Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Manuel Gonzalez Ojea 1959 ESP 1342 01:07:28 00:17:57 00:01:43 00:34:43 00:01:52 00:11:13
2 Aeneas Appius 1960 SUI 1366 01:07:47 00:17:36 00:01:41 00:35:12 00:02:05 00:11:13
3 Stephen Valentine 1960 GBR 1361 01:08:17 00:17:43 00:01:58 00:34:45 00:02:06 00:11:45
4 Robert Atkinson 1958 GBR 1354 01:12:37 00:17:53 00:01:51 00:39:29 00:02:13 00:11:11
5 Javi Zubiete Soler 1960 ESP 1352 01:12:56 00:17:52 00:03:14 00:37:46 00:02:15 00:11:49
6 Didier Marmorat 1960 FRA 1353 01:13:19 00:19:03 00:01:51 00:38:00 00:02:19 00:12:06
7 Jose Caselles Serra 1961 ESP 1340 01:13:40 00:18:47 00:01:53 00:38:18 00:02:22 00:12:20
8 Hector Ordaz Castillo 1961 MEX 1364 01:15:07 00:19:27 00:02:08 00:38:46 00:02:15 00:12:31
9 Ovidio Jimenez Varas 1959 ESP 1344 01:15:10 00:19:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:12:29
10 Drew Donaldson 1959 GBR 1358 01:15:18 00:20:01 00:02:03 00:38:07 00:02:33 00:12:34
11 Jose Manuel Piñeiro Becerra 1959 ESP 1348 01:16:03 00:20:13 00:02:20 00:37:37 00:02:36 00:13:17
12 Iain Wallace 1961 GBR 1362 01:16:27 00:19:03 00:02:05 00:39:47 00:02:29 00:13:03
13 Don Cain 1960 USA 1367 01:17:32 00:20:38 00:02:09 00:37:28 00:02:44 00:14:33
14 John Martin 1958 USA 1369 01:19:37 00:21:04 00:02:32 00:39:57 00:03:02 00:13:02
15 Derek Todhunter 1958 GBR 1360 01:21:44 00:21:08 00:02:28 00:41:42 00:02:51 00:13:35
16 Ralf Laermann 1958 GER 1363 01:22:42 00:19:49 00:03:25 00:41:19 00:03:50 00:14:19
17 Faustino Ginés Menéndez López 1958 ESP 1347 01:22:59 00:20:01 00:01:58 00:44:50 00:02:20 00:13:50
18 Ricardo Sanz Martin 1959 ESP 1351 01:23:30 00:21:18 00:02:28 00:43:02 00:02:30 00:14:12
19 Luis Cuesta Crespo 1960 ESP 1341 01:23:41 00:21:54 00:02:30 00:42:42 00:02:50 00:13:45
20 David Colley 1958 GBR 1356 01:24:52 00:22:02 00:02:51 00:42:20 00:02:58 00:14:41
21 David Lasorsa 1957 USA 1368 01:25:02 00:22:49 00:02:21 00:42:18 00:02:36 00:14:58
22 John Clarke 1960 GBR 1355 01:25:12 00:21:44 00:02:31 00:44:14 00:02:45 00:13:58
23 Antonio Brandao 1958 POR 1365 01:29:53 00:24:52 00:02:05 00:46:20 00:02:21 00:14:15
24 Antonio Llamas Camba 1958 ESP 1346 01:32:58 00:24:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:16:11
25 Steven Wade 1958 USA 1370 01:37:04 00:26:19 00:03:09 00:44:30 00:03:38 00:19:28
Program notes:

Technical Delegate: Bex Stubbings/GBR. Head Referee: Esther Sanchez/ESP.Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Alpar Nagy/HUN, Alicia Garcia/ESP.
Distances: 1st Run 5.1 km (1 lap), Bike 21.2 km (2 laps), 2nd Run 2.8 km (1 lap)
Air temperature 8.7ºC