Results: 2022 AUT Triathlon National Championships | Elite Women
Obertrum, Austria • 17 Jul, 2022
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Therese Feuersinger 1998 AUT 401 02:14:01 00:20:54 00:02:27 01:10:33 00:00:58 00:39:08
2 Simone Kumhofer 1983 AUT 408 02:18:16 00:28:03 00:02:38 01:07:11 00:01:20 00:39:03
3 Jacqueline Kallina 1990 AUT 681 02:22:46 00:23:42 00:03:18 01:12:40 00:01:55 00:41:09
4 Katharina Loidl 1999 AUT 406 02:23:50 00:25:22 00:02:31 01:14:02 00:01:04 00:40:50
5 Julia Leitner 1992 AUT 650 02:27:52 00:28:26 00:02:46 01:14:51 00:01:20 00:40:27
6 Anja Weilguni 1998 AUT 677 02:28:38 00:27:40 00:02:43 01:13:55 00:01:19 00:42:59
7 Veronika Prükler 1989 AUT 660 02:30:31 00:29:17 00:02:57 01:16:12 00:01:47 00:40:17
8 Nathalie Zolkiewicz 1997 AUT 656 02:32:21 00:28:59 00:03:25 01:17:46 00:01:32 00:40:37
9 Birgit Mittenbühler 1981 AUT 652 02:33:28 00:29:22 00:03:16 01:16:02 00:01:27 00:43:19
10 Dominique Hari 1978 AUT 700 02:35:03 00:28:13 00:03:02 01:18:39 00:01:22 00:43:47
11 Valerie Hütter 1980 AUT 651 02:43:50 00:29:18 00:02:59 01:23:53 00:01:25 00:46:14
12 Christine Grammer 1982 AUT 674 02:45:10 00:26:50 00:03:21 01:26:17 00:01:29 00:47:11
13 Eva-Maria Jandrositz 1984 AUT 691 02:47:40 00:30:18 00:03:25 01:23:27 00:01:49 00:48:40
14 Kerstin Skof-Kneschar 1984 AUT 678 02:50:26 00:31:27 00:04:00 01:23:27 00:02:14 00:49:17
15 Marianne Tarnowskij 1977 AUT 667 02:52:02 00:33:30 00:03:12 01:24:17 00:01:34 00:49:28
16 Nicole Zahradnicek 1977 AUT 645 02:53:30 00:33:23 00:03:33 01:27:35 00:01:41 00:47:15
17 Simone Mahler 1989 AUT 682 02:55:29 00:30:17 00:03:54 01:26:55 00:02:13 00:52:09
18 Gerda Grebe 1963 AUT 665 02:55:38 00:31:35 00:04:13 01:26:42 00:02:14 00:50:53
19 Sandra Ohler 1984 AUT 687 02:56:02 00:31:09 00:03:54 01:25:08 00:02:00 00:53:49
20 Tina Lainer 1989 AUT 680 02:57:01 00:31:01 00:03:55 01:26:52 00:02:10 00:53:00
21 Michaela Pober 1983 AUT 646 02:58:31 00:35:36 00:03:21 01:25:34 00:01:45 00:52:13
22 Patricia Linecker 1991 AUT 673 03:02:08 00:34:55 00:03:30 01:27:35 00:02:53 00:53:13
23 Isabella Cuder 1959 AUT 670 03:02:17 00:27:57 00:03:40 01:35:59 00:01:49 00:52:51
24 Katharina Schipali 1988 AUT 694 03:07:03 00:33:08 00:04:52 01:30:27 00:01:44 00:56:52
25 Lisa Überbacher 1982 AUT 676 03:09:26 00:34:53 00:04:13 01:28:25 00:02:09 00:59:45
26 Elke Prutti 1969 AUT 664 03:14:45 00:35:10 00:04:55 01:30:43 00:02:26 01:01:30
27 Johanna Hofbauer 1968 AUT 634 03:22:05 00:35:40 00:03:29 01:44:12 00:02:00 00:56:42
28 Tanja Wolner 1997 AUT 639 03:27:35 00:35:04 00:04:17 01:42:44 00:02:20 01:03:09
29 Veronika Adamcik 1954 AUT 655 03:35:41 00:50:40 00:05:01 01:38:40 00:02:39 00:58:41
30 Ingrid Wick-Felinger 1985 AUT 695 03:42:02 00:38:42 00:06:22 01:43:33 00:02:40 01:10:44
Program notes:

Technical Delegate: Michael Salzmann/AUT. Head Referee: Joschi Schlögl/AUT
Complete results