Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Ski
1 Pavel Andreev 1983 RUS 1 00:52:21 00:14:54 00:00:25 00:19:40 00:00:38 00:16:46
2 Giuseppe Lamastra 1984 ITA 4 00:52:38 00:15:28 00:00:31 00:18:59 00:00:47 00:16:55
3 Viorel Palici 1989 ROU 7 00:52:53 00:14:58 00:00:32 00:19:58 00:00:45 00:16:42
4 Dmitriy Bregeda 1987 RUS 2 00:52:57 00:14:50 00:00:27 00:20:12 00:00:30 00:17:01
5 Franco Pesavento 1997 ITA 26 00:54:05 00:14:46 00:00:24 00:20:28 00:00:42 00:17:48
6 Daniel Antonioli 1982 ITA 5 00:54:11 00:15:27 00:00:33 00:20:34 00:00:43 00:16:56
7 Pello Osoro 1992 ESP 6 00:54:30 00:15:44 00:00:33 00:19:32 00:00:58 00:17:45
8 Alessandro Saravalle 1996 ITA 9 00:54:36 00:16:20 00:00:34 00:19:09 00:00:54 00:17:40
9 Pavel Yakimov 1992 RUS 3 00:55:00 00:15:40 00:00:32 00:20:12 00:00:38 00:18:01
10 Mario Kosut 1999 SVK 28 00:55:16 00:15:40 00:00:29 00:20:17 00:00:35 00:18:17
11 Evgeny Kirillov 1983 RUS 8 00:55:20 00:15:48 00:00:26 00:20:44 00:00:34 00:17:50
12 Ivan Zalavtsev 1998 RUS 27 00:55:57 00:15:49 00:00:27 00:21:00 00:00:35 00:18:08
13 Evgenii Evgrafov 1998 RUS 25 00:56:43 00:15:48 00:00:38 00:19:00 00:00:48 00:20:31
14 Silviu-Ionut Manea 1983 ROU 15 00:58:18 00:16:22 00:00:35 00:20:54 00:01:07 00:19:21
15 Kristian Monsen 1977 NOR 11 01:00:23 00:17:01 00:00:42 00:23:01 00:01:10 00:18:31
16 Alin Mihai Cupsa 1993 ROU 16 01:02:45 00:16:23 00:00:46 00:25:07 00:00:58 00:19:33
17 Jesús Alberto García Colas 1986 ESP 14 01:02:58 00:16:49 00:00:29 00:22:56 00:01:03 00:21:43
18 Alex Rhodes 1988 GBR 17 01:04:22 00:18:06 00:00:33 00:23:54 00:01:03 00:20:49
19 Angus Young 1996 GBR 20 01:05:11 00:16:38 00:00:44 00:22:12 00:01:26 00:24:12
20 Ali Oner 1984 TUR 19 01:14:18 00:20:27 00:01:00 00:26:34 00:02:06 00:24:14
21 Danut Munteanu 1998 ROU 29 01:17:34 00:21:04 00:00:38 00:33:13 00:00:55 00:21:46
DSQ Aleksei Evdokimov 1987 RUS 12 DSQ 00:15:50 00:00:44 00:21:20 00:00:42 00:16:56
DNF Pavel Jindra 1978 CZE 10 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Paul Constantin Pepene 1988 ROU 18 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Botond Zoldi 2000 ROU 30 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Andreas Homberger/ITA. Head Referee: Alpar NAgy/HUN. Competition Jury: Andreas Homberger/ITA, Vlad Stoica/ROU, Alicia Garcia/ESP.
Distances: Run 4.4 km (4 laps), Bike 7.8 km (3 laps), Ski 5.7 km (6 laps)
Air temperature: -5ºC. Snow temperature -11ºC