Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Rhianna Hepburn 2004 AUS 84 01:00:33 00:08:23 00:00:23 00:33:28 00:00:25 00:17:52
2 Paige Cranage 2003 AUS 94 01:00:54 00:08:22 00:00:20 00:33:32 00:00:20 00:18:19
3 Sophie Spencer 2004 NZL 69 01:01:19 00:08:23 00:00:22 00:33:29 00:00:22 00:18:42
4 Emma Olson-Keating 2004 AUS 64 01:01:58 00:08:22 00:00:23 00:33:28 00:00:25 00:19:18
5 Kelsey Mitchell 2003 AUS 65 01:02:46 00:08:22 00:00:25 00:33:27 00:00:23 00:20:06
6 Gabriella Jackson 2005 AUS 88 01:04:04 00:08:22 00:00:21 00:35:39 00:00:23 00:19:17
7 Georgie Fredricks 2003 AUS 61 01:04:11 00:08:24 00:00:22 00:34:49 00:00:24 00:20:08
8 Briana Mow 2004 AUS 62 01:04:13 00:08:21 00:00:24 00:35:35 00:00:23 00:19:28
9 Madison Toovey 2003 AUS 74 01:04:35 00:09:03 00:00:21 00:34:57 00:00:24 00:19:47
10 Skye Wallace 2003 AUS 67 01:04:41 00:08:40 00:00:27 00:36:28 00:00:25 00:18:39
11 Charlotte Brown 2004 NZL 77 01:05:06 00:08:45 00:00:22 00:35:13 00:00:21 00:20:24
12 Grace Henry 2006 AUS 73 01:05:18 00:08:37 00:00:24 00:35:22 00:00:23 00:20:32
13 Sophie Burger 2005 AUS 66 01:05:35 00:08:47 00:00:24 00:35:11 00:00:25 00:20:45
14 Alexandra Field 2005 AUS 81 01:05:41 00:09:06 00:00:21 00:34:53 00:00:23 00:20:57
15 Isla Watson 2005 AUS 90 01:05:48 00:08:37 00:00:25 00:35:23 00:00:28 00:20:54
16 Chloe Denning 2006 AUS 71 01:06:04 00:08:47 00:00:23 00:35:35 00:00:24 00:20:53
17 Kate Sarris 2003 AUS 80 01:06:31 00:08:52 00:00:27 00:36:43 00:00:32 00:19:55
18 Abbey Hickey 2006 AUS 70 01:06:38 00:08:50 00:00:26 00:36:20 00:00:26 00:20:34
19 Bridget Mccormack 2004 AUS 87 01:06:47 00:08:52 00:00:27 00:35:04 00:00:23 00:21:58
20 Amelia Thornthwaite 2006 AUS 68 01:07:01 00:08:46 00:00:25 00:37:34 00:00:32 00:19:42
21 Alexis Bell 2006 AUS 75 01:07:14 00:08:36 00:00:22 00:36:38 00:00:27 00:21:09
22 Ella Vickers 2003 AUS 83 01:07:55 00:09:13 00:00:26 00:37:05 00:00:22 00:20:46
23 Ella Lane 2004 AUS 85 01:08:19 00:08:58 00:00:25 00:37:21 00:00:25 00:21:08
24 Kailin Pople 2005 AUS 92 01:08:23 00:09:32 00:00:26 00:36:48 00:00:24 00:21:11
25 Mia Wooldridge 2006 AUS 79 01:08:46 00:08:46 00:00:35 00:39:25 00:00:25 00:19:32
26 Alea Ord 2006 AUS 91 01:09:55 00:09:13 00:00:28 00:37:07 00:00:25 00:22:39
27 Jessica Pike 2003 AUS 63 01:10:07 00:09:33 00:00:25 00:36:48 00:00:28 00:22:51
28 Claudia Irving 2005 AUS 89 01:10:33 00:09:32 00:00:27 00:36:48 00:00:24 00:23:20
29 Annie Pinto 2004 AUS 78 01:13:02 00:09:56 00:00:22 00:39:15 00:00:26 00:23:01
DNF Lulu Johnson 2005 NZL 76 00:08:23 00:00:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate:  Gai Webster/AUS. Head Referee:  Peter Aldridge/AUS.
Competition Jury: Gai Webster/AUS, Grant Cosgriff/AUS, Kaitlyn Brundston/AUS.
Due to the weather conditions, the race became a duathlon.
Distances: Run1 2.5km (1 lap), Bike 20 km (7 laps), Run2 5 km (2 laps)
Air Temperature 17.0℃.