Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 María Casals Mojica 2002 ESP 122 00:31:44 n/a n/a 00:13:17 00:00:32 00:17:53
2 Márta Kropkó 2003 HUN 111 00:31:58 n/a n/a 00:13:03 00:00:28 00:18:26
3 Helena Moragas Molina 2003 ESP 130 00:32:03 n/a n/a 00:14:07 00:00:26 00:17:29
4 Margareta Vrablova 2005 SVK 114 00:32:16 n/a n/a 00:13:29 00:00:28 00:18:18
5 Natalia Castro Santos 2002 ESP 125 00:32:19 n/a n/a 00:13:46 00:00:26 00:18:06
6 Giada Stegani 2002 ITA 127 00:32:27 n/a n/a 00:13:07 00:00:30 00:18:49
7 Laura Holánszky 2002 HUN 136 00:32:47 n/a n/a 00:13:04 00:00:28 00:19:14
8 Adelaide Anna Badini Confalonieri 2004 ITA 133 00:33:04 n/a n/a 00:13:06 00:00:27 00:19:30
9 Aniek Mars 2004 NED 118 00:33:32 n/a n/a 00:14:03 00:00:30 00:18:58
10 Sara Crociani 2005 ITA 134 00:33:40 n/a n/a 00:13:54 00:00:30 00:19:15
11 Rachele Laschi 2004 ITA 137 00:33:49 n/a n/a 00:14:09 00:00:32 00:19:07
12 Yeva Minich 2002 BLR 112 00:34:02 n/a n/a 00:14:28 00:00:32 00:19:01
13 Elsa Pena Vicente 2003 ESP 126 00:34:12 n/a n/a 00:13:54 00:00:30 00:19:47
14 Zoe Orsolini 2005 ITA 117 00:34:18 n/a n/a 00:14:32 00:00:28 00:19:18
15 Merel Veltman 2005 NED 120 00:34:37 n/a n/a 00:14:13 00:00:31 00:19:52
16 Pauline Feußner 2002 GER 113 00:34:53 n/a n/a 00:13:50 00:00:29 00:20:33
17 Sara Navodnik 2005 SLO 119 00:35:43 n/a n/a 00:14:07 00:00:28 00:21:07
18 Iva Pavlovic 2005 SRB 124 00:35:44 n/a n/a 00:14:24 00:00:30 00:20:49
19 Alina Sinevich 2004 BLR 123 00:36:04 n/a n/a 00:14:16 00:00:32 00:21:15
20 Lana Gavrilović 2004 SRB 131 00:36:20 n/a n/a 00:13:58 00:00:38 00:21:43
21 Lara Mihevc 2005 SLO 132 00:36:36 n/a n/a 00:14:29 00:00:30 00:21:37
22 Varvara Mukhina 2002 UKR 121 00:36:48 n/a n/a 00:13:56 00:00:29 00:22:22
23 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 128 00:37:02 n/a n/a 00:15:48 00:00:28 00:20:45
24 Daria Berezhna 2003 UKR 138 00:37:53 n/a n/a 00:15:45 00:00:28 00:21:39
25 Alice Perjoiu 2003 ROU 115 00:38:38 n/a n/a 00:15:48 00:00:28 00:22:21
DNS Robin Dreyling 2002 NED 135 DNS n/a n/a 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegates: Oliver Laaber/AUT, Alpar Nagy/HUN. Head Referee: Maryia Charkouskaya-Tarasevich/BLR
Distances: swim 1000 m (1 lap), run 5.1 km (1 lap)
Water temperature 22.4ºC, air temperature 25.5ºC. Wetsuits not allowed.