Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Caorle | Final B Junior Women
Caorle, Italy • 16 May, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Kateřina Hadravova 2005 CZE 7 00:30:38 00:05:59 00:01:35 00:15:29 00:00:59 00:06:36
2 Nele Dequae 2003 BEL 2 00:30:44 00:05:53 00:01:20 00:15:46 00:00:49 00:06:56
3 Doga Erman 2002 ITA 4 00:30:46 00:05:39 00:01:10 00:16:11 00:00:48 00:06:58
4 Yali Vitkin 2004 ISR 3 00:30:56 00:05:49 00:01:20 00:15:51 00:00:49 00:07:07
5 Hila Aryas 2005 ISR 8 00:31:06 00:05:58 00:01:24 00:15:41 00:00:50 00:07:13
6 Marta Cozzi 2005 ITA 9 00:31:07 00:06:03 00:01:28 00:15:31 00:00:51 00:07:14
7 Ema Podhorna 2002 SVK 6 00:31:12 00:05:53 00:01:22 00:15:49 00:00:55 00:07:13
8 Sarah Hämmerle 2002 AUT 5 00:31:14 00:05:45 00:01:07 00:16:09 00:00:51 00:07:22
9 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 25 00:31:19 00:05:54 00:01:39 00:15:27 00:00:53 00:07:26
10 Iva Pavlovic 2005 SRB 15 00:31:25 00:06:03 00:01:27 00:15:36 00:00:55 00:07:24
11 Alice Alessandri 2005 ITA 1 00:31:27 00:05:47 00:01:25 00:15:49 00:00:51 00:07:35
12 Sara Navodnik 2005 SLO 23 00:31:28 00:05:50 00:01:22 00:15:52 00:00:51 00:07:33
13 Federica Ferranti 2004 ITA 20 00:31:35 00:05:55 00:01:38 00:15:33 00:00:56 00:07:33
14 Ida Wikman 2002 FIN 29 00:31:38 00:06:04 00:01:31 00:15:30 00:00:55 00:07:38
15 Matilde Locatelli 2003 ITA 18 00:31:42 00:05:57 00:01:22 00:15:44 00:00:54 00:07:45
16 Tinkara Stres 2005 SLO 27 00:31:49 00:05:50 00:01:16 00:15:58 00:00:57 00:07:48
17 Lena Goller 2004 ITA 14 00:31:51 00:05:45 00:01:11 00:16:05 00:00:54 00:07:56
18 Matilde Dal Mas 2004 ITA 16 00:31:51 00:05:58 00:01:28 00:15:38 00:00:55 00:07:52
19 Gyöngyvér Bende 2004 HUN 11 00:31:57 00:05:46 00:01:12 00:16:04 00:00:58 00:07:57
20 Hannah Chauveheid 2004 BEL 22 00:32:01 00:05:28 00:01:03 00:16:38 00:00:53 00:07:59
21 Sofia Bergamini 2002 ITA 10 00:32:06 00:05:43 00:01:09 00:16:13 00:00:57 00:08:04
22 Lara Mihevc 2005 SLO 19 00:32:07 00:05:49 00:01:25 00:15:49 00:00:55 00:08:09
23 Shani Tsvitov 2002 ISR 24 00:32:13 00:05:46 00:01:13 00:16:01 00:00:57 00:08:16
24 Alice Perjoiu 2003 ROU 17 00:32:21 00:06:06 00:01:46 00:16:11 00:00:52 00:07:26
25 Caterina Vecchini 2004 ITA 31 00:32:23 00:05:42 00:01:21 00:16:05 00:00:56 00:08:19
26 Nicole Greganti 2005 ITA 12 00:32:27 00:05:48 00:01:18 00:15:55 00:01:01 00:08:25
27 Sára Lehmann 2005 HUN 30 00:32:31 00:05:34 00:01:18 00:16:45 00:00:57 00:07:57
28 Natalie Fraňková 2004 CZE 21 00:32:56 00:06:06 00:01:39 00:16:16 00:01:04 00:07:51
29 Dor Malchi 2005 ISR 26 00:33:07 00:05:53 00:01:19 00:15:49 00:01:06 00:09:00
30 Martina Mesarosova 2003 SVK 28 00:33:34 00:05:56 00:01:29 00:16:39 00:01:03 00:08:27
Program notes:

Technical Delegate: Sander Verheuvel/NED. Head Referee: Laura Patti/ITA, Competition Jury: Sander Verheuvel/NED, Maryia Charkouskaya-Tarasevich/BLR, Riccardo Giubilei/ITA.
Distances: swim 300 m (1 lap), bike 9.6 km. (3 laps), run 1.9 km (1 lap)
Water temperature: 17ºC. Air temperature 18ºC. Wetsuits allowed.