Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Račice | Junior Women
Labe aréna Račice, Račice 130, 411 08 Štětí, Czech Republic • 25 Jul, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Margareta Vrablova 2005 SVK 4 00:58:15 00:09:58 00:00:30 00:29:02 00:00:23 00:18:20
2 Barbara De Koning 2002 NED 2 00:58:37 00:09:59 00:00:28 00:29:03 00:00:23 00:18:41
3 Dana Prikrylova 2003 CZE 10 00:58:56 00:10:24 00:00:32 00:28:30 00:00:25 00:19:03
4 Heidi Juránková 2002 CZE 9 00:59:23 00:10:21 00:00:26 00:28:45 00:00:24 00:19:26
5 Livia Gross 2003 SUI 11 00:59:34 00:10:30 00:00:31 00:30:01 00:00:24 00:18:06
6 Romina Nádas 2004 HUN 19 00:59:40 00:10:23 00:00:33 00:28:36 00:00:25 00:19:41
7 Katerina Mickova 2004 CZE 15 00:59:53 00:10:30 00:00:30 00:28:33 00:00:26 00:19:53
8 Vanessa Possberg 2003 SUI 8 01:00:06 00:10:40 00:00:28 00:29:50 00:00:22 00:18:44
9 Sonja De Koning 2005 NED 16 01:00:12 00:10:27 00:00:30 00:28:35 00:00:28 00:20:10
10 Dominika Peszleg 2002 HUN 14 01:00:36 00:10:32 00:00:32 00:30:01 00:00:30 00:18:59
11 Tabea Huys 2005 AUT 7 01:00:49 00:09:54 00:00:32 00:29:05 00:00:29 00:20:47
12 Rebecca Beti 2002 SUI 3 01:01:04 00:10:25 00:00:30 00:28:36 00:00:23 00:21:08
13 Kateřina Hadravova 2005 CZE 20 01:01:10 00:11:18 00:00:28 00:30:12 00:00:33 00:18:38
14 Lotte Vandekerckhove 2002 BEL 34 01:01:40 00:11:04 00:00:31 00:30:21 00:00:25 00:19:16
15 Ema Podhorna 2002 SVK 26 01:01:46 00:10:38 00:00:38 00:30:10 00:00:29 00:19:48
16 Hasse Fleerackers 2004 BEL 18 01:01:56 00:10:29 00:00:39 00:29:54 00:00:24 00:20:28
17 Aviv Levi 2003 ISR 6 01:02:11 00:09:57 00:00:30 00:29:02 00:00:24 00:22:17
18 Julie Balcarova 2003 CZE 36 01:02:21 00:11:04 00:00:35 00:30:19 00:00:24 00:19:58
19 Noa Cohen Livay 2004 ISR 21 01:02:26 00:10:36 00:00:36 00:30:14 00:00:29 00:20:30
20 Eszter Hóbor 2002 HUN 23 01:02:28 00:10:45 00:00:36 00:30:39 00:00:35 00:19:51
21 Kristýna Dvořáková 2005 CZE 17 01:02:33 00:10:40 00:00:28 00:29:51 00:00:29 00:21:03
22 Rhune Vansteenkiste 2003 BEL 35 01:03:10 00:10:34 00:00:32 00:29:52 00:00:30 00:21:39
23 Nele Dequae 2003 BEL 24 01:03:29 00:10:45 00:00:34 00:30:04 00:00:25 00:21:38
24 Natalie Fraňková 2004 CZE 32 01:03:34 00:11:03 00:00:37 00:30:17 00:00:28 00:21:08
25 Fanny Nussberger 2002 SUI 12 01:03:40 00:10:28 00:00:31 00:29:59 00:00:24 00:22:16
26 Martina Mesarosova 2003 SVK 5 01:03:56 00:10:46 00:00:34 00:30:43 00:00:32 00:21:19
27 Šárka Půstová 2002 CZE 25 01:04:09 00:10:53 00:00:36 00:30:30 00:00:24 00:21:44
28 Gyöngyvér Bende 2004 HUN 27 01:04:39 00:10:23 00:00:35 00:30:05 00:00:25 00:23:09
29 Vera Van Dycke 2004 BEL 39 01:05:05 00:11:08 00:00:34 00:30:12 00:00:24 00:22:44
30 Katarina Kridlova 2004 SVK 40 01:05:08 00:11:11 00:00:33 00:30:18 00:00:26 00:22:38
31 Ema Beke 2004 SVK 30 01:06:51 00:10:47 00:00:28 00:30:12 00:00:23 00:24:59
32 Laura Beti 2004 SUI 31 01:06:58 00:10:46 00:00:32 00:30:10 00:00:27 00:25:02
33 Dor Malchi 2005 ISR 33 01:07:05 00:10:39 00:00:34 00:30:13 00:00:33 00:25:03
34 Eliska Rihova 2002 CZE 22 01:07:22 00:10:34 00:00:45 00:35:00 00:00:33 00:20:29
35 Alexia Beti 2004 SUI 28 01:08:46 00:10:38 00:00:35 00:30:15 00:00:26 00:26:50
36 Ofek Levinsky 2005 ISR 29 01:08:57 00:11:17 00:00:37 00:34:27 00:00:25 00:22:10
37 Loriana Popovicova 2005 SVK 37 01:09:51 00:11:13 00:00:30 00:34:12 00:00:28 00:23:25
38 Nikol Pivarciova 2005 SVK 41 01:13:28 00:11:19 00:00:31 00:36:19 00:00:27 00:24:49
DNF Stefania Salazar 2005 SVK 38 DNF 00:10:34 00:00:30 00:30:23 00:00:33 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Noel Remi/BEL. Head Referee; Petr Muzicek/CZE. Conpetition Jury: Noel Remi/BEL, Maria Cherkovskaya-Tarasevich/BLR, Simon Kuncl/CZE.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature: 24.5ºC; Air temperature: 22ºC. Wetsuits not allowed.