Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 30-34 Male AG
01 Sep, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
20096 Peter Mackeith AUS
20340 Christof Bill SUI
20341 Guillaume De Cock SUI
20343 Daniel Lauber SUI
20344 Pirmin Rechsteiner SUI
20345 Thomas Schacher SUI
20346 Jan Pascal Tschudy SUI
20347 Todd Buckingham USA
20348 David Martin USA
20349 Linus Pagusara USA
20350 Brett Zimmerman USA
20351 Greg Dowe USA
20352 Brian Summers USA
20353 Mario Agustin Salvador Sutton ARG
20354 David Barmettler AUS
20355 Nick Carling AUS
20356 Nick Gilbert AUS
20357 Timmy Hortz AUS
20359 Michael Quinn AUS
20360 Craig Stevens AUS
20361 Navin Kaul AUT
20362 Frederik Coppin BEL
20363 Yannick Genot BEL
20364 Maxime Pétré BEL
20365 Geoffrey Vickevorst BEL
20366 Benedikt Voller BRA
20367 Darcy Hinds CAN
20368 Adrian Nauss CAN
20370 John Vargas COL
20371 Pablo Castro Mora CRC
20372 Victor Manuel Lopez Rivera CRC
20373 Søren Pallisgaard DEN
20374 Daniel Arribas Fernandez ESP
20375 Nicolas Boivin FRA
20376 Cedric Labadens FRA
20377 Brice Marie FRA
20378 Stéphane Torrens FRA
20379 Edward Castro GBR
20380 Tom Foster GBR
20381 Isaac Griffiths GBR
20382 Paul Hewett GBR
20383 Daniel Jenkin GBR
20384 James Simmons GBR
20385 Chris Stanyard GBR
20386 Andrew Turner GBR
20387 Ralf Leonhardt GER
20388 Felix Saur GER
20389 Sascha Wenzel GER
20390 Stephen Weir IRL
20391 Stefano Rossi ITA
20392 Simon Ferrari JPN
20393 Wataru Miyazaki JPN
20394 Yoshiro Takahashi JPN
20395 Ryota Yonekura JPN
20396 Eliseo Carro Acoltzi MEX
20397 Víctor Lira Rivera MEX
20398 Alejandro Medina Soberanes MEX
20399 Edgar Alejandro Saldivar Lara MEX
20400 Samuel Harding NZL
20404 Alex Ciherean SUI
20405 Stephane Fallet SUI
20407 Michael Ramuz SUI
20408 Christophe Rina SUI
20409 Kenny Singelé SUI
20410 Matthieu Wider SUI
20411 Aaron Birch USA
20412 Patrick Jackson USA
20413 Kristopher Spoth USA
20414 Taylor Ames USA
20415 Nat Harward USA
20416 Dave Leveque USA
20417 Trevor Balm AUS
20418 Phil Betteridge AUS
20419 Ryan Christian AUS
20420 Jason Hamilton AUS
20421 David Kinsey AUS
20422 Kristoffer Nye AUS
20423 David Staley AUS
20424 Thomas Warren AUS
20425 Michael Moser AUT
20426 Benjamin De Geyter BEL
20427 Nick Naets BEL
20428 Adrien Petteau BEL
20429 Luis Felipe Gonçalves BRA
20430 Jean-Philippe Bercier CAN
20431 Brett Miller CAN
20432 TimothÉe Petit CAN
20433 Oscar Fabian Ramirez Leyton COL
20434 Luis Alfonso Aguilar Sanchez CRC
20435 Josue Francisco Cordero Lopez CRC
20436 Carlos Fernando Quiros Sibaja CRC
20438 Paulus Maukonen FIN
20439 Michael Elbaum FRA
20440 Maxime Le Tennier FRA
20441 Hugo Strazzeri FRA
20442 Ryan Burn GBR
20443 Simon Culver GBR
20444 Thibaut Franceschi GBR
20445 Aly Hadfield GBR
20446 Koen Jasper GBR
20447 David Kettle GBR
20448 Adam Smith GBR
20449 James Travers GBR
20450 Oliver Buch GER
20451 Martin Rosenzweig GER
20452 Marc Sheppard GER
20453 Jason Fahy IRL
20454 Alessandro Guicciardi ITA
20455 Marco Viappiani ITA
20456 Yuki Matsui JPN
20457 Akihiro Setouchi JPN
20458 Shunsuke Yamanaka JPN
20459 Taehwan Ahn KOR
20460 Arturo Castro Montes MEX
20462 Paulino Jose Novelo Solis MEX
20464 Carlos Cortes CHI
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Howard Vine/GBR. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Loreen Barnett/CAN,Michael Kumli/SUI.
Distances: Swim 15000 m (1 lap), Bike 40 km (2 laps), Run 10 km (5.2 km + 4.8 km)
Water temperature 23º. Wetsuits not allowed.