Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Bent Andersen 1964 DEN 94 08:58:58 00:59:35 00:04:39 04:38:30 00:04:58 03:11:18
2 Alain Kieffer 1966 LUX 166 09:25:45 00:59:41 00:03:21 04:49:56 00:01:42 03:31:09
3 Frank Timmermans 1962 NED 247 09:39:08 01:07:24 00:02:50 04:53:26 00:02:10 03:33:20
4 Jürgen Meurer 1962 GER 291 09:45:34 01:04:49 00:02:56 04:35:14 00:02:04 04:00:33
5 Ralph Hettrich 1963 GER 361 09:50:01 01:14:30 00:07:39 04:52:18 00:04:00 03:31:36
6 Thomas Geiger 1962 GER 33 09:56:27 01:10:22 00:03:06 04:51:49 00:01:33 03:49:38
7 William Galvin 1964 GBR 1133 10:02:05 01:16:31 00:03:38 05:05:34 00:03:50 03:32:35
8 Helmut Neß 1964 GER 230 10:16:02 01:06:05 00:02:42 04:48:18 00:02:04 04:16:55
9 Philippe Lorvellec 1964 FRA 1052 10:50:31 01:08:01 00:04:37 05:03:24 00:03:21 04:31:11
10 Siegfried Augustin 1963 GER 712 11:09:12 01:15:38 00:02:32 05:21:15 00:03:10 04:26:39
11 Günter Rothmayer 1963 GER 1092 11:40:45 01:14:43 00:07:42 05:29:30 00:00:01 04:38:51
12 John Ocallaghan 1963 IRL 1199 11:47:18 01:24:54 00:06:25 05:58:27 00:06:26 04:11:07
13 Erik Gösta Ilmari Zeppezauer 1964 SWE 1243 11:50:58 01:16:52 00:03:54 05:16:32 00:06:25 05:07:18
14 Denis Hartmann 1963 FRA 1374 11:53:17 01:15:50 00:05:33 05:46:56 00:06:59 04:38:02
15 Martin Kahr 1962 AUT 1478 12:12:16 01:25:45 00:05:11 05:25:36 00:04:11 05:11:35
16 Pedro Jose Prada San Roman 1965 ESP 636 12:21:48 01:20:42 00:06:21 06:07:58 00:02:19 04:34:30
17 Francesco Longo 1963 LUX 1079 12:32:38 01:35:54 00:05:31 05:41:45 00:03:01 05:06:28
18 Ulf Rau 1964 GER 1352 12:34:52 01:41:36 00:05:13 05:08:05 00:04:32 05:35:28
19 Daniel Widmer 1965 SUI 1669 12:55:51 01:34:31 00:07:42 06:02:33 00:04:44 05:06:23
20 Igor Zinoviev 1966 BLR 1455 13:01:44 01:22:32 00:00:02 06:15:15 00:00:25 05:03:31
21 Hubert Troesch 1964 FRA 1803 13:26:25 01:50:02 00:07:20 05:55:51 00:05:37 05:27:37
22 Jorge Carreiras 1966 POR 1797 13:36:44 01:45:33 00:04:43 06:24:57 00:06:09 05:15:25
23 Carlo Feltes 1966 LUX 1769 14:11:28 01:30:16 00:07:51 06:05:41 00:04:48 06:22:55
DNF Eric Firmin 1965 FRA 1813 DNF 01:39:42 00:05:52 06:51:09 00:07:49 00:00:00
DNF Karsten Thiede 1962 GER 1791 DNF 01:34:08 00:04:15 06:01:00 00:06:17 00:00:00
DNS Karl-Heinz Schlömer 1964 GER 391 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Thomas Schopper 1966 AUT 1508 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Andreas Vogel 1965 GER 1197 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DSQ Philippe Lescot 1966 FRA 1671 DSQ 01:31:00 00:08:03 06:57:36 00:05:37 00:00:00