Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Run
1 Márk Dévay 1996 HUN 11 00:28:54 00:11:26 00:02:03 00:15:25
2 Kevin Tarek Viñuela Gonzalez 1995 ESP 21 00:29:09 00:11:34 00:02:11 00:15:23
3 Márton Kropkó 2005 HUN 51 00:29:13 00:11:32 00:02:06 00:15:34
4 Gergő Dobi 2002 HUN 34 00:29:23 00:11:42 00:02:06 00:15:34
5 Arnaud Des Boscs 1999 FRA 37 00:29:31 00:11:46 00:02:09 00:15:35
6 Felix Duchampt 1989 ROU 15 00:29:39 00:12:24 00:02:02 00:15:13
7 Emmanuel Lejeune 1992 BEL 19 00:29:49 00:12:28 00:02:09 00:15:11
8 Vitalii Vorontsov 2000 UKR 31 00:29:57 00:12:16 00:02:10 00:15:30
9 Arnaud De Lustrac 1995 FRA 3 00:30:04 00:12:30 00:02:20 00:15:14
10 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 4 00:30:07 00:12:01 00:02:23 00:15:43
11 Sergiy Kurochkin 1988 UKR 8 00:30:09 00:12:03 00:02:16 00:15:51
12 Yegor Martynenko 1987 UKR 2 00:30:30 00:12:35 00:02:08 00:15:46
13 Jamie Price 1998 GBR 10 00:30:31 00:12:33 00:02:05 00:15:52
14 Daryn Konysbayev 1999 KAZ 49 00:30:33 00:12:59 00:02:08 00:15:26
15 Alexander Bozhilov 2005 BUL 60 00:30:34 00:12:19 00:02:06 00:16:08
16 Magnus Männer 1999 GER 39 00:30:36 00:11:58 00:02:16 00:16:21
17 Chris Deegan 1996 AUS 18 00:30:38 00:11:42 00:02:15 00:16:40
18 Šimon Koblížek 1999 CZE 35 00:30:39 00:11:48 00:02:27 00:16:24
19 Peter Rojtas 2002 SVK 32 00:30:41 00:11:57 00:02:18 00:16:26
20 Dmytro Malyar 1984 UKR 16 00:30:45 00:12:36 00:02:15 00:15:54
21 Jerome Gueguen 1995 FRA 6 00:30:51 00:12:15 00:02:16 00:16:19
22 Joris Basslé 1999 BEL 36 00:31:09 00:11:40 00:02:16 00:17:12
23 Erick Rogoz 2001 ROU 42 00:31:11 00:12:27 00:02:10 00:16:34
24 Martin Sauser 2002 SUI 33 00:31:15 00:12:05 00:02:13 00:16:57
25 Tamás Wagner 1997 HUN 23 00:31:24 00:12:37 00:02:16 00:16:30
26 Ul Denša 2004 SLO 58 00:31:28 00:12:22 00:02:18 00:16:47
27 Vlad Adrian Remzing 2001 ROU 46 00:31:31 00:12:03 00:02:23 00:17:04
28 Roel Kwaaitaal 1997 NED 7 00:31:36 00:12:48 00:02:25 00:16:23
29 Henry Branwell-Reeks 1999 GBR 38 00:31:39 00:12:45 00:02:22 00:16:31
30 Filip Lizak 2004 SVK 52 00:31:43 00:12:25 00:02:14 00:17:04
31 Jacopo Butturini 1991 CRO 20 00:31:47 00:12:25 00:02:19 00:17:03
32 Callum Stedman 2003 GBR 55 00:31:52 00:12:20 00:02:18 00:17:14
33 Kanta Ando 2001 JPN 45 00:31:55 00:12:09 00:02:21 00:17:25
34 Jan Chrzanowski 2003 POL 54 00:32:04 00:12:48 00:02:17 00:16:58
35 Tomas Tolkunov 1998 SVK 5 00:32:08 00:12:52 00:02:15 00:17:01
36 Maksym Salnykov 2004 UKR 64 00:32:10 00:12:55 00:02:24 00:16:50
37 Karol Armuła 2005 POL 57 00:32:11 00:12:59 00:02:07 00:17:05
38 Myron Boiko 2002 UKR 47 00:32:14 00:12:32 00:02:25 00:17:17
39 Thomas Epton 1997 GBR 22 00:32:21 00:12:42 00:02:15 00:17:24
40 Severin Schwarz 2006 SUI 61 00:32:25 00:12:32 00:02:19 00:17:34
41 Thomas Roos 1985 USA 17 00:32:29 00:12:50 00:02:38 00:17:01
42 Noritake Nagasho 1999 JPN 41 00:32:49 00:12:38 00:02:18 00:17:52
43 Tin Kaurić 1997 CRO 9 00:33:02 00:12:45 00:02:32 00:17:45
44 Jeroen Velders 1996 NED 14 00:33:16 00:13:30 00:02:27 00:17:19
45 Boris Andreev 2000 BUL 50 00:33:21 00:12:42 00:02:27 00:18:12
46 Mats Keulstra 2003 NED 56 00:33:22 00:13:08 00:02:26 00:17:48
47 Ivan Tretiak 2002 UKR 44 00:33:42 00:12:50 00:02:19 00:18:32
48 Jan Peterka 2006 SLO 63 00:33:47 00:12:36 00:02:19 00:18:51
49 Ivan Tkachenko 2004 UKR 65 00:33:52 00:13:14 00:02:29 00:18:09
50 Simon Dubravik 2004 SVK 53 00:34:16 00:13:22 00:02:30 00:18:23
51 Sem Lazaroms 2004 NED 62 00:35:55 00:12:58 00:02:28 00:20:29
52 Ivan Shevchenko 2002 UKR 48 00:35:57 00:13:59 00:02:23 00:19:35
53 Maksym Lisun 2005 UKR 59 00:36:13 00:14:13 00:02:28 00:19:30
54 Maurisio Papazov 2005 BUL 66 00:37:56 00:14:48 00:02:28 00:20:40
DNF Jamie Riddle 2000 RSA 43 DNF 00:11:38 00:02:13 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Duncan Hough/GBR. Head Referee: Dirk Bogaert/BEL.
Competition Jury: Duncan Hough/GBR, Jozef Jurasek/SVK, Stefane Mauris/SUI.
Distances:  Swim 1000m (1 lap), Run 5km (1 lap).
Water temperature 22.6ºC. Air temperature 26.3ºC. Wetsuits not allowed.