Start List: 2020 Devonport OTU Sprint Triathlon Oceania Cup and Oceania Championships | Elite Men
29 Feb, 2020 Devonport, Australia
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
1 | Tayler | Reid | 1996 | NZL |
2 | Matthew | Roberts | 1996 | AUS |
3 | Trent | Thorpe | 1996 | NZL |
4 | Brandon | Copeland | 1996 | AUS |
5 | Adam | Rudgley | 1992 | AUS |
6 | Luke | Willian | 1996 | AUS |
7 | Stefan | Zachäus | 1990 | LUX |
8 | Makoto | Odakura | 1993 | JPN |
9 | Ren | Sato | 1995 | JPN |
10 | Yuichi | Hosoda | 1984 | JPN |
11 | Shiruba | Taniguchi | 1994 | JPN |
12 | Clayton | Hutchins | 1995 | CAN |
14 | Marcel | Walkington | 1993 | AUS |
15 | Benjamin | Shaw | 1991 | IRL |
16 | Kevin | Jervis | 1994 | USA |
17 | Benjamin | Zorgnotti | 1994 | TAH |
18 | Cameron | Main | 1999 | GBR |
19 | David | Martin | 1998 | CZE |
20 | Caleb | Noble | 1995 | AUS |
21 | Andreas | Nørgaard | 1999 | DEN |
22 | Travis | Coleman | 1996 | AUS |
23 | James | Shalvoy | 1993 | USA |
27 | Kurt | Wesley | 1997 | AUS |
28 | Callum | McClusky | 1998 | AUS |
29 | Luke | Bate | 1999 | AUS |
30 | Lorcan | Redmond | 2000 | AUS |
31 | Luke | Burns | 1998 | AUS |
32 | Liam | Ward | 1997 | NZL |
33 | Liam | Mccoach | 1998 | AUS |
34 | Nathan | Breen | 1997 | AUS |
35 | Lachlan | Haycock | 2000 | NZL |
36 | Luke | Schofield | 1999 | AUS |
37 | Janus | Staufenberg | 1999 | NZL |
38 | Saxon | Morgan | 2000 | NZL |
39 | Jonathan | Sammut | 1997 | AUS |
40 | Jayden | Schofield | 1999 | AUS |
41 | Kurt | McDonald | 1999 | AUS |
42 | Hamish | Miller | 1998 | NZL |
44 | Jack | Sosinski | 1999 | AUS |
45 | Luke | Harvey | 2000 | AUS |
46 | Josiah | Ney | 2000 | CAN |
47 | Joel | Wooldridge | 2000 | AUS |
48 | Kurt | Fryer | 1998 | AUS |
49 | Toby | Croudson | 2000 | AUS |
50 | Connor | Whiteley | 1999 | AUS |
51 | Samuel | Mileham | 1998 | AUS |
52 | Keegan | Jenkins | 1999 | AUS |
53 | Yoann | Colin | 1998 | AUS |
54 | Josh | Wooldridge | 2000 | AUS |
55 | William | Atkinson | 1999 | AUS |
56 | Trent | Wallace | 2000 | AUS |
Program notes:
Technical Delegate: Claire Hannan/NZL. Head Referee: Sue Horsburgh/AUS. Competition Jury: Claire Hannan/NZL, Eric Angstadt/ESP, Lukas Matys/AUS.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature 18.2ºC. Air temperature 19.8ºC. Wetsiots allowed.