Results: 2022 Europe Triathlon Junior Cup Bled | Junior Women
Bled, Slovenia • 03 Sep, 2022
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tabea Huys 2005 AUT 108 00:39:16 00:05:27 00:00:23 00:20:19 00:00:40 00:12:25
2 Sara Crociani 2005 ITA 114 00:39:19 00:05:28 00:00:24 00:20:41 00:00:39 00:12:05
3 Józefina Młynarska 2003 POL 110 00:39:20 00:05:58 00:00:26 00:20:13 00:00:47 00:11:55
4 Felipa Herrmann 2004 GER 101 00:39:29 00:05:52 00:00:24 00:20:16 00:00:40 00:12:15
5 Olivia Logan 2004 GBR 169 00:39:30 00:05:39 00:00:21 00:20:33 00:00:39 00:12:17
6 Nele Dequae 2003 BEL 103 00:39:33 00:06:03 00:00:24 00:20:05 00:00:39 00:12:20
7 Kateřina Hadravova 2005 CZE 109 00:39:44 00:06:11 00:00:25 00:19:58 00:00:46 00:12:21
8 Linda Hehenwarter 2005 AUT 135 00:39:49 00:05:47 00:00:26 00:20:23 00:00:46 00:12:25
9 Johanna Uherek 2004 GER 115 00:39:54 00:05:41 00:00:24 00:20:30 00:00:43 00:12:34
10 Jessica Turnbull 2003 GBR 121 00:40:09 00:05:49 00:00:27 00:20:18 00:00:43 00:12:50
11 Rhune Vansteenkiste 2003 BEL 128 00:40:12 00:05:44 00:00:26 00:20:21 00:00:44 00:12:56
12 Ellie Van Der Merwe 2005 GBR 168 00:40:13 00:06:04 00:00:29 00:20:01 00:00:44 00:12:54
13 Katerina Mickova 2004 CZE 117 00:40:16 00:05:43 00:00:29 00:20:23 00:00:42 00:12:57
14 Megan Hornung 2005 GBR 165 00:40:17 00:06:05 00:00:31 00:20:42 00:00:46 00:12:11
15 Rachele Laschi 2004 ITA 124 00:40:20 00:06:00 00:00:25 00:20:54 00:00:46 00:12:14
16 Emma Fahrenson 2005 GER 166 00:40:25 00:05:56 00:00:29 00:20:50 00:00:44 00:12:25
17 Mirjam Huber 2004 GER 154 00:40:33 00:05:39 00:00:34 00:20:25 00:00:42 00:13:11
18 Maja Wąsik 2004 POL 111 00:40:36 00:06:29 00:00:21 00:20:48 00:00:44 00:12:11
19 Leonie Hauser 2004 AUT 120 00:40:38 00:06:03 00:00:27 00:20:46 00:00:45 00:12:35
20 Luna Sraka 2006 SLO 116 00:40:39 00:06:08 00:00:27 00:20:36 00:00:45 00:12:41
21 Eleonora Demarchi 2004 ITA 130 00:40:49 00:06:10 00:00:27 00:20:39 00:00:44 00:12:49
22 Aleksandra Ferchmin 2004 POL 119 00:40:52 00:06:32 00:00:23 00:20:46 00:00:48 00:12:22
23 Marielle Bouchti 2005 GER 160 00:40:53 00:06:25 00:00:27 00:20:48 00:00:46 00:12:24
24 Florentina Prünster 2005 AUT 123 00:40:56 00:06:16 00:00:27 00:20:30 00:00:46 00:12:55
25 Nicole Bauer 2004 AUT 122 00:40:59 00:06:05 00:00:27 00:20:39 00:00:40 00:13:07
26 Sára Lehmann 2005 HUN 125 00:41:19 00:05:50 00:00:27 00:21:41 00:00:42 00:12:36
27 Barbora Jedlickova 2006 CZE 140 00:41:25 00:06:10 00:00:28 00:21:02 00:00:44 00:12:59
28 Vivien Fabók 2006 HUN 143 00:41:28 00:06:29 00:00:26 00:20:52 00:01:00 00:12:40
29 Irene De Luca 2004 ITA 142 00:41:31 00:06:19 00:00:26 00:20:55 00:00:50 00:12:59
30 Lena Goller 2004 ITA 170 00:41:33 00:05:59 00:00:27 00:20:46 00:00:42 00:13:37
31 Alexandra Palotai-Avella 2004 GBR 159 00:41:35 00:05:40 00:00:23 00:20:32 00:00:46 00:14:12
32 Stefania Salazar 2005 SVK 106 00:41:40 00:06:22 00:00:24 00:20:55 00:00:45 00:13:11
33 Tinkara Stres 2005 SLO 133 00:41:42 00:06:06 00:00:29 00:20:38 00:00:45 00:13:44
34 Hasse Fleerackers 2004 BEL 102 00:41:45 00:06:07 00:00:26 00:20:52 00:00:45 00:13:34
35 Joanna Pietruszyńska 2006 POL 147 00:41:47 00:06:07 00:00:33 00:21:02 00:00:50 00:13:14
36 Matylda Wojakiewicz 2003 POL 118 00:41:51 00:05:47 00:00:24 00:21:33 00:00:47 00:13:18
37 Karolina Jarosova 2006 CZE 158 00:41:52 00:06:32 00:00:29 00:21:25 00:00:36 00:12:47
38 Emma Ryšávková 2005 CZE 152 00:41:55 00:05:46 00:00:29 00:21:05 00:00:50 00:13:42
39 Anne-Sophie Geentjens 2005 BEL 139 00:41:56 00:06:14 00:00:33 00:20:55 00:00:50 00:13:21
40 Ema Beke 2004 SVK 107 00:42:04 00:06:16 00:00:25 00:21:01 00:00:45 00:13:35
41 Gyöngyvér Bende 2004 HUN 171 00:42:06 00:05:53 00:00:27 00:20:37 00:00:51 00:14:16
42 Natalie Fraňková 2004 CZE 126 00:42:07 00:06:22 00:00:32 00:20:51 00:00:49 00:13:31
43 Elisa Cantamessa ITA 146 00:42:10 00:06:29 00:00:26 00:20:53 00:00:44 00:13:35
44 Sara Navodnik 2005 SLO 105 00:42:14 00:05:55 00:00:32 00:20:48 00:00:49 00:14:08
45 Amelia Górska 2006 POL 172 00:42:25 00:06:32 00:00:23 00:20:54 00:00:53 00:13:41
46 Kristýna Dvořáková 2005 CZE 112 00:42:31 00:06:22 00:00:24 00:20:54 00:00:45 00:14:05
47 Agata Pitonakova 2005 SVK 136 00:42:35 00:06:06 00:00:32 00:20:32 00:00:55 00:14:28
48 Karolina Szalast 2005 POL 162 00:42:44 00:05:37 00:00:25 00:21:44 00:00:43 00:14:14
49 Hila Aryas 2005 ISR 104 00:42:53 00:06:25 00:00:24 00:22:30 00:00:46 00:12:45
50 Amelie Roll 2004 AUT 150 00:43:05 00:06:24 00:00:26 00:21:22 00:00:47 00:14:03
51 Inez Gyalog 2005 HUN 144 00:43:08 00:06:03 00:00:30 00:21:38 00:00:52 00:14:03
52 Hannah Mitchell 2004 GBR 153 00:43:18 00:06:06 00:00:29 00:21:23 00:00:47 00:14:31
53 Naya Hajszan 2005 AUT 134 00:43:33 00:06:01 00:00:27 00:23:10 00:00:46 00:13:08
54 Federica Ferranti 2004 ITA 137 00:43:48 00:06:01 00:00:28 00:22:03 00:00:44 00:14:29
55 Zofia Rosin 2007 POL 155 00:44:28 00:06:30 00:00:26 00:22:15 00:00:45 00:14:29
56 Offri Lehmann 2006 ISR 145 00:44:39 00:06:16 00:00:28 00:23:12 00:00:51 00:13:51
57 Anna Stumpf 2005 HUN 132 00:44:46 00:06:17 00:00:31 00:22:02 00:00:55 00:14:59
58 Petra Dvořáková 2005 CZE 164 00:44:49 00:06:03 00:00:30 00:22:21 00:00:54 00:14:58
59 Alessandra Maso 2005 ITA 138 00:44:59 00:06:05 00:00:32 00:22:32 00:00:56 00:14:51
60 Roza Sporcic 2005 CRO 167 00:45:05 00:06:39 00:00:30 00:22:59 00:00:47 00:14:08
61 Nika Krzisnik 2005 SLO 148 00:46:45 00:06:35 00:00:31 00:24:11 00:00:49 00:14:36
62 Ana Potlaček 2006 CRO 163 00:47:12 00:05:41 00:00:29 00:25:07 00:00:44 00:15:10
63 Zoja Kotnik 2006 SLO 173 00:47:14 00:06:58 00:00:25 00:23:56 00:00:45 00:15:07
64 Loriana Popovicova 2005 SVK 149 00:47:24 00:06:34 00:00:28 00:25:05 00:00:42 00:14:33
65 Marlena Kasalo 2004 CRO 157 00:47:41 00:07:03 00:00:27 00:24:34 00:00:45 00:14:50
66 Lilla Bán 2006 HUN 141 00:47:56 00:06:20 00:00:30 00:25:30 00:00:43 00:14:51
67 Marta Beggio 2004 ITA 161 00:48:28 00:06:37 00:00:30 00:24:13 00:00:48 00:16:18
68 Eva Bezlaj 2004 SLO 156 00:50:24 00:07:39 00:00:36 00:26:29 00:00:52 00:14:47
DNF Anna Maria Besenyei 2004 ROU 131 DNF 00:06:09 00:00:30 00:27:15 00:00:00 00:00:00
DNF Magdalena Starcevic 2005 CRO 151 DNF 00:06:03 00:00:29 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Ljudmila Medan/SRB. Head Referee : Josip Mladin Živković/CRO. Competition Jury: Ljudmila Medan/SRB, Hervig Grabner/AUT, Dušan Olaj/SLO
Distances: Swim 400m (1 lap); Bike 13km (2 laps);  Run 3.3km (1 lap).
Water temperature: 21.4ºC. Air temperature: 17.4ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #136 Pitonakova/SVK, #138 Maso/ITA and #142 De Luca/ITA served 10 seconds penalites during the run segment.