Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Andreas Silberbauer 1992 AUT 1 02:02:45 00:14:36 00:00:34 01:13:06 00:00:59 00:33:27
2 Daniel Niederreiter 1978 AUT 5 02:06:34 00:13:19 00:00:37 01:17:04 00:00:48 00:34:45
3 Marcel Spandl 1988 AUT 2 02:08:59 00:14:33 00:01:14 01:16:03 00:00:36 00:36:30
4 David Zechleitner 1992 AUT 34 02:14:35 00:14:32 00:00:43 01:23:57 00:00:34 00:34:46
5 Sebastian Tscheinig 1988 AUT 3 02:19:57 00:14:32 00:00:44 01:25:13 00:00:36 00:38:50
6 Rene Hilber 1999 AUT 88 02:20:04 00:13:28 00:00:33 01:29:52 00:00:41 00:35:28
7 Peter Huber 1988 AUT 84 02:21:29 00:14:17 00:00:54 01:24:59 00:01:06 00:40:10
8 Matthias Aumayr 1985 AUT 78 02:22:32 00:20:18 00:01:28 01:23:56 00:00:57 00:35:52
9 Ernest Maier 1994 AUT 82 02:23:59 00:14:47 00:00:52 01:24:52 00:01:10 00:42:16
10 Thomas Spreitzer 1984 AUT 24 02:24:52 00:15:01 00:00:41 01:31:18 00:00:36 00:37:14
11 Anton Mautner 1984 AUT 4 02:25:52 00:15:27 00:00:49 01:28:52 00:00:54 00:39:47
12 Philipp Lamprecht 1994 AUT 11 02:27:27 00:14:34 00:01:00 01:30:22 00:00:52 00:40:38
13 Walter Adolf Copi 1983 AUT 71 02:32:18 00:14:53 00:00:58 01:33:13 00:00:45 00:42:27
14 Uwe Ebner 1978 AUT 76 02:33:04 00:13:37 00:01:06 01:35:14 00:00:43 00:42:22
15 Mario Böhm 1973 AUT 20 02:33:25 00:17:10 00:01:21 01:31:39 00:00:51 00:42:21
16 Arthur Winter 1972 AUT 80 02:34:35 00:14:46 00:00:42 01:33:48 00:01:01 00:44:16
17 Thomas Fasswald 1984 AUT 40 02:36:32 00:15:35 00:01:14 01:35:26 00:00:47 00:43:27
18 Christoph Neubauer 1989 AUT 63 02:40:01 00:15:37 00:01:26 01:38:54 00:01:01 00:43:01
19 Philipp Reiner 1983 AUT 10 02:43:41 00:14:36 00:00:50 01:35:46 00:01:21 00:51:07
20 Alois Harrer 1963 AUT 67 02:44:23 00:20:20 00:01:37 01:38:13 00:01:03 00:43:09
21 Joachim Rathbauer 1959 AUT 60 02:46:18 00:17:55 00:00:52 01:39:30 00:00:47 00:47:12
22 Leonhard Schuligoi 1990 AUT 74 02:46:56 00:17:46 00:01:12 01:41:13 00:00:52 00:45:50
23 Robert Fritz 1977 AUT 83 02:48:32 00:22:07 00:01:41 01:36:21 00:01:07 00:47:15
24 Lukas Hartmann 1979 AUT 17 02:49:31 00:18:36 00:01:14 01:41:13 00:01:02 00:47:25
25 Mark Singer 1990 AUT 14 02:50:21 00:18:37 00:01:49 01:40:02 00:01:28 00:48:23
26 Horst Hartinger 1971 AUT 47 02:51:16 00:21:12 00:01:11 01:40:52 00:00:46 00:47:14
27 Vincent Hummel 1990 AUT 36 02:53:43 00:14:51 00:00:52 01:57:21 00:00:50 00:39:47
28 Bernd Kohlhauser 1969 AUT 44 02:54:08 00:19:41 00:01:48 01:37:12 00:01:12 00:54:13
29 Michael Zottl 1972 AUT 22 02:54:39 00:19:27 00:00:48 01:40:53 00:00:50 00:52:40
30 Stefan Prangl 1985 AUT 49 02:56:43 00:17:00 00:02:13 01:43:57 00:01:03 00:52:27
Program notes:

Technical Delegate: Silvia Kreuzer/AUT. Head referee: Lothar Wendelin/AUT
Distances: Swim 1km, Bike 25 km, Run 8km
Incomplete results