Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 30 01:01:26 00:11:48 00:00:53 00:30:47 00:00:19 00:17:37
2 Ilaria Zane 1992 ITA 2 01:01:32 00:11:29 00:00:47 00:31:13 00:00:19 00:17:43
3 Audrey Merle 1995 FRA 12 01:01:38 00:11:37 00:00:56 00:30:59 00:00:19 00:17:45
4 Cecilia Santamaria Surroca 1997 ESP 5 01:01:50 00:11:28 00:00:54 00:31:08 00:00:21 00:17:57
5 Valentina Riasova 1998 RUS 9 01:01:53 00:11:30 00:00:48 00:31:11 00:00:18 00:18:03
6 Lisa Berger 1993 SUI 10 01:01:56 00:11:35 00:00:51 00:31:04 00:00:19 00:18:05
7 Carlotta Missaglia 1999 ITA 32 01:02:04 00:11:43 00:00:55 00:30:50 00:00:21 00:18:14
8 Maria Czesnik 1977 POL 6 01:02:10 00:11:30 00:01:00 00:31:02 00:00:24 00:18:13
9 Therese Feuersinger 1998 AUT 4 01:02:20 00:11:13 00:00:49 00:31:25 00:00:22 00:18:29
10 Elena Maria Petrini 1992 ITA 28 01:02:35 00:11:31 00:00:51 00:31:09 00:00:19 00:18:44
11 Yuliya Yelistratova 1988 UKR 1 01:02:43 00:11:42 00:00:58 00:32:12 00:00:22 00:17:28
12 Federica Parodi 1996 ITA 18 01:02:52 00:11:48 00:00:51 00:30:51 00:00:19 00:19:00
13 Alessandra Tamburri 1996 ITA 14 01:03:00 00:11:22 00:00:53 00:31:13 00:00:20 00:19:10
14 Zoe Thomas 1993 GBR 20 01:03:06 00:11:39 00:00:48 00:31:01 00:00:21 00:19:15
15 Margot Garabedian 1996 FRA 3 01:03:14 00:11:25 00:00:52 00:32:34 00:00:17 00:18:04
16 Kseniia Levkovska 1989 AZE 45 01:03:18 00:11:29 00:01:01 00:32:06 00:00:20 00:18:20
17 Xisca Tous 1992 ESP 22 01:03:21 00:11:31 00:00:56 00:32:26 00:00:20 00:18:06
18 Estelle Perriard 1995 SUI 15 01:03:30 00:12:09 00:00:56 00:31:46 00:00:26 00:18:10
19 Iveta Fairaislova 1998 CZE 25 01:03:40 00:11:48 00:00:56 00:32:07 00:00:21 00:18:26
20 Marta Lagownik 1995 POL 16 01:03:52 00:12:15 00:00:54 00:32:09 00:00:20 00:18:13
21 Noémi Sárszegi 1996 HUN 17 01:04:01 00:11:47 00:00:54 00:32:11 00:00:20 00:18:47
22 Jolien Vermeylen 1994 BEL 19 01:04:25 00:11:18 00:01:02 00:32:33 00:00:20 00:19:10
23 Noelia Juan 1996 ESP 31 01:04:40 00:11:48 00:00:52 00:32:40 00:00:26 00:18:52
24 Diana Isakova 1999 RUS 42 01:04:46 00:11:21 00:01:03 00:33:59 00:00:24 00:17:58
25 Fanni Soós 1999 HUN 33 01:04:52 00:12:16 00:00:55 00:32:08 00:00:23 00:19:08
26 Marta Pintanel Raymundo 1999 ESP 41 01:04:59 00:12:17 00:00:52 00:33:13 00:00:24 00:18:11
27 Tamara Gomez Garrido 1991 ESP 44 01:05:07 00:12:12 00:01:02 00:34:09 00:00:22 00:17:21
28 Iria Rodriguez 1999 ESP 23 01:05:22 00:11:18 00:00:57 00:33:28 00:00:22 00:19:15
29 Sofía Aguayo Mauri 1997 ESP 40 01:05:43 00:11:42 00:01:02 00:32:37 00:00:24 00:19:57
30 Céline Tarabbia 1997 FRA 38 01:05:46 00:12:21 00:00:51 00:32:07 00:00:27 00:19:58
31 Karla Ruiz Gaona 1995 MEX 35 01:05:48 00:12:14 00:00:57 00:33:11 00:00:21 00:19:04
32 Cindy Pomares 1990 FRA 34 01:06:01 00:11:42 00:01:00 00:32:38 00:00:24 00:20:15
33 Katharina Krüger 1999 GER 43 01:06:21 00:11:57 00:00:56 00:33:29 00:00:22 00:19:36
34 Ana Mariblanca Juanas 1993 ESP 26 01:06:42 00:11:49 00:00:54 00:33:40 00:00:21 00:19:56
DNF Camila Alonso Aradas 1994 ESP 7 DNF 00:12:19 00:00:47 00:32:12 00:00:21 00:00:00
DNF Kate Waugh 1999 GBR 24 DNF 00:11:28 00:00:55 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Claudia Perez Pay 1999 ESP 37 DNF 00:11:27 00:01:02 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Inés Castaño García 1999 ESP 36 DNF 00:12:19 00:00:51 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Lea Coninx 1998 FRA 29 DNF 00:11:30 00:01:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Edda Hannesdottir 1994 ISL 8 DNF 00:11:30 00:00:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Alicja Ulatowska 1996 POL 21 DNF 00:11:25 00:00:54 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate:Aldo Basola/ITA. Head Referee: Antonio Cosme/ESP. Competition Jury: Aldo Basola/ITA; Eugene Kraus/LUX; Jorge Garcia/ESP.
Distances: Swim: 750m (1 lap), Bike 20.2 km (connection+4 laps), Run 5 km (2 laps).
Water Temperature: 16.7º. Air Temperature 19º. Wetsuits allowed.