Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Giorgia Priarone 1992 ITA 6 00:54:02 00:16:16 00:00:27 00:28:52 00:00:26 00:08:03
2 Marion Legrand 1992 FRA 5 00:54:05 00:16:15 00:00:26 00:28:53 00:00:25 00:08:08
3 Maurine Ricour 1991 BEL 10 00:54:08 00:16:15 00:00:29 00:28:52 00:00:25 00:08:09
4 María Varo Zubiri 1993 ESP 2 00:54:15 00:16:14 00:00:26 00:28:54 00:00:28 00:08:16
5 Marion Le Goff 1995 FRA 11 00:54:21 00:16:14 00:00:27 00:28:56 00:00:27 00:08:18
6 Marta Bernardi 1989 ITA 9 00:54:26 00:16:15 00:00:28 00:28:52 00:00:28 00:08:24
7 Claudia Kelsall 1996 GBR 12 00:55:05 00:16:16 00:00:28 00:28:55 00:00:30 00:08:58
8 Marta Lagownik 1995 POL 15 00:55:46 00:16:29 00:00:30 00:30:01 00:00:28 00:08:21
9 Sandrina Illes 1986 AUT 4 00:55:54 00:16:28 00:00:29 00:30:04 00:00:31 00:08:23
10 Marta Romance 2000 ESP 26 00:56:01 00:16:31 00:00:27 00:30:03 00:00:30 00:08:31
11 Nicole Allan 1996 GBR 16 00:56:03 00:16:23 00:00:27 00:30:10 00:00:29 00:08:36
12 Sonia Bejarano 1981 ESP 7 00:56:04 00:16:47 00:00:29 00:29:51 00:00:29 00:08:30
13 Anna Zehnder 1995 SUI 14 00:56:11 00:17:04 00:00:28 00:29:30 00:00:27 00:08:44
14 Ann Schoot Uiterkamp 1985 NED 1 00:56:19 00:17:01 00:00:31 00:29:32 00:00:25 00:08:52
15 Karin Nieuwenhuijsen 1987 NED 3 00:57:07 00:17:03 00:00:33 00:29:28 00:00:36 00:09:29
16 Noor Dekker 1997 NED 20 00:57:16 00:17:29 00:00:29 00:29:09 00:00:34 00:09:37
17 Marina Muñoz Hernando 1999 ESP 25 00:58:15 00:17:44 00:00:27 00:30:04 00:00:31 00:09:30
18 Delia Sclabas 2000 SUI 27 00:58:18 00:16:38 00:00:32 00:32:18 00:00:37 00:08:14
19 Desirée Knecht 2000 SUI 29 01:01:00 00:17:05 00:00:39 00:33:19 00:00:32 00:09:27
20 Noelle Ingold 2000 SUI 28 01:01:55 00:17:59 00:00:33 00:33:04 00:00:30 00:09:52
21 Ciara Wilson 1990 IRL 17 01:02:20 00:18:28 00:00:33 00:33:08 00:00:32 00:09:41
DNF Anna-Lena Theisen 1997 GER 18 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ines Oliveira 1996 POR 19 DNF 00:17:23 00:00:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Céline Kaiser 1998 GER 8 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: 1st Run 5 km., Bike 18.8 km, 2nd Run 2.5 km
Technical Delegate: Alpar Nagy/HUN
Head Referee: Francisco Soriano/ESP
Competition Jury: Alpar Nagy/HUN, Chris Kitchen/IRL, Alicia Garcia (ESP)
Air temperature 24.4ºC