Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Ole Kristian Sørland 1968 NOR 325 07:05:50 00:40:23 00:01:17 04:13:42 00:01:47 02:08:39
2 Fabian Lafrenz 1966 GER 320 07:12:46 00:37:10 00:01:56 04:31:38 00:02:19 01:59:41
3 Stuart Hall 1964 GBR 316 07:20:06 00:39:13 00:01:56 04:25:21 00:02:06 02:11:29
4 Thierry Lippi 1968 FRA 314 07:29:04 00:39:46 00:01:29 04:32:22 00:01:52 02:13:34
5 Arne Olav Sunde 1966 NOR 326 07:34:01 00:40:22 00:01:48 04:35:03 00:02:07 02:14:39
6 Tiziano Favaron 1964 ITA 323 07:34:02 00:38:31 00:01:18 04:37:57 00:01:57 02:14:17
7 Gerald Rohaczek 1967 AUT 350 07:37:56 00:41:53 00:01:38 04:28:44 00:02:41 02:22:58
8 Bernd Weis 1968 GER 322 07:38:47 00:42:08 00:00:57 04:31:51 00:01:38 02:22:10
9 Jean David Javegny FRA 271 08:02:58 00:38:17 00:02:38 04:53:28 00:01:58 02:26:35
10 Alain Kupper 1967 BEL 309 08:03:53 00:40:24 00:01:54 04:40:10 00:02:18 02:39:05
11 Thomas Hofer 1966 AUT 308 08:09:05 00:43:19 00:01:48 04:43:00 00:03:02 02:37:54
12 Steven Peterson 1966 USA 306 08:21:02 00:41:42 00:01:21 05:04:58 00:02:14 02:30:45
13 Tim Savage 1968 GBR 317 08:21:48 00:41:59 00:01:36 05:05:30 00:02:41 02:30:00
14 Mark York 1966 GBR 319 08:22:39 00:42:30 00:01:40 05:03:09 00:02:02 02:33:16
15 Chris Gray 1967 USA 302 08:22:45 00:44:20 00:03:22 04:54:02 00:03:32 02:37:28
16 Colm Smart 1966 USA 250 08:23:37 00:44:59 00:01:38 04:59:35 00:02:36 02:34:46
17 Peter Day 1967 USA 301 08:31:13 00:46:55 00:01:36 05:00:36 00:01:59 02:40:04
18 René Peter 1968 SUI 299 08:32:28 00:45:53 00:01:12 04:55:22 00:02:18 02:47:41
19 Daniel Portella Coll 1967 ESP 313 08:33:02 00:41:14 00:01:26 04:48:11 00:02:07 03:00:02
20 Bryan Vaughan 1966 GBR 318 08:39:45 00:42:27 00:01:22 05:13:51 00:02:23 02:39:40
21 Mark Anthony Lemmon 1965 RSA 327 08:57:17 00:46:02 00:01:09 05:01:38 00:02:02 03:06:24
22 Mark Krowski 1964 USA 303 09:35:33 00:52:32 00:01:38 05:27:46 00:02:10 03:11:25
DNF Eddy Verschueren 1968 BEL 310 DNF 00:42:41 00:01:48 04:20:50 00:00:00 00:00:00
DNF Edward Marx 1964 USA 305 DNF 00:57:18 00:01:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jean-Marc Thuerner 1967 SUI 300 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Rob Madgwick 1965 USA 304 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Lars Brix 1967 DEN 311 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jens Oluf Eriksen 1966 DEN 312 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Mauro Fiorini 1967 ITA 324 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL. Head Referee: Sarah Taylor/GBR. Competition Jury: Dirk Bogaert/BEL, Ahmed Nasser/EGY, Christof Mauch/SUI.
Distances: Run 9.6km (2 laps), Bike 142.5km (3 laps), Run 29.7km (3 laps).
Air temperature: 13.3⁰C.