Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Linn Suchomel 2003 SWE 56 00:37:53 00:06:26 00:00:54 00:18:36 00:00:27 00:11:28
2 Robin Dreyling 2002 NED 32 00:37:55 00:06:47 00:00:50 00:18:19 00:00:28 00:11:29
3 Dominika Peszleg 2002 HUN 39 00:38:06 00:06:52 00:00:55 00:18:43 00:00:25 00:11:10
4 Nadine Klive 2002 GER 33 00:38:15 00:06:27 00:00:51 00:18:37 00:00:23 00:11:54
5 Matilde Silva Santos 2004 POR 49 00:38:15 00:06:51 00:00:50 00:18:47 00:00:25 00:11:19
6 Weronika Ptaszyńska 2003 POL 43 00:38:23 00:06:54 00:00:50 00:18:11 00:00:24 00:12:02
7 Hannah Koglbauer 2003 AUT 37 00:38:26 00:06:53 00:00:50 00:18:12 00:00:27 00:12:02
8 Kinga Bóna 2002 HUN 34 00:38:28 00:06:59 00:00:52 00:18:39 00:00:26 00:11:30
9 Nathalie Zwicky 2003 SUI 46 00:38:34 00:06:55 00:00:51 00:18:10 00:00:25 00:12:10
10 Inna Sysoeva 2004 RUS 36 00:38:36 00:06:27 00:00:55 00:18:34 00:00:27 00:12:12
11 Katerina Mickova 2004 CZE 41 00:38:44 00:06:54 00:00:51 00:18:46 00:00:31 00:11:40
12 Aniek Mars 2004 NED 40 00:38:48 00:06:51 00:00:56 00:18:43 00:00:27 00:11:49
13 Józefina Młynarska 2003 POL 42 00:38:52 00:06:57 00:00:49 00:18:45 00:00:25 00:11:54
14 Sonja De Koning 2005 NED 58 00:38:53 00:06:48 00:00:51 00:18:18 00:00:28 00:12:26
15 Larissa Burtscher 2003 AUT 48 00:39:06 00:07:04 00:00:50 00:18:32 00:00:22 00:12:16
16 Vanessa Possberg 2003 SUI 45 00:39:06 00:06:49 00:00:52 00:18:16 00:00:23 00:12:44
17 Yali Vitkin 2004 ISR 51 00:39:34 00:06:55 00:00:49 00:18:44 00:00:30 00:12:35
18 Yeva Minich 2002 BLR 44 00:39:40 00:07:02 00:00:53 00:19:11 00:00:28 00:12:04
19 Mari Mai Ruus 2004 EST 54 00:39:49 00:07:14 00:00:48 00:19:03 00:00:24 00:12:18
20 Maria Gonçalves 2004 POR 59 00:39:57 00:06:56 00:00:52 00:19:27 00:00:24 00:12:16
21 Noa Cohen Livay 2004 ISR 50 00:40:09 00:07:06 00:00:52 00:19:06 00:00:28 00:12:34
22 Anastasiia Terentieva 2003 UKR 60 00:40:37 00:07:09 00:00:51 00:19:07 00:00:25 00:13:04
23 Lana Gavrilović 2004 SRB 52 00:40:52 00:06:59 00:00:52 00:19:16 00:00:29 00:13:14
24 Linda Hehenwarter 2005 AUT 61 00:41:11 00:07:02 00:00:53 00:20:13 00:00:34 00:12:27
25 Beatriz Pinto 2003 POR 57 00:41:12 00:07:01 00:00:57 00:19:09 00:00:26 00:13:37
26 Ema Podhorna 2002 SVK 47 00:41:14 00:07:09 00:00:56 00:20:17 00:00:30 00:12:21
27 Alina Sinevich 2004 BLR 55 00:41:37 00:06:54 00:00:55 00:20:01 00:00:29 00:13:16
28 Sara Magndal 2004 NOR 53 00:41:44 00:07:05 00:00:52 00:20:25 00:00:35 00:12:44
DNF Hasse Fleerackers 2004 BEL 35 DNF 00:07:00 00:00:54 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Daryia Firsova 2004 RUS 38 DNF 00:06:48 00:00:48 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegates: Esther Sanchez/ESP, Bela Varga/HUN. Head Referee: Fritz Schwarz/AUT.
Competition Jury: Bela Varga/HUN, Renato Bertrandi/ITA, Herwig Grabner/AUT.
Water temperature 24.3ºC, air temperature 18.8ºC. Wetsuits not allowed.
Distances: swim 500 m. (1 lap), bike 12 km. (4 laps), run 3.100 km (2 laps).
Athlete #42 Mlynarska/POL served a 10 seconds penlty during the run segment.