Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Warren Mason 1965 GBR 2314 02:10:51 00:35:21 00:02:03 01:11:33 00:02:05 00:19:47
2 David Bagge 1966 GBR 2311 02:14:12 00:32:50 00:01:57 01:17:35 00:02:01 00:19:48
3 Jörg Dani 1966 GER 2320 02:15:05 00:34:59 00:02:22 01:13:40 00:02:46 00:21:15
4 Bryan Vaughan 1966 GBR 2318 02:15:17 00:34:29 00:01:58 01:16:01 00:02:22 00:20:24
5 Harry Mcdermott 1965 IRL 2323 02:16:00 00:33:42 00:01:52 01:18:55 00:02:00 00:19:28
6 Carlos Leon Cordero 1965 ESP 2305 02:16:28 00:35:36 00:01:57 01:16:42 00:02:08 00:20:05
7 Tomasz Brett 1962 POL 2324 02:17:17 00:35:13 00:01:49 01:17:06 00:02:09 00:20:58
8 Owen Barron 1962 IRL 2322 02:17:21 00:34:32 00:01:50 01:18:08 00:02:01 00:20:48
9 Manuel Fernández Aceña 1966 ESP 2301 02:17:35 00:33:45 00:01:59 01:20:01 00:02:02 00:19:45
10 Luis Miguel Sanchez Garcia 1963 ESP 2309 02:18:36 00:35:11 00:02:10 01:18:01 00:02:22 00:20:51
11 Eduardo Martin Infante 1965 ESP 2306 02:19:15 00:33:43 00:01:40 01:21:37 00:02:08 00:20:07
12 Angel Lencina Alonso 1965 ESP 2304 02:20:08 00:37:07 00:02:00 00:00:00 00:00:00 00:21:22
13 Douglas Girling 1966 USA 2326 02:20:28 00:36:03 00:02:07 01:17:00 00:03:00 00:22:16
14 Jose Manuel Fort Martinez 1966 ESP 2302 02:21:04 00:34:27 00:02:03 01:19:26 00:02:26 00:22:39
15 Markus Hecker 1965 GER 2321 02:21:11 00:00:00 00:00:00 01:14:53 00:02:31 00:23:12
16 Kevin Gallagher 1964 CAN 2328 02:21:53 00:36:41 00:01:54 01:19:26 00:02:19 00:21:31
17 Jose Elias Gomez Alonso 1965 ESP 2303 02:24:03 00:36:04 00:01:56 01:22:06 00:02:31 00:21:24
18 Tim Fowler 1965 GBR 2312 02:26:06 00:36:19 00:02:22 01:23:13 00:02:50 00:21:19
19 Paolo Verme 1965 USA 2327 02:28:27 00:40:37 00:02:14 01:20:52 00:02:34 00:22:08
20 José María Ramos Hernández 1966 ESP 2307 02:31:03 00:39:14 00:02:30 01:24:51 00:02:25 00:22:01
21 James Ballantine 1964 USA 2325 02:32:24 00:42:13 00:04:25 01:16:56 00:03:48 00:25:00
22 Kevin Steel 1965 GBR 2317 02:36:46 00:37:41 00:02:58 01:32:13 00:02:52 00:21:00
23 Luis Redondo Badás 1963 ESP 2308 02:37:01 00:37:55 00:02:02 01:33:48 00:02:12 00:21:01
24 Jeff Shmoorkoff 1963 CAN 2329 02:38:18 00:44:54 00:02:44 01:23:12 00:02:57 00:24:29
25 Jorge Luis Andres Menendez 1966 ESP 2299 02:43:30 00:39:49 00:02:39 01:29:27 00:03:09 00:28:23
DNF Iain Martin 1966 GBR 2313 DNF 00:36:46 00:00:19 00:00:00 00:00:00 00:20:28
Program notes:

Technical Delegate: Bex Stubbings/GBR. Head Referee: Esther Sanchez/ESP.Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Alpar Nagy/HUN, Alicia Garcia/ESP.
Distances: 1st Run 9.6 km (2 laps), Bike 42 km (2 laps), 2nd Run 5 km (1 lap)
Air temperature 12.5ºC