Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Silver Lake | Junior Women
Silver Lake, Veliko Gradiste, Serbia, Serbia • 28 Aug, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Helena Moragas Molina 2003 ESP 4 00:34:35 00:06:29 00:00:20 00:18:36 00:00:23 00:08:45
2 Daria Zakharova 2005 RUS 40 00:34:37 00:06:30 00:00:18 00:18:42 00:00:23 00:08:40
3 María Casals Mojica 2002 ESP 1 00:34:39 00:06:21 00:00:16 00:18:48 00:00:19 00:08:52
4 Livia Gross 2003 SUI 8 00:34:41 00:06:31 00:00:21 00:18:35 00:00:25 00:08:46
5 Elsa Pena Vicente 2003 ESP 3 00:34:50 00:06:22 00:00:18 00:18:46 00:00:22 00:09:00
6 Anna Goreva 2002 RUS 5 00:34:53 00:06:09 00:00:18 00:19:01 00:00:20 00:09:03
7 Livia Wespe 2002 SUI 6 00:34:55 00:06:31 00:00:18 00:18:41 00:00:27 00:08:56
8 Letizia Martinelli 2003 SUI 15 00:35:06 00:06:31 00:00:18 00:18:35 00:00:20 00:09:20
9 Natalia Castro Santos 2002 ESP 2 00:35:08 00:06:02 00:00:19 00:19:06 00:00:22 00:09:16
10 Kinga Bóna 2002 HUN 7 00:35:14 00:06:16 00:00:23 00:18:47 00:00:23 00:09:24
11 Laura Holánszky 2002 HUN 38 00:35:19 00:05:54 00:00:21 00:19:13 00:00:27 00:09:21
12 Nathalie Zwicky 2003 SUI 9 00:35:25 00:06:32 00:00:20 00:18:36 00:00:25 00:09:31
13 Clara Carlquist 2003 DEN 16 00:35:38 00:06:11 00:00:19 00:18:59 00:00:26 00:09:42
14 Yeva Minich 2002 BLR 10 00:35:41 00:06:38 00:00:21 00:18:29 00:00:27 00:09:45
15 Noémi Van der Kaaij 2004 SUI 20 00:35:42 00:06:19 00:00:18 00:18:49 00:00:19 00:09:54
16 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 18 00:35:49 00:06:28 00:00:20 00:18:36 00:00:21 00:10:03
17 Mari Mai Ruus 2004 EST 11 00:36:01 00:06:32 00:00:21 00:18:32 00:00:24 00:10:09
18 Alexa Magallon 2002 SUI 28 00:36:04 00:06:33 00:00:22 00:18:36 00:00:27 00:10:05
19 Iva Pavlovic 2005 SRB 17 00:36:06 00:06:30 00:00:18 00:18:43 00:00:29 00:10:04
20 Sára Lehmann 2005 HUN 31 00:36:11 00:06:15 00:00:23 00:18:51 00:00:22 00:10:18
21 Lana Gavrilović 2004 SRB 21 00:36:31 00:06:33 00:00:24 00:18:33 00:00:26 00:10:33
22 Sude Şenduran 2005 TUR 43 00:36:44 00:06:23 00:00:21 00:18:44 00:00:23 00:10:50
23 Lara Mihevc 2005 SLO 24 00:36:46 00:06:35 00:00:20 00:18:33 00:00:20 00:10:55
24 Alice Perjoiu 2003 ROU 32 00:36:48 00:06:48 00:00:22 00:19:09 00:00:22 00:10:05
25 Alina Sinevich 2004 BLR 30 00:36:52 00:06:13 00:00:23 00:18:53 00:00:26 00:10:55
26 Iva Djukić 2002 SRB 27 00:36:58 00:06:40 00:00:20 00:19:19 00:00:27 00:10:11
27 Ariana Roxana Chis 2005 ROU 19 00:36:58 00:06:17 00:00:21 00:19:43 00:00:20 00:10:15
28 Mariia Aha 2002 UKR 14 00:37:03 00:06:44 00:00:20 00:19:17 00:00:28 00:10:12
29 Elif Varlı 2005 TUR 36 00:37:08 00:06:24 00:00:20 00:19:39 00:00:24 00:10:19
30 Damian Casia 2004 ROU 39 00:37:11 00:06:49 00:00:22 00:19:12 00:00:20 00:10:26
31 Tinkara Stres 2005 SLO 23 00:37:21 00:06:43 00:00:26 00:19:13 00:00:21 00:10:36
32 Sara Navodnik 2005 SLO 22 00:37:24 00:06:25 00:00:21 00:19:34 00:00:22 00:10:40
33 Miona Bošković 2003 SRB 44 00:37:38 00:06:33 00:00:21 00:19:27 00:00:26 00:10:49
34 Eva Feltrin Kosec 2004 SLO 26 00:38:01 00:06:29 00:00:24 00:19:32 00:00:25 00:11:10
35 Palina Razhnova 2003 BLR 37 00:38:13 00:06:45 00:00:22 00:19:12 00:00:53 00:10:58
36 Laura Angleitner 2005 SLO 34 00:38:16 00:06:13 00:00:26 00:19:52 00:00:26 00:11:17
37 Marta Dunjić 2004 SRB 42 00:39:23 00:06:34 00:00:30 00:19:19 00:00:27 00:12:31
38 Chizhikova Svetlana 2004 RUS 33 00:39:23 00:06:57 00:00:25 00:21:57 00:00:25 00:09:38
39 Irmak Şereflioğlu 2006 TUR 29 00:39:54 00:06:47 00:00:25 00:22:07 00:00:25 00:10:08
Program notes:

Technical Delegate: Michiel van Niekerk/NED. Head Referee: Alpar Nagy/HUN. Competition Jury: Michiel van Niekerk/NED, Pascal Salamin/SUI, Ivan Budja/SRB.
Distances: Swim 400 m (1 lap), Bike 12 km (1 lap), Run 3 km (2 laps)
Water temperature: 24ºC; Air temperature: 16ºC. Wetsuits not allowed
Athlete #22 Navodnik/SLO served 10 second penalty during the run segment.