Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Grigory Antipov 1999 RUS 10 00:49:50 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
2 Mikhail Antipov 1999 RUS 19 00:50:04 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
3 Juan Jose Andrade Figueroa 1993 ECU 3 00:50:15 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
4 Nicholas Quenet 1997 RSA 25 00:50:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
5 Timofey Merkulov 1998 RUS 32 00:50:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
6 Carlos Javier Quinchara Forero 1988 COL 1 00:50:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
7 Mehdi Essadiq 1986 MAR 2 00:50:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
8 Marc Dubrick 1994 USA 7 00:50:52 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
9 Mohamad Maso 1993 SYR 5 00:50:57 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
10 Mohamad Alsabbagh 1990 SYR 8 00:50:59 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
11 Christiaan Stroebel 2001 RSA 12 00:51:13 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
12 Badr Siwane 1994 MAR 4 00:51:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
13 Christoph Pölzgutter 2000 AUT 18 00:51:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
14 Nathan F. Cohen 1998 USA 34 00:52:05 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
15 Divan Du Plooy 2001 NAM 26 00:52:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
16 Siefeldin Ismail 2001 EGY 15 00:53:18 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
17 Vlad-Adrian Remzing 2001 ROU 30 00:53:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
18 Peter Luftensteiner 1999 AUT 21 00:53:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
19 Oliver Gorges 1998 LUX 6 00:53:45 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
20 Mohanad Elshafei 1999 EGY 24 00:54:05 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
21 Erick Rogoz Lörincz 2001 ROU 22 00:54:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
22 Youssef El Moutaouakil 1999 MAR 37 00:54:51 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
23 Alexandru Ion 1998 ROU 39 00:55:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
24 Seitan Nicolae 1997 ROU 33 00:56:03 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
25 Catalin Romas 2000 ROU 23 00:56:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
26 Abdelrhman Yasser 2000 EGY 36 00:57:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
27 Mahmoud Osama 1994 EGY 17 00:57:45 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
28 Yassir Mouzzoun 2001 MAR 35 00:57:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
29 Mahmoud Hassan 2001 EGY 16 00:59:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
30 Marek Pavuk 1999 SVK 11 01:00:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
31 Tarek Magdy 1990 EGY 43 01:02:26 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
32 Abdulla Shaheen Alkaabi 1986 QAT 42 01:06:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
33 Fahad Ahmad Al-Mohammad 1989 QAT 29 01:08:18 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
34 Matthew Denslow 2001 ZIM 40 01:08:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Oussama Hellal Berrouane 1996 ALG 9 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Nazim Benyelles 1997 ALG 14 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Hichem Mimoun Beniani 1998 ALG 28 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DSQ Omar Alaa 2001 EGY 31 DSQ 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Islam Mahmoud 1981 EGY 20 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Jan Stark/RSA, Head Referee: Mohamed Elahl /EGY. Competition Jury: Jan Stark/RSA, Ahmed Nasser/EGY, Mohamed Elsagher/EGY
Distances: Swim 750m (1 lap), Bike 20km (3 laps), Run 4.3km (950m +2 laps)