Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Izvorani | Junior Women
Izvorani, Romania • 14 Aug, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Livia Wespe 2002 SUI 4 00:33:26 00:05:32 00:00:16 00:18:15 00:00:20 00:08:10
2 Rebecca Beti 2002 SUI 2 00:33:41 00:05:26 00:00:16 00:18:23 00:00:16 00:08:31
3 Sara Crociani 2005 ITA 11 00:33:54 00:05:18 00:00:17 00:18:26 00:00:19 00:08:41
4 Zuzana Michalickova 2002 SVK 1 00:33:55 00:05:17 00:00:17 00:18:28 00:00:17 00:08:43
5 Adelaide Anna Badini Confalonieri 2004 ITA 10 00:33:59 00:05:24 00:00:17 00:18:20 00:00:20 00:08:47
6 Sofia Spreafico 2003 ITA 14 00:34:16 00:05:22 00:00:18 00:18:23 00:00:19 00:09:05
7 Romina Nádas 2004 HUN 7 00:34:29 00:05:26 00:00:18 00:18:20 00:00:20 00:09:17
8 Noelle Werner 2003 GER 5 00:34:37 00:05:25 00:00:20 00:18:15 00:00:23 00:09:20
9 Daryia Firsova 2004 RUS 6 00:35:09 00:05:20 00:00:18 00:18:27 00:00:20 00:09:55
10 Doga Erman 2002 ITA 27 00:35:15 00:05:44 00:00:21 00:19:21 00:00:18 00:08:38
11 Alice Alessandri 2005 ITA 19 00:35:45 00:05:47 00:00:19 00:19:20 00:00:18 00:09:09
12 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 18 00:35:58 00:05:55 00:00:15 00:19:12 00:00:17 00:09:24
13 Iva Pavlovic 2005 SRB 15 00:36:08 00:05:43 00:00:18 00:19:27 00:00:21 00:09:25
14 Ariana Roxana Chis 2005 ROU 17 00:36:12 00:05:41 00:00:17 00:19:26 00:00:20 00:09:31
15 Grete Maria Savitsch 2004 EST 12 00:36:22 00:05:44 00:00:20 00:19:24 00:00:24 00:09:36
16 Oleksandra Zarovna 2004 UKR 21 00:36:27 00:05:40 00:00:21 00:19:25 00:00:17 00:09:48
17 Sofiia Bondarenko 2005 UKR 25 00:36:40 00:05:47 00:00:19 00:19:57 00:00:22 00:09:15
18 Claire Beauvir 2005 SUI 29 00:36:44 00:05:50 00:00:19 00:19:19 00:00:19 00:10:02
19 Eleonora Demarchi 2004 ITA 16 00:36:45 00:06:01 00:00:18 00:19:46 00:00:20 00:09:28
20 Varvara Mukhina 2002 UKR 9 00:37:08 00:05:35 00:00:33 00:19:59 00:00:20 00:09:45
21 Alice Perjoiu 2003 ROU 23 00:37:42 00:05:59 00:00:19 00:20:11 00:00:20 00:09:57
22 Miona Bošković 2003 SRB 35 00:38:14 00:06:05 00:00:19 00:20:05 00:00:23 00:10:23
23 Damian Casia 2004 ROU 28 00:38:27 00:06:13 00:00:17 00:20:44 00:00:16 00:09:53
24 Andreea-Diana Iordache 2003 ROU 24 00:38:37 00:06:08 00:00:22 00:19:56 00:00:19 00:10:52
25 Anna Maria Besenyei 2004 ROU 20 00:38:51 00:05:58 00:00:21 00:20:10 00:00:20 00:11:03
26 Ilona Ana Ioan 2006 ROU 30 00:39:39 00:06:09 00:00:18 00:19:58 00:00:21 00:11:52
27 Bajko Eszter 2004 ROU 36 00:40:04 00:06:14 00:00:16 00:20:44 00:00:19 00:11:27
28 Antonia Sofokleous 2005 CYP 22 00:40:52 00:06:09 00:00:23 00:20:44 00:00:27 00:12:03
29 Andreea-Denisa Cralea 2005 ROU 33 00:41:59 00:06:49 00:00:21 00:21:56 00:00:24 00:11:23
30 Ana Petrea 2006 ROU 34 00:42:00 00:06:54 00:00:23 00:21:53 00:00:23 00:11:27
DNF Rachele Laschi 2004 ITA 8 DNF 00:05:36 00:00:18 00:19:29 00:00:20 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Yuval Raiz/ISR. Head Referee: Adina Dusa/ROU. Competition Jury: Yuval Raiz/ISR, Galina Shipovalova/RUS, Vlad Stoica/ROU.
Distances: Swim 400 m (1 lap), Bike 11 km (3 laps), Run 2.5 km (2 laps)
Water temperature: 25.0ºC; Air temperature: 19.0ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #19 Alessandri/ITA and #30 Ana Ioan served 10 second penalty during the run segment