Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Paul Robson 1970 GBR 2277 02:02:59 00:31:23 00:01:49 01:09:57 00:01:47 00:18:01
2 Chris Nicoll 1969 GBR 2276 02:03:55 00:31:23 00:01:34 01:11:00 00:01:54 00:18:01
3 Mark Thomson 1970 SUI 2283 02:04:57 00:31:23 00:01:47 01:10:09 00:01:51 00:19:45
4 Pietro Carrara 1970 ITA 2280 02:07:29 00:31:56 00:01:42 01:12:55 00:02:09 00:18:44
5 Marcos García De Paz Fernandez 1969 ESP 2245 02:08:11 00:31:25 00:01:38 01:14:47 00:01:54 00:18:25
6 James Cox 1970 GBR 2270 02:09:05 00:31:56 00:01:40 01:13:16 00:02:10 00:20:01
7 Rudolf Cogan 1971 CZE 2285 02:09:20 00:33:17 00:01:59 01:13:18 00:01:52 00:18:52
8 Luis Mariano Villan Sanchez 1967 ESP 2264 02:09:45 00:33:20 00:01:54 01:13:23 00:02:06 00:18:59
9 Silvestre Conejo Murciego 1970 ESP 2243 02:10:11 00:32:54 00:02:09 01:14:28 00:02:00 00:18:37
10 Paul Gilbert 1971 GBR 2272 02:11:04 00:32:18 00:01:44 01:15:56 00:02:03 00:19:01
11 Victor Manuel Gómez Gutierrez 1970 ESP 2248 02:12:47 00:34:07 00:02:50 01:13:11 00:02:12 00:20:24
12 Ed Coppinger 1971 GBR 2269 02:13:08 00:36:17 00:01:55 01:12:42 00:02:01 00:20:11
13 Jose A. Garcia Garcia 1969 ESP 2246 02:13:12 00:33:44 00:01:37 01:16:14 00:02:06 00:19:30
14 Àngel Vidal I Boldú 1971 ESP 2262 02:14:02 00:32:38 00:02:05 01:18:17 00:02:10 00:18:49
15 James Edward Alexander Middleditch 1970 SGP 2286 02:14:24 00:34:42 00:01:46 01:15:17 00:02:21 00:20:16
16 Marcos Sastre Ruiloba 1971 ESP 2259 02:15:48 00:34:35 00:01:52 01:17:22 00:02:00 00:19:57
17 Andrew Dovernor 1968 GBR 2271 02:15:58 00:34:52 00:02:22 01:17:04 00:02:13 00:19:25
18 Berthier Tardif 1969 CAN 2284 02:16:44 00:36:05 00:01:52 01:15:07 00:02:20 00:21:18
19 Jose Maria Serna Cepeda 1971 ESP 2260 02:18:27 00:33:35 00:02:13 01:19:39 00:02:33 00:20:25
20 Isidro Luis Santos Garrido 1970 ESP 2258 02:18:44 00:34:27 00:02:35 01:19:37 00:02:07 00:19:56
21 Rafael Cabañeros Robles 1971 ESP 2242 02:20:35 00:35:07 00:01:48 01:21:02 00:02:25 00:20:12
22 Lee Barker 1967 GBR 2267 02:21:11 00:33:42 00:01:54 01:21:26 00:02:47 00:21:20
23 José Elías Granda Juan 1968 ESP 2250 02:21:48 00:35:38 00:01:57 01:21:07 00:02:03 00:21:01
24 Andy Holladay 1968 GBR 2274 02:24:20 00:36:35 00:02:11 01:21:04 00:02:53 00:21:34
25 Andy Alcorn 1968 GBR 2266 02:24:20 00:37:08 00:01:55 01:22:57 00:02:15 00:20:03
26 Maximino Menendez Gonzalez 1967 ESP 2254 02:25:09 00:36:03 00:01:51 01:22:50 00:02:26 00:21:57
27 Michael Thomson 1969 GBR 2279 02:29:05 00:37:33 00:02:34 01:23:23 00:02:35 00:22:59
28 Samuel Fernandez Garcia 1967 ESP 2244 02:30:53 00:39:25 00:02:11 01:24:07 00:02:31 00:22:38
29 Roque Valle Ferreiro 1969 ESP 2261 02:31:50 00:37:53 00:02:01 01:25:44 00:02:50 00:23:20
30 Brendon Jackson 1968 GBR 2275 02:32:00 00:39:06 00:01:55 01:21:12 00:02:36 00:27:09
31 Fermin Martin Torrejon 1970 ESP 2252 02:34:58 00:40:38 00:02:02 01:27:07 00:02:27 00:22:42
32 Angel Javier Garcia Sanchez 1967 ESP 2247 02:36:05 00:38:12 00:03:29 01:28:48 00:02:58 00:22:35
33 Carlos Andres Ramirez Duarte 1970 ESP 2257 02:38:32 00:42:49 00:02:43 01:25:10 00:03:24 00:24:25
34 Douglas Fogoz 1971 SUI 2282 02:41:20 00:40:59 00:02:14 01:28:49 00:02:50 00:26:27
35 Stewart Hackman 1970 GBR 2273 02:42:07 00:41:51 00:02:31 01:29:40 00:02:27 00:25:37
36 Francisco Jose Martinez Ferrero 1967 ESP 2253 02:42:33 00:45:58 00:02:51 01:23:29 00:03:24 00:26:48
Program notes:

Technical Delegate: Bex Stubbings/GBR. Head Referee: Esther Sanchez/ESP.Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Alpar Nagy/HUN, Alicia Garcia/ESP.
Distances: 1st Run 9.6 km (2 laps), Bike 42 km (2 laps), 2nd Run 5 km (1 lap)
Air temperature 12.5ºC