Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 17 00:27:31 n/a n/a 00:11:41 00:00:45 00:15:06
2 Andrea Secchiero 1988 ITA 14 00:27:37 n/a n/a 00:11:38 00:00:40 00:15:20
3 Alexander Bryukhankov 1987 RUS 26 00:27:44 n/a n/a 00:11:36 00:00:42 00:15:27
4 Alexis Kardes 1997 FRA 31 00:27:48 n/a n/a 00:11:44 00:00:41 00:15:24
5 Mikita Katsianeu 1996 BLR 46 00:28:00 n/a n/a 00:12:07 00:00:40 00:15:13
6 James Edgar 1998 IRL 49 00:28:17 n/a n/a 00:11:47 00:00:40 00:15:51
7 Anton Kozlov 1991 RUS 19 00:28:29 n/a n/a 00:11:43 00:00:40 00:16:07
8 Attila Arany 1998 HUN 43 00:28:36 n/a n/a 00:12:05 00:00:46 00:15:46
9 Ivan Menshykov 1994 UKR 20 00:28:45 n/a n/a 00:12:17 00:00:45 00:15:44
10 Sergiy Kurochkin 1988 UKR 12 00:28:54 n/a n/a 00:12:05 00:00:47 00:16:03
11 Julian Demyanov 1994 UKR 23 00:29:03 n/a n/a 00:12:21 00:00:43 00:16:00
12 Viktor Mészáros 1999 HUN 53 00:29:08 n/a n/a 00:12:19 00:00:44 00:16:06
13 Vitalii Vorontsov 2000 UKR 61 00:29:10 n/a n/a 00:12:43 00:00:45 00:15:43
14 Milan Tomin 1996 SRB 48 00:29:12 n/a n/a 00:12:20 00:00:38 00:16:15
15 Sergey Kostenko 1996 UKR 55 00:29:17 n/a n/a 00:12:10 00:00:39 00:16:29
16 Oleksiy Astafyev 1999 UKR 40 00:29:21 n/a n/a 00:11:48 00:00:43 00:16:51
17 Luka Grgorinic 1999 CRO 35 00:29:22 n/a n/a 00:11:50 00:00:42 00:16:51
18 Olaf Jan Bosscher 2002 NED 74 00:29:27 n/a n/a 00:12:44 00:00:41 00:16:03
19 Florian Schafer 1983 FRA 25 00:29:36 n/a n/a 00:12:42 00:00:42 00:16:13
20 Sergey Myrzin 1996 RUS 56 00:29:48 n/a n/a 00:11:58 00:00:46 00:17:05
21 Federico Pagotto 1998 ITA 47 00:29:55 n/a n/a 00:12:10 00:00:42 00:17:03
22 Matevž Planko 1998 SLO 50 00:29:56 n/a n/a 00:12:18 00:00:41 00:16:58
23 Bogdan Kovalenko 1998 RUS 51 00:29:58 n/a n/a 00:12:00 00:00:43 00:17:16
24 Nathan Tweedie 1996 GBR 32 00:30:06 n/a n/a 00:11:33 00:00:47 00:17:46
25 Marek Pavuk 1999 SVK 33 00:30:09 n/a n/a 00:11:54 00:00:46 00:17:30
26 Catalin Romas 2000 ROU 65 00:30:15 n/a n/a 00:13:02 00:00:43 00:16:31
27 Henadzi Semashka 1995 BLR 24 00:30:22 n/a n/a 00:12:03 00:00:48 00:17:31
28 Márton Soma Kovács 2000 HUN 78 00:30:25 n/a n/a 00:13:03 00:00:41 00:16:42
29 Giani Vanden Broucke 2000 BEL 66 00:30:26 n/a n/a 00:13:57 00:00:38 00:15:52
30 Tin Kaurić 1997 CRO 38 00:30:30 n/a n/a 00:12:23 00:00:47 00:17:21
31 Šimon Koblížek 1999 CZE 34 00:30:33 n/a n/a 00:11:33 00:00:50 00:18:11
32 Martin Bau 1994 SLO 22 00:30:40 n/a n/a 00:10:47 00:00:45 00:19:09
33 Mihai Chindris 1997 ROU 37 00:30:45 n/a n/a 00:13:16 00:00:42 00:16:48
34 Roel Kwaaitaal 1997 NED 39 00:30:49 n/a n/a 00:13:05 00:00:47 00:16:58
35 Erick Rogoz Lörincz 2001 ROU 63 00:30:54 n/a n/a 00:12:34 00:00:48 00:17:33
36 Cristian Virgil Tranulea 2000 ROU 64 00:31:07 n/a n/a 00:12:34 00:00:43 00:17:51
37 Hugo Jan Bosscher 2000 NED 62 00:31:12 n/a n/a 00:12:20 00:00:50 00:18:03
38 Maksymilian Kopiczko 2002 POL 71 00:31:24 n/a n/a 00:13:11 00:00:41 00:17:32
39 Jakob Mamič 2003 SLO 68 00:31:47 n/a n/a 00:13:33 00:00:41 00:17:33
40 Domen Obreza 1999 SLO 41 00:32:06 n/a n/a 00:13:17 00:00:39 00:18:12
41 Luke Lyons 1999 IRL 44 00:32:16 n/a n/a 00:13:08 00:00:44 00:18:25
42 Jakub Bogusiewicz 2002 POL 67 00:32:48 n/a n/a 00:12:44 00:00:47 00:19:17
43 Gabriel Boca 2002 ROU 70 00:33:28 n/a n/a 00:00:00 00:00:00 00:00:00
44 Balazs Meszaros 2003 ROU 72 00:36:41 n/a n/a 00:12:59 00:00:50 00:22:53
DNF Wamka Mateusz 2001 POL 75 DNF n/a n/a 00:12:38 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT
Head Referee: Dirk Bogaert/BEL
Competition Jury: Lorant Meder/ETU, Renato Bertrandi/ITA, Peter Klosz/ROU.
Distances: Swim 1000 m (1 lap); Run 5 km (4 laps)
Water Temperature: 26.5ºC, Air Temperature: 28ºC.