Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Račice | Junior Men
Labe aréna Račice, Račice 130, 411 08 Štětí, Czech Republic • 25 Jul, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Luca Luberti 2002 SUI 1 00:52:13 00:09:23 00:00:30 00:26:08 00:00:26 00:15:44
2 Oliver Hostrup Sahlberg 2003 DEN 7 00:52:22 00:09:21 00:00:27 00:26:15 00:00:23 00:15:53
3 Rodrigo Probert González 2002 MEX 2 00:52:32 00:09:25 00:00:26 00:26:11 00:00:25 00:16:03
4 Alon Cohen 2002 ISR 10 00:52:45 00:09:31 00:00:28 00:26:01 00:00:22 00:16:21
5 Kilian Carpentier 2002 FRA 53 00:52:51 00:10:11 00:00:31 00:26:14 00:00:22 00:15:31
6 Filip Tlamka 2002 CZE 8 00:52:51 00:09:37 00:00:26 00:26:00 00:00:24 00:16:22
7 Artūrs Liepa 2003 LAT 6 00:52:55 00:09:29 00:00:27 00:26:07 00:00:26 00:16:23
8 Péter Molnár 2002 HUN 5 00:52:57 00:09:15 00:00:34 00:26:11 00:00:23 00:16:32
9 Šimon Michálek 2005 CZE 16 00:53:00 00:09:27 00:00:27 00:26:09 00:00:22 00:16:34
10 Matej Marek 2002 CZE 12 00:53:08 00:09:30 00:00:28 00:26:05 00:00:23 00:16:40
11 Martin Sauser 2002 SUI 21 00:53:14 00:09:28 00:00:29 00:26:08 00:00:22 00:16:45
12 Zalán Hóbor 2004 HUN 4 00:53:20 00:09:16 00:00:30 00:26:15 00:00:22 00:16:54
13 Nicolas Probert Vargas 2003 MEX 45 00:53:27 00:09:18 00:00:32 00:26:13 00:00:36 00:16:47
14 David Eliáš 2005 CZE 15 00:53:28 00:09:33 00:00:29 00:26:02 00:00:28 00:16:55
15 Jakub Marek 2003 CZE 11 00:53:32 00:09:34 00:00:28 00:26:01 00:00:24 00:17:04
16 Wout Ghielens 2003 BEL 24 00:53:44 00:09:41 00:00:27 00:26:50 00:00:30 00:16:14
17 Ido Dor 2005 ISR 17 00:53:45 00:09:31 00:00:30 00:26:00 00:00:25 00:17:17
18 Lukáš Juránek 2002 CZE 3 00:53:47 00:09:43 00:00:26 00:26:45 00:00:23 00:16:28
19 Thibaut Cannaerts 2005 BEL 28 00:53:53 00:09:32 00:00:31 00:25:56 00:00:28 00:17:25
20 Humberto Castañeiras Jenner 2002 MEX 37 00:53:54 00:09:41 00:00:30 00:26:49 00:00:25 00:16:27
21 Pep Delvaux 2003 BEL 18 00:54:34 00:10:03 00:00:27 00:26:26 00:00:26 00:17:10
22 Rom Shalev 2005 ISR 14 00:54:40 00:09:39 00:00:27 00:26:50 00:00:21 00:17:20
23 Santiago Gutierrez Marin 2003 MEX 48 00:54:47 00:09:28 00:00:31 00:26:03 00:00:29 00:18:15
24 Ondrej Gajdoš 2004 CZE 44 00:54:51 00:10:30 00:00:29 00:27:03 00:00:28 00:16:19
25 Jakub Homola 2005 CZE 26 00:54:52 00:10:27 00:00:29 00:27:06 00:00:25 00:16:23
26 David Korous 2004 CZE 20 00:54:58 00:09:51 00:00:29 00:26:35 00:00:23 00:17:38
27 David Vollmann 2003 AUT 9 00:55:07 00:10:07 00:00:29 00:26:21 00:00:33 00:17:35
28 Louis Uyttenhove 2004 BEL 47 00:55:25 00:10:01 00:00:32 00:26:26 00:00:24 00:18:00
29 Martin Kozojed 2004 CZE 43 00:55:36 00:10:05 00:00:30 00:26:24 00:00:24 00:18:10
30 Raphael Petrovic 2003 AUT 46 00:56:09 00:10:04 00:00:28 00:26:26 00:00:26 00:18:43
31 Yanir Karisi 2005 ISR 42 00:56:17 00:10:06 00:00:33 00:26:22 00:00:24 00:18:51
32 Filip Nydrle 2005 CZE 19 00:56:18 00:09:43 00:00:29 00:26:42 00:00:25 00:18:57
33 Filip Matějovič 2002 CZE 39 00:56:22 00:10:22 00:00:29 00:27:13 00:00:27 00:17:49
34 Slavomir Adam 2004 SVK 34 00:56:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
35 Matej Medveczky 2002 SVK 23 00:56:43 00:10:54 00:00:31 00:27:18 00:00:26 00:17:33
36 Jakub Cihlář 2003 CZE 33 00:56:49 00:09:50 00:00:27 00:26:42 00:00:28 00:19:21
37 Hugo Philippe 2005 BEL 38 00:56:56 00:10:49 00:00:30 00:27:21 00:00:30 00:17:43
38 Filip Lizak 2004 SVK 22 00:57:10 00:10:14 00:00:30 00:27:19 00:00:23 00:18:42
39 Robbe Voorhof 2003 BEL 41 00:57:25 00:09:52 00:00:32 00:26:36 00:00:26 00:19:57
40 Botond Lengyel 2005 HUN 52 00:57:42 00:10:16 00:00:28 00:27:20 00:00:29 00:19:07
41 Jasper De Ceuster 2003 BEL 49 00:57:50 00:10:18 00:00:27 00:27:18 00:00:31 00:19:13
42 Robert Kostlan 2003 CZE 29 00:57:54 00:10:26 00:00:29 00:27:08 00:00:26 00:19:23
43 Brecht Roelans 2003 BEL 27 00:58:03 00:10:16 00:00:31 00:27:21 00:00:27 00:19:27
44 Shahar Cohen 2003 ISR 36 00:58:55 00:09:56 00:00:26 00:27:44 00:00:22 00:20:25
45 Pavol Brejcak 2003 SVK 31 01:00:12 00:11:11 00:00:29 00:30:14 00:00:20 00:17:56
46 Alex Trutz 2003 SVK 55 01:03:49 00:10:57 00:00:32 00:27:17 00:00:28 00:24:34
47 Adam Golan 2005 ISR 51 01:03:55 00:10:11 00:00:30 00:33:02 00:00:25 00:19:46
DNF Maximilian Medvecky 2005 SVK 40 DNF 00:11:31 00:00:36 00:31:36 00:00:27 00:00:00
DNF Gabriel Suchy 2004 SVK 25 DNF 00:11:01 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yair Metuki 2005 ISR 30 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DSQ Benedek Heiszmann 2004 HUN 32 DSQ 00:10:08 00:00:30 00:26:17 00:00:23 00:17:42
Program notes:

Technical Delegate: Noel Remi/BEL. Head Referee; Petr Muzicek/CZE. Conpetition Jury: Noel Remi/BEL, Maria Cherkovskaya-Tarasevich/BLR, Simon Kuncl/CZE.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature: 24.5ºC; Air temperature: 22ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #32 Heiszmann/HUN was disqualified for not stopping at the time penalty box.