Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Lili Dobi 2004 HUN 2 00:42:20 00:07:08 00:00:24 00:21:40 00:00:24 00:12:46
2 Romina Nádas 2004 HUN 17 00:42:25 00:07:05 00:00:25 00:21:44 00:00:25 00:12:49
3 Rachele Laschi 2004 ITA 12 00:42:32 00:07:07 00:00:25 00:21:45 00:00:26 00:12:51
4 Katerina Mickova 2004 CZE 3 00:42:40 00:07:01 00:00:23 00:21:52 00:00:37 00:12:50
5 Daria Zakharova 2005 RUS 29 00:42:41 00:07:16 00:00:21 00:21:40 00:00:21 00:13:06
6 Luana Quaresma 2004 POR 16 00:43:00 00:07:06 00:00:25 00:21:42 00:00:22 00:13:27
7 Hila Aryas 2005 ISR 11 00:43:28 00:07:32 00:00:25 00:21:59 00:00:26 00:13:10
8 Aniek Mars 2004 NED 4 00:43:31 00:07:29 00:00:25 00:22:07 00:00:25 00:13:08
9 Alejandra Seguí Soria 2004 ESP 25 00:43:37 00:07:31 00:00:23 00:22:05 00:00:28 00:13:13
10 Gwen Nothum 2006 LUX 6 00:44:04 00:07:06 00:00:24 00:21:42 00:00:26 00:14:27
11 Lotte Minnebo 2006 BEL 18 00:44:11 00:07:05 00:00:22 00:22:34 00:00:26 00:13:47
12 Yeva Soroka 2006 UKR 23 00:44:12 00:07:24 00:00:28 00:23:16 00:00:26 00:12:41
13 Aleksandra Ferchmin 2004 POL 7 00:44:20 00:07:48 00:00:22 00:22:53 00:00:23 00:12:56
14 Stefania Salazar 2005 SVK 27 00:45:19 00:07:28 00:00:25 00:22:08 00:00:24 00:14:57
15 Katarina Kridlova 2004 SVK 5 00:45:33 00:07:41 00:00:26 00:22:58 00:00:25 00:14:06
16 Florentina Prünster 2005 AUT 14 00:46:06 00:07:45 00:00:25 00:22:52 00:00:28 00:14:38
17 Grete Maria Savitsch 2004 EST 15 00:46:08 00:07:43 00:00:30 00:22:56 00:00:30 00:14:32
18 Daria Ermolova 2006 RUS 8 00:46:17 00:08:17 00:00:23 00:23:47 00:00:25 00:13:28
19 Nikol Kolisheva 2006 BUL 22 00:46:39 00:07:54 00:00:23 00:22:45 00:00:27 00:15:14
20 Sude Şenduran 2005 TUR 10 00:47:14 00:07:41 00:00:26 00:22:59 00:00:26 00:15:45
21 Ofek Levinsky 2005 ISR 9 00:47:51 00:07:54 00:00:29 00:25:01 00:00:27 00:14:02
22 Celina Kaarup 2004 DEN 28 00:48:09 00:07:49 00:00:25 00:24:05 00:00:23 00:15:30
23 Kamile Murnevaite 2004 LTU 26 00:48:18 00:07:37 00:00:28 00:25:22 00:00:26 00:14:27
24 Havin Duman 2006 TUR 19 00:48:32 00:07:41 00:00:26 00:23:01 00:00:28 00:16:58
25 Irmak Şereflioğlu 2006 TUR 20 00:48:50 00:07:38 00:00:25 00:27:08 00:00:25 00:13:16
26 Marta Dunjić 2004 SRB 21 00:50:55 00:07:38 00:00:26 00:23:02 00:00:42 00:19:09
27 Magdalena Stankovska 2004 MKD 1 00:52:19 00:07:54 00:00:24 00:26:50 00:00:25 00:16:49
DNF Noémi Van der Kaaij 2004 SUI 24 DNF 00:07:24 00:00:21 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegates: John Petrides/GBR, Andreas Galanos/GRE. Head Referee: Angeliki Thoma/GRE. Competition Jury: John Petrides/GBR, Renato Bertrandi/ITA, Özgür Eriş/TUR.
Distances: Swim 500 m (1 lap), Bike 13.4 km (2 laps), Run 3.4 km (2 laps)
Water temperature: 26.3ºC; Air temperature: 23.5ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #14 Prünster/AUT and #21 Dunjić/SRB served a 10 second penalty during the run segment.