Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Margareta Vrablova 2005 SVK 1 00:42:41 00:06:51 00:00:22 00:22:06 00:00:24 00:13:00
2 Mara Krombach 2005 LUX 2 00:43:17 00:07:07 00:00:24 00:22:21 00:00:24 00:13:03
3 Alice Alessandri 2005 ITA 22 00:43:21 00:07:31 00:00:24 00:21:57 00:00:25 00:13:06
4 Elena Viejo Campos 2004 ESP 7 00:43:26 00:07:45 00:00:24 00:21:42 00:00:26 00:13:11
5 Laura Inez Papp 2005 HUN 29 00:43:38 00:07:32 00:00:23 00:22:00 00:00:24 00:13:22
6 Kajsa Sophie Grønberg Christensen 2004 DEN 27 00:43:46 00:06:51 00:00:23 00:22:08 00:00:26 00:14:01
7 Yali Vitkin 2004 ISR 4 00:43:48 00:07:22 00:00:24 00:22:06 00:00:22 00:13:36
8 Zsófia Baier 2006 HUN 10 00:43:49 00:07:44 00:00:28 00:22:41 00:00:25 00:12:34
9 Ugne Pauryte 2004 LTU 18 00:44:15 00:07:49 00:00:24 00:22:38 00:00:25 00:13:02
10 Eline Debecker 2006 BEL 12 00:44:25 00:07:14 00:00:24 00:22:34 00:00:23 00:13:52
11 Lara Mihevc 2005 SLO 21 00:44:31 00:07:35 00:00:23 00:21:56 00:00:21 00:14:18
12 Ariana Roxana Chis 2005 ROU 16 00:44:35 00:07:17 00:00:23 00:22:14 00:00:23 00:14:21
13 Paula Janicka 2004 POL 9 00:44:42 00:07:33 00:00:24 00:22:58 00:00:24 00:13:25
14 Adi Caspi 2004 ISR 20 00:44:52 00:07:48 00:00:27 00:22:38 00:00:27 00:13:35
15 Leonie Hauser 2004 AUT 19 00:44:57 00:07:39 00:00:27 00:22:49 00:00:27 00:13:38
16 Merel Veltman 2005 NED 28 00:44:59 00:07:20 00:00:24 00:23:07 00:00:26 00:13:44
17 Marina Kopylkova 2004 RUS 14 00:45:20 00:07:18 00:00:25 00:22:11 00:00:28 00:15:00
18 Matilde Silva Santos 2004 POR 3 00:45:34 00:07:13 00:00:22 00:24:11 00:00:23 00:13:27
19 Selinay Tuğçe Kır 2004 TUR 17 00:46:12 00:07:17 00:00:27 00:23:10 00:00:34 00:14:46
20 Alina Sinevich 2004 BLR 25 00:46:17 00:07:42 00:00:26 00:22:45 00:00:32 00:14:54
21 Kristýna Dvořáková 2005 CZE 26 00:46:24 00:07:43 00:00:22 00:23:46 00:00:27 00:14:09
22 Mari Mai Ruus 2004 EST 5 00:46:43 00:07:43 00:00:22 00:23:44 00:00:30 00:14:26
23 Lana Gavrilović 2004 SRB 6 00:46:56 00:07:19 00:00:25 00:22:30 00:00:29 00:16:15
24 Beāte Bula 2006 LAT 8 00:47:30 00:07:47 00:00:27 00:22:41 00:00:25 00:16:12
25 Helin Arıkan 2006 TUR 24 00:48:01 00:08:11 00:00:25 00:24:38 00:00:26 00:14:24
26 Colcova Anna 2004 MDA 23 00:48:39 00:08:15 00:00:29 00:24:26 00:00:29 00:15:03
27 Mariia Vorobiei 2006 UKR 15 00:48:49 00:08:30 00:00:28 00:24:12 00:00:24 00:15:18
28 Lana Vale 2006 CRO 11 00:51:13 00:07:49 00:00:35 00:24:46 00:00:26 00:17:40
Program notes:

Technical Delegates: John Petrides/GBR, Andreas Galanos/GRE. Head Referee: Angeliki Thoma/GRE. Competition Jury: John Petrides/GBR, Renato Bertrandi/ITA, Özgür Eriş/TUR.
Distances: Swim 500 m (1 lap), Bike 13.4 km (2 laps), Run 3.4 km (2 laps)
Water temperature: 26.3ºC; Air temperature: 23.5ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #17 Kır/TUR served a 10 second penalty during the run segment.