Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Caorle | Final B Junior Men
Caorle, Italy • 16 May, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Emiel Torfs 2003 BEL 32 00:27:10 00:05:02 00:01:19 00:13:52 00:00:45 00:06:12
2 Ul Denša 2004 SLO 6 00:27:12 00:04:59 00:01:19 00:13:54 00:00:46 00:06:14
3 Omri Ravel 2003 ISR 18 00:27:14 00:05:02 00:01:17 00:13:56 00:00:46 00:06:13
4 Márton Kropkó 2005 HUN 2 00:27:23 00:04:44 00:01:18 00:14:13 00:00:49 00:06:19
5 Rom Shalev 2005 ISR 17 00:27:24 00:04:59 00:01:14 00:14:04 00:00:47 00:06:20
6 David Eliáš 2005 CZE 12 00:27:26 00:04:50 00:01:19 00:14:03 00:00:46 00:06:28
7 Axel Rosencrantz 2002 SWE 1 00:27:30 00:04:47 00:01:14 00:14:13 00:00:52 00:06:24
8 Matej Marek 2002 CZE 25 00:27:37 00:04:45 00:01:14 00:14:15 00:00:53 00:06:30
9 Sebastian Weissteiner 2003 ITA 5 00:27:43 00:04:41 00:01:23 00:14:10 00:00:49 00:06:40
10 David Korous 2004 CZE 8 00:27:43 00:05:01 00:01:14 00:13:59 00:04:10 00:03:19
11 Guglielmo Giuliano 2003 ITA 30 00:27:44 00:05:02 00:01:24 00:14:23 00:00:49 00:06:06
12 Matthias Freisinger 2002 AUT 10 00:27:46 00:04:59 00:01:12 00:14:03 00:00:41 00:06:51
13 Riccardo Spanu 2003 ITA 15 00:27:47 00:04:46 00:01:14 00:14:48 00:00:51 00:06:08
14 Filip Lizak 2004 SVK 9 00:27:51 00:04:41 00:01:25 00:14:09 00:00:52 00:06:44
15 Zoltán Vágási 2003 HUN 28 00:27:55 00:04:52 00:01:21 00:14:02 00:00:51 00:06:49
16 Filip Nydrle 2005 CZE 7 00:27:56 00:04:51 00:01:18 00:14:07 00:00:53 00:06:47
17 Edoardo Bendinelli 2004 ITA 26 00:27:58 00:04:51 00:01:34 00:14:24 00:00:51 00:06:18
18 Wout Van Nuffelen 2004 BEL 11 00:28:00 00:05:06 00:01:21 00:14:23 00:00:52 00:06:18
19 Shachar Agur 2002 ISR 29 00:28:05 00:05:03 00:01:37 00:14:23 00:00:48 00:06:14
20 Federico Perticari 2005 ITA 20 00:28:06 00:04:54 00:01:27 00:14:30 00:00:49 00:06:26
21 Davide Garbino 2002 ITA 27 00:28:14 00:04:51 00:01:29 00:13:54 00:00:48 00:07:12
22 Ville-Valtteri Salonen 2002 FIN 4 00:28:19 00:04:59 00:01:21 00:14:30 00:00:53 00:06:36
23 Ido Dor 2005 ISR 14 00:28:28 00:05:04 00:01:35 00:14:25 00:00:51 00:06:33
24 Ori Rubanenko 2004 ISR 31 00:28:29 00:05:02 00:01:21 00:14:27 00:00:50 00:06:49
25 Robert Kostlan 2003 CZE 23 00:28:32 00:05:01 00:01:35 00:14:26 00:00:51 00:06:39
26 Daaf Plomp 2002 NED 21 00:28:42 00:05:02 00:01:21 00:14:27 00:00:52 00:07:00
27 Adi Afek 2004 ISR 24 00:28:48 00:05:16 00:01:22 00:14:25 00:00:52 00:06:53
28 Gabriel Barac 2004 CRO 16 00:29:06 00:05:08 00:01:16 00:14:26 00:01:08 00:07:08
29 Tobias Schiffer 2003 AUT 3 00:29:13 00:05:00 00:01:32 00:15:14 00:00:50 00:06:37
30 Domen Bojanc 2005 SLO 22 00:30:00 00:05:05 00:01:37 00:15:43 00:00:48 00:06:47
31 Žiga Podgoršek 2003 SLO 19 00:30:03 00:05:01 00:01:18 00:16:36 00:00:46 00:06:22
Program notes:

Technical Delegate: Sander Verheuvel/NED. Head Referee: Laura Patti/ITA, Competition Jury: Sander Verheuvel/NED, Maryia Charkouskaya-Tarasevich/BLR, Riccardo Giubilei/ITA.
Distances: swim 300 m (1 lap), bike 9.6 km. (3 laps), run 1.9 km (1 lap).
Water temperature: 17ºC. Air temperature 18ºC. Wetsuits allowed.
Athlete #14 Dor/ISR served a 10 seconds penalty during the run segment.