Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Manon Laporte 2005 FRA 63 00:26:48 00:04:16 00:00:58 00:11:41 00:00:33 00:09:17
2 Linda Krombach 2007 LUX 83 00:27:04 00:04:34 00:00:56 00:11:42 00:00:31 00:09:18
3 Alejandra Martínez González 2005 ESP 78 00:27:16 00:04:32 00:00:57 00:11:44 00:00:34 00:09:27
4 Mürya Karayel 2007 TUR 82 00:27:19 00:04:32 00:00:50 00:11:52 00:00:50 00:09:13
5 Liis Kapten 2006 EST 61 00:27:23 00:04:31 00:00:56 00:11:46 00:00:34 00:09:34
6 Eve Whitaker 2005 GBR 85 00:27:27 00:04:33 00:00:51 00:11:49 00:00:31 00:09:41
7 Kaisa Keränen 2007 FIN 81 00:27:28 00:04:52 00:00:45 00:11:37 00:00:33 00:09:38
8 Alice Alessandri 2005 ITA 66 00:27:40 00:04:40 00:00:54 00:11:38 00:00:33 00:09:53
9 Sára Lehmann 2005 HUN 64 00:27:49 00:04:30 00:01:00 00:12:16 00:00:40 00:09:21
10 Mit Wittemans 2005 BEL 74 00:27:57 00:04:27 00:00:56 00:11:51 00:00:35 00:10:06
11 Eszter Vas 2006 HUN 65 00:28:08 00:04:41 00:01:05 00:12:00 00:00:37 00:09:44
12 Ema Borscova 2005 SVK 69 00:28:12 00:04:55 00:00:49 00:12:01 00:00:36 00:09:49
13 Amélie Gorka 2006 SUI 76 00:28:18 00:04:43 00:00:58 00:12:05 00:00:35 00:09:55
14 Florentina Prünster 2005 AUT 62 00:28:20 00:05:01 00:01:02 00:12:18 00:00:35 00:09:21
15 Michaela Mitisková 2005 CZE 73 00:28:22 00:04:52 00:01:04 00:12:25 00:00:36 00:09:22
16 Karolina Szalast 2005 POL 79 00:28:22 00:04:28 00:00:55 00:12:02 00:00:37 00:10:18
17 Hila Aryas 2005 ISR 67 00:28:24 00:04:51 00:01:00 00:12:29 00:00:36 00:09:26
18 Ula Sijaviciute 2007 LTU 75 00:28:42 00:04:58 00:01:03 00:12:21 00:00:38 00:09:40
19 Ines Sousa 2006 POR 84 00:28:57 00:04:52 00:01:00 00:12:29 00:00:37 00:09:56
20 Pernille Rønnevik 2007 NOR 80 00:29:06 00:04:30 00:01:01 00:12:15 00:00:38 00:10:38
21 Amalia Maria Singuran 2007 ROU 70 00:29:21 00:04:41 00:01:06 00:11:59 00:00:39 00:10:54
22 Magdalena Starcevic 2005 CRO 77 00:29:27 00:04:49 00:01:01 00:11:58 00:00:38 00:10:59
23 Dror Malchi 2005 ISR 72 00:29:33 00:04:52 00:00:50 00:12:04 00:00:41 00:11:05
24 Beāte Bula 2006 LAT 71 00:30:16 00:04:32 00:01:04 00:12:11 00:00:50 00:11:38
25 Femke Scheepers 2005 NED 68 00:30:38 00:04:50 00:01:12 00:13:31 00:00:57 00:10:07
Program notes:

Technical Delegate: Oliver Laaber (AUT). Head Referee: Sandrine Crosnier (FRA)
Competition Jury: Oliver Laaber (AUT), Renato Bertrandi (ITA), Hervé Delaunay (FRA)
Distances: Swim 300 m (1 lap), Bike 8 km (2 laps), Run 2 km (1 lap)
Water temperature 19.5ºC. Air temperature 13ºC. Wetsuits allowed