Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Michele Bortolamedi 2001 ITA 18 00:27:48 n/a n/a 00:11:37 00:00:26 00:15:44
2 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 2 00:27:57 n/a n/a 00:11:41 00:00:32 00:15:44
3 Mikita Katsianeu 1996 BLR 3 00:28:01 n/a n/a 00:11:59 00:00:24 00:15:37
4 Richard Varga 1989 SVK 11 00:28:04 n/a n/a 00:11:37 00:00:28 00:15:57
5 Hugo Winock 2000 FRA 36 00:28:14 n/a n/a 00:11:58 00:00:26 00:15:48
6 Vitalii Vorontsov 2000 UKR 17 00:28:21 n/a n/a 00:12:22 00:00:26 00:15:32
7 Wilhelm Hirsch 1998 GER 37 00:28:24 n/a n/a 00:11:48 00:00:32 00:16:02
8 Alexis Kardes 1997 FRA 4 00:28:26 n/a n/a 00:12:25 00:00:25 00:15:36
9 Tormento Hugo 1993 FRA 12 00:28:28 n/a n/a 00:11:35 00:00:30 00:16:22
10 Tomas Zikmund 1999 CZE 24 00:28:35 n/a n/a 00:11:46 00:00:29 00:16:19
11 Sergiy Kurochkin 1988 UKR 1 00:28:38 n/a n/a 00:11:59 00:00:27 00:16:11
12 Samuele Angelini 1999 ITA 19 00:28:42 n/a n/a 00:11:52 00:00:29 00:16:20
13 Scott Mcclymont 1998 GER 22 00:28:51 n/a n/a 00:11:47 00:00:28 00:16:35
14 Šimon Koblížek 1999 CZE 21 00:29:07 n/a n/a 00:12:03 00:00:39 00:16:24
15 Milan Tomin 1996 SRB 8 00:29:09 n/a n/a 00:11:43 00:00:23 00:17:02
16 Domen Dornik 1991 SLO 6 00:29:21 n/a n/a 00:11:45 00:00:38 00:16:57
17 Gergely Kiss 2001 HUN 33 00:29:28 n/a n/a 00:11:40 00:00:31 00:17:16
18 Riccardo Brighi 2000 ITA 27 00:29:34 n/a n/a 00:12:59 00:00:29 00:16:05
19 Roel Kwaaitaal 1997 NED 9 00:29:39 n/a n/a 00:13:01 00:00:31 00:16:06
20 Brian Tetard 1995 FRA 10 00:29:44 n/a n/a 00:12:30 00:00:31 00:16:42
21 Jonathan Jackson 2000 GBR 31 00:29:47 n/a n/a 00:12:36 00:00:32 00:16:39
22 Filip Michalek 2001 CZE 26 00:29:54 n/a n/a 00:12:28 00:00:30 00:16:55
23 Marek Pavuk 1999 SVK 20 00:29:55 n/a n/a 00:12:26 00:00:29 00:17:00
24 Hugo Jan Bosscher 2000 NED 35 00:30:04 n/a n/a 00:12:19 00:00:28 00:17:17
25 Erick Rogoz Lörincz 2001 ROU 23 00:30:18 n/a n/a 00:13:02 00:00:27 00:16:49
26 Vlad-Adrian Remzing 2001 ROU 32 00:30:25 n/a n/a 00:12:51 00:00:28 00:17:05
27 Artjoms Gajevskis 2000 LAT 38 00:30:30 n/a n/a 00:12:24 00:00:25 00:17:40
28 Pim Bakker 2001 NED 29 00:30:40 n/a n/a 00:13:35 00:00:26 00:16:38
29 Matej Dečman 2000 SLO 25 00:30:45 n/a n/a 00:11:53 00:00:29 00:18:22
30 László Tarnai 1993 HUN 14 00:30:50 n/a n/a 00:13:37 00:00:27 00:16:45
31 Ivan Menshykov 1994 UKR 5 00:31:01 n/a n/a 00:13:02 00:00:34 00:17:24
32 Rinel Pius 1999 EST 30 00:31:26 n/a n/a 00:12:22 00:00:42 00:18:21
33 Tomas Tolkunov 1998 SVK 34 00:31:37 n/a n/a 00:12:56 00:00:32 00:18:08
34 Lucas Goene 2001 NED 28 00:33:40 n/a n/a 00:13:02 00:00:31 00:20:06
Program notes:

Technical Delegates: Oliver Laaber/AUT, Alpar Nagy/HUN. Head Referee: Maryia Charkouskaya-Tarasevich/BLR
Distances: swim 1000 m (1 lap), run 5.1 km (1 lap)
Water temperature 22.4ºC, air temperature 25.5ºC. Wetsuits not allowed.