Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Run
1 Céline Kaiser 1998 GER 80 00:32:51 00:13:42 00:02:26 00:16:42
2 Márta Kropkó 2003 HUN 111 00:33:17 00:12:46 00:02:20 00:18:11
3 Maryna Kyryk 1997 UKR 73 00:33:22 00:12:47 00:02:30 00:18:05
4 Margareta Bicanova 2001 SVK 95 00:34:04 00:13:42 00:02:22 00:17:59
5 Antoanela Manac 1995 ROU 71 00:34:27 00:13:38 00:02:26 00:18:21
6 Kseniia Levkovska 1989 UKR 84 00:34:28 00:13:40 00:02:29 00:18:19
7 Romina Nádas 2004 HUN 114 00:34:33 00:13:13 00:02:24 00:18:56
8 Dominika Peszleg 2002 HUN 92 00:34:38 00:13:44 00:02:25 00:18:29
9 Laura Inez Papp 2005 HUN 120 00:34:40 00:13:12 00:02:25 00:19:03
10 Silke De Wolde 2001 NED 91 00:34:51 00:13:41 00:02:31 00:18:39
11 Vanessa Possberg 2003 SUI 118 00:34:52 00:13:37 00:02:25 00:18:49
12 Poppaea Bramwell-Reeks 1999 GBR 98 00:34:57 00:14:12 00:02:32 00:18:13
13 Hanna Breitner 2002 HUN 93 00:35:06 00:13:49 00:02:31 00:18:46
14 Margaryta Krylova 1994 UKR 76 00:35:16 00:13:43 00:02:26 00:19:06
15 Ivana Granosa 2000 CRO 99 00:35:18 00:13:17 00:02:24 00:19:36
16 Yeva Soroka 2006 UKR 121 00:35:20 00:14:16 00:02:20 00:18:43
17 Maaike Vooren 1991 NED 74 00:35:26 00:13:15 00:02:31 00:19:40
18 Maja Wąsik 2004 POL 124 00:35:32 00:15:04 00:02:16 00:18:11
19 Natasha Sinha 1997 GBR 81 00:36:00 00:13:14 00:02:28 00:20:17
20 Deborah Wissink 1995 NED 83 00:36:06 00:14:21 00:02:23 00:19:22
21 Sofiya Pryyma 1998 UKR 72 00:36:14 00:14:18 00:02:32 00:19:24
22 Dóra Pusztai 2006 HUN 122 00:36:18 00:13:41 00:02:32 00:20:04
23 Sophie Gießmann 2003 GER 119 00:36:24 00:13:39 00:02:27 00:20:17
24 Borbála Sarcia 2001 HUN 100 00:36:59 00:14:01 00:02:42 00:20:16
25 Himeka Sato 2001 JPN 94 00:37:00 00:13:20 00:02:35 00:21:04
26 Femke Scheepers 2005 NED 115 00:37:19 00:15:25 00:02:59 00:18:54
27 Varvara Mukhina 2002 UKR 101 00:37:42 00:13:38 00:02:35 00:21:29
28 Stefanie Walter 2000 GER 97 00:37:49 00:14:26 00:02:45 00:20:37
29 Ema Borscova 2005 SVK 112 00:38:08 00:14:52 00:02:33 00:20:43
30 Oleksandra Zarovna 2004 UKR 123 00:39:09 00:13:54 00:02:48 00:22:27
31 Mariia Aha 2002 UKR 96 00:40:55 00:14:59 00:02:54 00:23:01
32 Katarina Kridlova 2004 SVK 116 00:41:05 00:15:07 00:02:51 00:23:06
33 Kseniia Korniienko 2003 UKR 117 00:43:02 00:15:21 00:02:54 00:24:46
Program notes:

Technical Delegate: Duncan Hough/GBR. Head Referee: Dirk Bogaert/BEL.
Competition Jury: Duncan Hough/GBR, Jozef Jurasek/SVK, Stefane Mauris/SUI.
Distances:  Swim 1000m (1 lap), Run 5km (1 lap).
Water temperature 22.6ºC. Air temperature 26.3ºC. Wetsuits not allowed.