Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tony Schiller 1958 USA 414 04:10:54 00:29:34 00:02:25 02:11:47 00:01:01 01:26:07
2 Pim Veeger 1961 NED 653 04:13:26 00:31:34 00:02:21 02:13:53 00:01:10 01:24:28
3 Dennis Moriarty 1957 USA 482 04:18:10 00:29:35 00:02:09 02:18:20 00:01:34 01:26:32
4 Sergei Yakushev RUS 778 04:24:36 00:30:21 00:02:48 02:21:46 00:01:12 01:28:29
5 Mike Ratcliffe 1961 GBR 756 04:26:15 00:30:13 00:02:35 02:17:14 00:01:33 01:34:40
6 Rolf Rink GER 423 04:26:22 00:31:23 00:02:06 02:18:12 00:01:22 01:33:19
7 Edward Boggess USA 430 04:28:00 00:30:23 00:02:41 02:25:04 00:01:12 01:28:40
8 Keith Thomas USA 787 04:29:49 00:34:50 00:03:21 02:17:59 00:02:07 01:31:32
9 Stephen Gang USA 518 04:32:28 00:29:51 00:02:40 02:26:04 00:01:37 01:32:16
10 Simon Larder GBR 753 04:41:27 00:32:05 00:02:05 02:24:00 00:01:23 01:41:53
11 Peter Buchanan AUS 636 04:41:44 00:35:08 00:02:17 02:23:47 00:01:30 01:39:02
12 Michel Ruitenbeek BEL 612 04:45:36 00:41:24 00:02:36 02:18:19 00:01:18 01:41:59
13 Wikus Van Rooyen RSA 684 04:50:33 00:32:41 00:02:58 02:25:39 00:01:45 01:47:30
14 Des Cannon GBR 751 04:52:27 00:35:56 00:03:16 02:33:21 00:01:46 01:38:08
15 Steve Hutter USA 511 04:54:14 00:39:30 00:03:11 02:23:33 00:01:41 01:46:19
16 Martin Vivian GBR 757 04:55:35 00:31:14 00:02:32 02:25:46 00:01:33 01:54:30
17 David Green 1956 CAN 587 04:56:03 00:34:56 00:02:51 02:26:30 00:03:03 01:48:43
18 Joel Bates CAN 586 04:56:08 00:35:23 00:02:47 02:35:55 00:01:56 01:40:07
19 Darrel De Wet RSA 683 04:57:31 00:33:48 00:02:47 02:38:10 00:01:29 01:41:17
20 Antony Brown 1959 GBR 750 04:57:53 00:34:43 00:02:40 02:35:13 00:01:58 01:43:19
21 Greg Mook GBR 755 05:00:01 00:35:06 00:02:54 02:38:04 00:03:07 01:40:50
22 Colin Weston GBR 758 05:01:14 00:29:47 00:02:41 02:32:27 00:01:49 01:54:30
23 Tom Werner USA 759 05:04:42 00:33:48 00:02:32 02:39:47 00:02:13 01:46:22
24 Mike Sandomirsky CAN 585 05:06:52 00:28:07 00:02:38 02:31:57 00:01:30 02:02:40
25 Andrew Moore GBR 754 05:11:09 00:36:17 00:02:53 02:34:33 00:01:41 01:55:45
26 Michael Patrick CAN 589 05:11:51 00:30:18 00:03:16 02:38:56 00:01:30 01:57:51
27 John Chamberlin USA 445 05:14:22 00:40:19 00:03:05 02:36:14 00:02:04 01:52:40
28 David Boyd AUS 635 05:15:42 00:36:37 00:02:34 02:40:41 00:01:51 01:53:59
29 James Grace USA 696 05:16:36 00:42:25 00:03:54 02:39:21 00:02:08 01:48:48
30 Daniel Massey AUS 637 05:22:23 00:39:26 00:02:37 02:42:33 00:02:03 01:55:44
31 David Bannister CAN 588 05:26:22 00:40:58 00:02:40 02:47:57 00:02:10 01:52:37
32 Paul Andrews GBR 749 05:26:24 00:37:06 00:02:51 02:37:19 00:01:31 02:07:37
33 Kevin James GBR 752 05:26:45 00:39:15 00:02:46 02:34:20 00:02:32 02:07:52
34 Michael Kee CAN 590 05:36:24 00:34:01 00:03:58 02:49:11 00:04:49 02:04:25
35 Jeff Mathews USA 484 05:50:18 00:41:21 00:04:04 02:51:29 00:02:39 02:10:45
Program notes:

Distances: Swim 1900 m, bike 90 km, run 21.6 km.
All finishing athletes are listed.