Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Lukas Hollaus 1986 AUT 88 00:52:51 00:08:27 00:02:04 00:26:44 00:00:41 00:14:55
2 Jan Bader 2002 AUT 36 00:53:42 00:08:15 00:02:06 00:26:55 00:00:38 00:15:48
3 Alexander Bründl 1996 AUT 1 00:54:02 00:08:21 00:02:05 00:26:51 00:00:41 00:16:04
4 Peter Luftensteiner 1999 AUT 19 00:54:23 00:08:10 00:02:12 00:26:54 00:00:42 00:16:25
5 Lukas Kollegger 1997 AUT 89 00:55:03 00:08:06 00:02:17 00:26:53 00:00:46 00:17:01
6 Oliver Janny 2000 AUT 3 00:55:27 00:08:29 00:02:09 00:27:48 00:00:40 00:16:21
7 Matthias Freisinger 2002 AUT 12 00:55:35 00:08:23 00:02:01 00:26:52 00:00:48 00:17:31
8 Andreas Silberbauer 1992 AUT 47 00:55:59 00:09:20 00:02:15 00:27:04 00:00:45 00:16:35
9 Niklas Keller 2002 AUT 29 00:56:08 00:08:35 00:02:08 00:27:42 00:00:38 00:17:05
10 Matthias Hohlrieder 1994 AUT 31 00:56:18 00:08:18 00:02:22 00:27:45 00:00:47 00:17:06
11 Jakob Meier 2003 AUT 27 00:57:01 00:08:50 00:02:12 00:27:37 00:00:44 00:17:38
12 Jan Christian Schiebl 2000 AUT 11 00:57:18 00:08:29 00:02:18 00:29:02 00:00:46 00:16:43
13 Erik Spindler 2001 AUT 17 00:57:20 00:08:36 00:02:20 00:28:52 00:00:48 00:16:44
14 Jonas Hauser 2005 AUT 44 00:57:37 00:08:09 00:02:14 00:29:25 00:00:43 00:17:06
15 Rene Hilber 1999 AUT 55 00:57:40 00:08:59 00:02:11 00:28:37 00:00:45 00:17:08
16 Moritz Meier 2000 AUT 28 00:57:42 00:08:32 00:02:21 00:27:46 00:00:43 00:18:20
17 Sebastian Fuchs 2002 AUT 15 00:57:47 00:08:48 00:02:21 00:28:36 00:00:45 00:17:17
18 Jakob Kaiser 2001 AUT 10 00:57:51 00:08:40 00:02:21 00:28:46 00:00:47 00:17:17
19 Samuel Feuersinger 2001 AUT 20 00:57:59 00:08:20 00:02:21 00:29:06 00:00:48 00:17:24
20 Felix Trummler 2001 AUT 6 00:58:16 00:08:49 00:02:21 00:28:38 00:00:49 00:17:39
21 Raphael Petrovic 2003 AUT 40 00:58:24 00:08:41 00:02:20 00:28:45 00:00:44 00:17:54
22 Maximilian Legat 2006 AUT 49 00:58:36 00:08:34 00:02:08 00:29:07 00:00:43 00:18:04
23 Christoph Pölzgutter 2000 AUT 24 00:58:36 00:08:43 00:02:27 00:28:36 00:00:49 00:18:01
24 Jürgen Kühschweiger 1991 AUT 43 00:59:42 00:09:07 00:02:31 00:29:47 00:00:45 00:17:32
25 Roman Hintersteiner 1983 AUT 45 01:00:30 00:09:51 00:02:35 00:29:51 00:00:48 00:17:25
26 Sebastian Tscheinig 1988 AUT 37 01:00:31 00:09:17 00:02:35 00:29:31 00:00:54 00:18:14
27 Sebastian Waldschütz 2002 AUT 50 01:00:43 00:10:17 00:02:32 00:29:28 00:00:50 00:17:36
28 Rainer Peherstorfer 1987 AUT 16 01:01:06 00:09:55 00:02:41 00:29:42 00:00:50 00:17:58
29 Mathias Larch 2000 AUT 14 01:02:06 00:10:22 00:02:32 00:30:53 00:00:53 00:17:26
30 Rene Tauber 1998 AUT 33 01:02:29 00:09:30 00:02:40 00:30:08 00:00:53 00:19:18
Program notes:

Technical Delegate: Werner Michalicka/AUT. Head Referee: Renate Freisinger/AUT
Incomplete results