Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Adrien Latestere 1985 FRA 1118 01:01:38 00:14:48 00:01:24 00:34:36 00:01:33 00:09:16
2 Santiago Javier Muros Ramírez 1984 ESP 1113 01:01:54 00:15:01 00:01:28 00:34:20 00:01:24 00:09:40
3 David Rodriguez Lopez 1982 ESP 1116 01:02:26 00:15:34 00:01:25 00:33:46 00:01:40 00:09:58
4 Fernando Moreno García 1983 ESP 1112 01:02:28 00:15:21 00:01:32 00:34:00 00:01:43 00:09:49
5 Rafael Lopez Hermosilla 1986 ESP 1111 01:02:42 00:15:17 00:01:35 00:34:01 00:01:39 00:10:09
6 Borja Ignacio Perez Batet 1984 ESP 1115 01:03:29 00:15:07 00:01:31 00:35:19 00:01:41 00:09:48
7 Oscar Buján Rodríguez 1986 ESP 1102 01:03:38 00:15:33 00:01:31 00:34:58 00:01:34 00:10:01
8 Juan Fernandez Trijueque 1985 ESP 1106 01:03:59 00:15:23 00:01:37 00:34:56 00:01:56 00:10:05
9 Juan Enrique Gutierrez Martin 1983 ESP 1110 01:04:03 00:16:09 00:01:32 00:34:32 00:01:47 00:10:00
10 Stuart Fisher 1985 GBR 1122 01:04:38 00:16:07 00:01:43 00:34:36 00:02:02 00:10:07
11 Matt Baldock 1986 GBR 1120 01:04:40 00:16:00 00:01:41 00:34:46 00:01:57 00:10:15
12 Jonathan Carreño Rodriguez 1984 ESP 1103 01:05:10 00:16:34 00:01:31 00:34:13 00:01:57 00:10:53
13 Trevor Corcoran 1983 IRL 1132 01:05:47 00:16:03 00:01:35 00:35:35 00:02:02 00:10:31
14 Eoin Bailey 1982 IRL 1131 01:06:48 00:16:51 00:01:43 00:35:00 00:01:46 00:11:25
15 Alexander Bath 1984 GBR 1121 01:07:01 00:16:24 00:01:44 00:36:31 00:01:54 00:10:27
16 Hector Cisneros Vázquez 1986 MEX 1133 01:07:08 00:16:38 00:01:31 00:36:34 00:01:54 00:10:29
17 Alberto Bermejo Polo 1982 ESP 1101 01:07:32 00:16:36 00:01:37 00:36:30 00:01:48 00:11:00
18 Chris Shakya 1984 GBR 1128 01:07:57 00:17:44 00:01:40 00:34:31 00:02:03 00:11:58
19 David Brown 1982 GBR 1139 01:08:38 00:16:34 00:01:42 00:37:31 00:02:01 00:10:49
20 Robert Sims 1982 GBR 1129 01:09:13 00:17:41 00:01:53 00:36:00 00:02:13 00:11:23
21 Alex Green 1983 GBR 1123 01:09:19 00:17:42 00:01:38 00:36:30 00:02:35 00:10:51
22 Richard Marshall 1983 GBR 1125 01:09:21 00:17:43 00:01:43 00:36:28 00:01:50 00:11:36
23 Alan Abraham Quintanar Rodriguez 1985 MEX 1134 01:09:24 00:17:23 00:01:46 00:36:40 00:02:31 00:11:02
24 Marc Thomas 1985 GBR 1130 01:09:28 00:17:41 00:01:39 00:36:30 00:01:56 00:11:40
25 Michael Martin 1983 GBR 1126 01:09:30 00:17:41 00:01:53 00:36:25 00:02:06 00:11:24
26 Jon Melson 1983 GBR 1127 01:09:34 00:17:59 00:02:07 00:35:45 00:01:59 00:11:43
27 Matthew Randall 1986 CAN 1138 01:11:32 00:18:17 00:01:47 00:37:01 00:02:25 00:11:59
28 Mark Baker 1986 GBR 1119 01:12:17 00:18:15 00:01:52 00:37:46 00:02:23 00:11:58
29 Luis Joaquín Fernández Álvarez 1983 ESP 1104 01:13:13 00:18:03 00:02:11 00:39:08 00:02:14 00:11:34
30 Elías Fernández Martínez 1985 ESP 1105 01:13:22 00:18:05 00:01:59 00:39:17 00:02:14 00:11:45
31 Ignacio Gomez Blanco 1985 ESP 1107 01:13:25 00:18:27 00:02:11 00:38:05 00:02:42 00:11:58
32 James Jennings 1982 GBR 1124 01:14:49 00:17:42 00:01:46 00:40:40 00:02:19 00:12:21
33 Manuel Villaverde Perez 1983 ESP 1117 01:17:10 00:19:44 00:02:16 00:39:07 00:02:37 00:13:25
34 Miguel Gutierrez Herrero 1982 ESP 1109 01:19:01 00:20:45 00:02:00 00:40:15 00:02:21 00:13:38
35 Emmanuel Velazquez Carrasco 1986 MEX 1135 01:22:40 00:18:25 00:01:58 00:41:34 00:05:50 00:14:50
Program notes:

Technical Delegate: Bex Stubbings/GBR. Head Referee: Esther Sanchez/ESP.Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Alpar Nagy/HUN, Alicia Garcia/ESP.
Distances: 1st Run 5.1 km (1 lap), Bike 21.2 km (2 laps), 2nd Run 2.8 km (1 lap)
Air temperature 8.7ºC