Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 45-49 Female AG
01 Sep, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
21241 Andrea Cavallasca SUI
21242 Natacha Emerson SUI
21243 Cornelia Fischer SUI
21244 Claudia Glättli SUI
21245 Myriam Haefliger Dupertuis SUI
21246 Carmen Ilgner SUI
21247 Corinne Kappeler Fromentin SUI
21248 Monika Kellenberger SUI
21250 Monica Mcdonnell SUI
21251 Sandra Patt SUI
21253 Monica Roth SUI
21255 Gemma Hollis USA
21256 Eryn Kubinski USA
21257 Marisa Rastetter USA
21258 Katherine Gianini USA
21259 Megumi Masuda USA
21260 Daphne Glover USA
21261 Lisa Mueller USA
21262 Elizabeth Flynn USA
21263 Becky Paige USA
21264 Caren Bancroft USA
21265 Rachel Jones USA
21266 Christine Kachinsky USA
21267 Tracy Kellner USA
21268 Angela Shiver USA
21269 Anna Van Dyke USA
21270 Karen Barrow AUS
21271 Marnie Butler AUS
21272 Diana Catoi AUS
21273 Rachael Davies AUS
21274 Melissa Fanning AUS
21275 Rowena Harris AUS
21276 Katie Hayes AUS
21277 Pippa O'Regan AUS
21278 Meg Suda AUS
21279 Nicole Christmann AUT
21280 Susanne Vollmann AUT
21281 Aline Brüll BEL
21282 Christine George BEL
21283 Nathalie Thirion BEL
21284 Rebecca Shepherd BER
21285 Karla Fernandes Foli BRA
21286 Katia Silva BRA
21287 Shannon Brooks CAN
21288 Stacy Groppler CAN
21289 Fiona Hanson CAN
21290 Tari Kelly CAN
21292 Kerrie Luck CAN
21293 Lori Maccallum CAN
21295 Barbara Petryshen-Kozak CAN
21296 Julie Roy CAN
21297 Adriana Jaramillo COL
21299 Carol Pedauga Sánchez ECU
21301 Fiona Ableson Bradshaw GBR
21302 Mel Bourne GBR
21303 Diana Bryant GBR
21304 Emma Bush GBR
21305 Stephanie Curtis GBR
21306 Liz Fleuty GBR
21307 Joanne Gorrod GBR
21308 Gwen Kinsey GBR
21309 Becky Mcnicholas GBR
21310 Annette Nixon GBR
21311 Elizabeth Stuckey GBR
21312 Alison Trauttmansdorff GBR
21313 Elke Reuting GER
21314 Elke Schönhardt GER
21315 Astrid Zunner GER
21316 Louise Bracken-Smith IRL
21317 Vanessa Fenton IRL
21318 Gillian Mcmahon IRL
21319 Hildur Arnadottir ISL
21321 Kana Matsumoto JPN
21322 Nana Morimoto JPN
21324 Hyun Jung Kim KOR
21325 Jinhee Lee KOR
21326 Alejandra Anaya Sosa MEX
21327 Carolina Jessica BriseÑo Cortez MEX
21328 Monica Campillo Pedron MEX
21330 Gabriela Maria Melendez Martinez MEX
21331 Montserrat Mora Carbonell MEX
21332 Carmen Mari Ruiz Barquin MEX
21333 Clara Natalia Tavera Juarez MEX
21334 Beatriz Zavala Portales MEX
21335 Torunn Alice Aarøy NOR
21336 Ann Johnsen NOR
21337 Liv-Helga Sørensen NOR
21338 Suzie Collins NZL
21339 Kirsty Johnson Cox NZL
21340 Hayley Mee RSA
21341 Genee Mee RSA
21342 Nickie Scriven AUS
21343 Stephanie Meisner USA
21344 Cibelle Hernandez Contreras MEX
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Howard Vine/GBR. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Loreen Barnett/CAN,Michael Kumli/SUI.
Distances: Swim 15000 m (1 lap), Bike 40 km (2 laps), Run 10 km (5.2 km + 4.8 km)
Water temperature 23º. Wetsuits not allowed.