Results: 2021 Europe Triathlon Junior Cup Bled | Junior Women
Bled, Slovenia • 05 Sep, 2021
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Margareta Vrablova 2005 SVK 2 00:38:38 00:05:45 00:00:24 00:19:59 00:00:34 00:11:53
2 Heidi Juránková 2002 CZE 6 00:38:42 00:05:56 00:00:24 00:19:50 00:00:34 00:11:55
3 Robin Dreyling 2002 NED 10 00:38:55 00:05:56 00:00:27 00:19:46 00:00:38 00:12:07
4 Dana Prikrylova 2003 CZE 9 00:39:17 00:06:03 00:00:26 00:19:42 00:00:36 00:12:28
5 Tabea Huys 2005 AUT 5 00:39:54 00:05:37 00:00:27 00:20:05 00:00:36 00:13:08
6 Luna De Bruin 2003 NED 7 00:40:06 00:06:01 00:00:23 00:20:39 00:00:38 00:12:23
7 Sara Crociani 2005 ITA 17 00:40:12 00:05:54 00:00:26 00:20:43 00:00:34 00:12:34
8 Lili Dobi 2004 HUN 4 00:40:13 00:05:58 00:00:27 00:20:36 00:00:34 00:12:36
9 Sofia Spreafico 2003 ITA 19 00:40:15 00:06:03 00:00:24 00:20:34 00:00:37 00:12:35
10 Rhune Vansteenkiste 2003 BEL 40 00:40:25 00:06:01 00:00:25 00:19:41 00:00:35 00:13:40
11 Doga Erman 2002 ITA 21 00:40:27 00:06:09 00:00:32 00:20:46 00:00:38 00:12:20
12 Nele Dequae 2003 BEL 32 00:40:31 00:06:14 00:00:26 00:20:47 00:00:33 00:12:29
13 Kinga Bóna 2002 HUN 8 00:40:32 00:06:14 00:00:31 00:20:42 00:00:36 00:12:27
14 Katerina Mickova 2004 CZE 14 00:40:33 00:06:15 00:00:29 00:20:47 00:00:41 00:12:20
15 Alice Alessandri 2005 ITA 22 00:40:39 00:06:10 00:00:27 00:20:27 00:00:35 00:12:58
16 Romina Nádas 2004 HUN 16 00:40:40 00:06:06 00:00:27 00:20:59 00:00:36 00:12:30
17 Eszter Hóbor 2002 HUN 27 00:40:53 00:06:18 00:00:29 00:20:42 00:00:40 00:12:42
18 Maja Wąsik 2004 POL 46 00:40:58 00:06:39 00:00:26 00:20:51 00:00:39 00:12:21
19 Lotte Vandekerckhove 2002 BEL 26 00:41:01 00:06:27 00:00:27 00:20:58 00:00:31 00:12:36
20 Kateřina Hadravova 2005 CZE 20 00:41:05 00:06:33 00:00:28 00:21:05 00:00:47 00:12:10
21 Eleonora Demarchi 2004 ITA 24 00:41:10 00:06:30 00:00:29 00:20:56 00:00:35 00:12:38
22 Sonja De Koning 2005 NED 15 00:41:14 00:05:59 00:00:23 00:20:42 00:00:40 00:13:28
23 Aleksandra Ferchmin 2004 POL 53 00:41:22 00:06:35 00:00:27 00:20:58 00:00:31 00:12:50
24 Emma Ryšávková 2005 CZE 44 00:41:23 00:05:58 00:00:32 00:21:04 00:00:36 00:13:11
25 Dominika Peszleg 2002 HUN 11 00:41:35 00:06:09 00:00:27 00:21:50 00:00:35 00:12:33
26 Linda Hehenwarter 2005 AUT 54 00:41:38 00:06:13 00:00:29 00:20:47 00:00:40 00:13:28
27 Nicole Bauer 2004 AUT 31 00:41:45 00:06:15 00:00:26 00:20:46 00:00:42 00:13:34
28 Florentina Prünster 2005 AUT 39 00:41:51 00:06:28 00:00:31 00:20:59 00:00:50 00:12:59
29 Kristýna Dvořáková 2005 CZE 18 00:41:52 00:06:32 00:00:26 00:20:56 00:00:44 00:13:12
30 Zoe Orsolini 2005 ITA 23 00:41:55 00:06:30 00:00:30 00:21:24 00:00:36 00:12:53
31 Fruzsina Dóra Kovács 2002 HUN 25 00:42:03 00:06:28 00:00:28 00:22:01 00:00:37 00:12:26
32 Rachele Lavagno 2005 ITA 37 00:42:07 00:05:54 00:00:26 00:21:33 00:00:33 00:13:39
33 Hila Aryas 2005 ISR 33 00:42:23 00:06:28 00:00:28 00:21:55 00:00:40 00:12:48
34 Sára Lehmann 2005 HUN 28 00:42:30 00:06:19 00:00:29 00:22:10 00:00:36 00:12:54
35 Lara Mihevc 2005 SLO 29 00:42:33 00:06:26 00:00:28 00:21:01 00:00:33 00:14:03
36 Tinkara Stres 2005 SLO 30 00:42:36 00:06:37 00:00:26 00:20:53 00:00:35 00:14:03
37 Paula Janicka 2004 POL 51 00:42:37 00:06:31 00:00:30 00:21:00 00:00:40 00:13:55
38 Liis Kapten 2006 EST 50 00:42:48 00:06:28 00:00:30 00:21:59 00:00:35 00:13:15
39 Naya Hajszan 2005 AUT 43 00:43:24 00:06:02 00:00:30 00:22:37 00:00:39 00:13:34
40 Willemijn Fuite 2002 NED 35 00:43:49 00:06:53 00:00:29 00:22:10 00:00:39 00:13:36
41 Hanne Grete Hanvere 2003 EST 3 00:44:04 00:06:14 00:00:30 00:22:21 00:00:35 00:14:22
42 Rita Simonics 2002 HUN 48 00:44:27 00:06:36 00:00:33 00:21:50 00:00:47 00:14:41
43 Amelie Roll 2004 AUT 42 00:45:01 00:06:38 00:00:30 00:22:48 00:00:39 00:14:24
44 Nikola Prochazkova 2002 CZE 55 00:45:38 00:06:52 00:00:28 00:23:36 00:00:41 00:13:59
45 Anna Kiss 2003 HUN 34 00:46:30 00:06:40 00:00:27 00:24:32 00:00:35 00:14:14
46 Vita Škrjanc 2005 SLO 41 00:46:31 00:06:30 00:00:30 00:23:14 00:00:38 00:15:37
47 Manca Maradin 2004 SLO 52 00:47:00 00:07:17 00:00:28 00:23:10 00:00:35 00:15:29
48 Vita Pilih 2003 SLO 36 00:47:53 00:06:13 00:00:31 00:23:10 00:00:38 00:17:20
49 Neza Mohar Gradisek 2002 SLO 56 00:48:21 00:06:39 00:00:27 00:25:27 00:00:37 00:15:09
50 Boglárka Portik 2005 HUN 49 00:49:42 00:06:55 00:00:32 00:25:07 00:00:42 00:16:24
DNF Hannah Koglbauer 2003 AUT 12 DNF 00:06:15 00:00:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Line Amlund Hagen/NOR. Head Referee Ivan Budja/SRB. Competition Jury: Line Amlund Hagen/NOR, Mitja Mori/SLO, Jure Leben/SLO.
Distances swim 400 m (1 lap), bike 13.6 km (2 laps), run 3.3 km (1 lap)
Water temperature 21.2ºC, air temperature, 20.0ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #36 Pilih/SLO and #55 Prochazkova/CZE served 10 seconds penalty during the run segment.