566 02:30:17 00:27:40 00:00:00 01:19:40 00:00:00 00:42:56
19 Stephen Walton 1949 GBR 593 02:19:56 00:25:31 00:00:00 01:11:16 00:00:00 00:43:09
42 Ross Wembridge AUS 607 02:30:46 00:30:33 00:00:00 01:17:35 00:00:00 00:42:37
28 Jack Wessel 1948 CAN 568 02:23:18 00:28:03 00:00:00 01:15:39 00:00:00 00:39:36
Program notes:

Technical delegate: Loreen Barnett/CAN. Referee: Michel Gignoux/FRA. Competition jury: Loreen Barnett/CAN, Brian Hinton/AUS, Libby Burrell/RSA, Masao Nakayama/JPN, Doug Hiller/USA