Start List: 2020 Rayong NTT ASTC Sprint Triathlon Asian Cup and Southeast Championships | Elite Men
21 Feb, 2020 Rayong, Thailand
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
1 | Takumi | Hojo | 1996 | JPN |
2 | Florin | Salvisberg | 1990 | SUI |
3 | Makoto | Odakura | 1993 | JPN |
4 | Felipe | Barraza | 1991 | CHI |
5 | Shogo | Ishitsuka | 1989 | JPN |
6 | Yuichi | Hosoda | 1984 | JPN |
7 | Koki | Yamamoto | 1996 | JPN |
8 | Mohamad | Maso | 1993 | SYR |
9 | Aoba | Yasumatsu | 1997 | JPN |
10 | Shiruba | Taniguchi | 1994 | JPN |
11 | Nicholas | Free | 1998 | AUS |
12 | Semen | Pivovarov | 1997 | KAZ |
14 | Aleksandr | Reshetnikov | 2000 | UZB |
15 | Kenta | Asakai | 1994 | JPN |
16 | Kosuke | Terasawa | 1994 | JPN |
17 | Omar | Ali | 2000 | BRN |
18 | Teppei | Tokuyama | 2002 | JPN |
19 | Tzu I | Pan | 2000 | TPE |
20 | Aleksandr | Kurishov | 1995 | UZB |
21 | Joel | Wooldridge | 2000 | AUS |
22 | Daniil | Zubtsov | 2001 | KAZ |
23 | Amarsanaa | Ganbaatar | 2002 | MGL |
24 | Edward | Macalalad | 1996 | PHI |
25 | Farrel | Ezrabaswara Wihandoyo | 2004 | INA |
26 | Kamran | Khodjaev | 2002 | UZB |
27 | Ronald | Bintang Setiawan | 2003 | INA |
28 | Bo Cian | Chuang | 1997 | TPE |
29 | Alexandr | Avtushko | 1989 | KAZ |
31 | Li Rong, Luke | Chua | 2001 | SGP |
32 | Uong | Lymeng | 2004 | CAM |
33 | Jiahao | Tan | 2002 | SGP |
34 | Samuel | Mileham | 1998 | AUS |
35 | Shih Ming | Chen | 1998 | TPE |
36 | Nikko | Huelgas | 1991 | PHI |
37 | Umidbek | Alimov | 2000 | UZB |
38 | Casey Kin Yun | Lim | 2000 | MAS |
39 | Andriy | Glushchenko | 1977 | UKR |
40 | Jack | Bilton | 1999 | AUS |
41 | Ting Yu | Chen | 2000 | TPE |
42 | Tan | Zhou Wen,darrell | 2004 | MAS |
43 | Doniyorkhuja | Khamroev | 1995 | UZB |
44 | Nicholas | Rachmadi | 2001 | SGP |
45 | Jheng Hao | Chen | 1999 | TPE |
46 | Zeke | Tinley | 2000 | AUS |
47 | Ming-Liang | Sun | 2001 | TPE |
48 | Chong Yi | Lee | 2000 | TPE |
49 | Arslon | Tursunov | 2001 | UZB |
50 | Samir | Varma | 2002 | SGP |
51 | Ng | Kar Kean | 2003 | MAS |
52 | Dian Yang | Li | 2000 | TPE |
53 | Chong Yoong | Thiang | 1996 | MAS |
54 | Jui Cheng | Su | 2000 | TPE |
55 | Juan Carlos | Abad | 1998 | PHI |
56 | Wen Jun | Lee | 1998 | MAS |
57 | Yi Hsiang | Wang | 1999 | TPE |
58 | Muhammad | Syifa Jagadnata | 2003 | INA |
59 | Valeriy | Ponomarenko | 1997 | UZB |
60 | Samnang | Sok | 2002 | CAM |
62 | Dan | Tomiuchi | 1994 | JPN |
64 | James Edward Alexander | Middleditch | 1970 | SGP |
65 | Fernando José | Casares Tan | 1996 | PHI |
Program notes:
Technical Delegate: Andrew Tai/TPE. Head Referee: Anthony Tangan/PHI. Competition Jury: Andrew Tai/TPE, Vijitr Sittinawin/Phi, Balwant Singh Kler/MAS.
Distances: Swim 750 m. (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (4 laps)
Water temperature 29ºC. Air temperature 27ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #25 Ezrabaswara Wihandoyo/INA and #60 Sok/CAM were disquialified because they did not complete the run course.
Athletes #34 MIleham/AUS,#36 Huelgas/PHI and #46 Tinley/AUS served a 10 seconds penalty during the run segment.