Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Caorle | Semifinal 3 Junior Women
Caorle, Italy • 15 May, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Myral Greco 2003 ITA 61 00:29:48 00:04:57 00:01:24 00:15:35 00:00:44 00:07:08
2 Heidi Juránková 2002 CZE 75 00:30:21 00:05:13 00:01:16 00:16:08 00:00:47 00:06:57
3 Mara Krombach 2005 LUX 63 00:30:29 00:05:15 00:01:27 00:16:18 00:00:43 00:06:46
4 Rachele Laschi 2004 ITA 81 00:30:38 00:05:27 00:01:30 00:16:04 00:00:45 00:06:52
5 Sofia Spreafico 2003 ITA 64 00:30:39 00:05:10 00:01:23 00:16:05 00:00:47 00:07:14
6 Angelica Prestia 2002 ITA 71 00:30:49 00:05:21 00:01:22 00:16:16 00:00:45 00:07:05
7 Sara Crociani 2005 ITA 72 00:31:03 00:05:14 00:01:25 00:16:20 00:00:48 00:07:16
8 Kristýna Dvořáková 2005 CZE 83 00:31:09 00:05:28 00:01:23 00:16:09 00:00:53 00:07:16
9 Romina Nádas 2004 HUN 66 00:31:13 00:05:27 00:01:26 00:16:09 00:00:50 00:07:21
10 Nele Dequae 2003 BEL 65 00:31:19 00:05:40 00:01:27 00:15:51 00:00:50 00:07:31
11 Sarah Hämmerle 2002 AUT 70 00:31:38 00:05:26 00:01:30 00:16:04 00:00:54 00:07:44
12 Marta Cozzi 2005 ITA 67 00:32:02 00:05:39 00:01:21 00:16:04 00:01:05 00:07:53
13 Iva Pavlovic 2005 SRB 79 00:32:24 00:06:04 00:01:26 00:16:38 00:00:54 00:07:22
14 Matilde Locatelli 2003 ITA 74 00:32:32 00:05:47 00:01:31 00:16:49 00:00:48 00:07:37
15 Lara Mihevc 2005 SLO 78 00:32:32 00:05:38 00:01:39 00:16:50 00:00:47 00:07:38
16 Natalie Fraňková 2004 CZE 82 00:32:40 00:06:02 00:01:29 00:16:36 00:00:55 00:07:38
17 Shani Tsvitov 2002 ISR 68 00:32:57 00:05:38 00:01:26 00:15:56 00:00:58 00:08:59
18 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 76 00:33:00 00:06:03 00:01:40 00:16:58 00:00:50 00:07:29
19 Dor Malchi 2005 ISR 77 00:33:06 00:05:29 00:01:35 00:15:56 00:01:05 00:09:01
20 Martina Mesarosova 2003 SVK 62 00:33:09 00:05:41 00:01:44 00:16:44 00:00:54 00:08:06
21 Sára Lehmann 2005 HUN 80 00:33:23 00:05:42 00:01:39 00:16:46 00:00:55 00:08:21
22 Caterina Vecchini 2004 ITA 69 00:33:25 00:05:44 00:01:40 00:16:45 00:00:55 00:08:21
23 Agnese Passone 2005 ITA 73 00:34:23 00:06:00 00:01:37 00:17:07 00:00:51 00:08:48
Program notes:

Technical Delegate: Sander Verheuvel/NED. Head Referee: Laura Patti/ITA, Competition Jury: Sander Verheuvel/NED, Maryia Charkouskaya-Tarasevich/BLR, Riccardo Giubilei/ITA.
Distances: swim 300 m (1 lap), bike 9.6 km. (3 laps), run 1.9 km (1 lap).
Water temperature 17.5ºC. Air temperature: 20ºC. Wetsuits allowed.
Progression to final top 9 positions plus 3 next best times.
Progression to B final: next 30 best times.