Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 50-54 Male AG
01 Sep, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
21345 Roger Bommer SUI
21347 Steffen Doebert SUI
21348 Christoph Hartmann SUI
21350 Silvan Meier SUI
21351 Gordi Müller SUI
21352 Guiseppe Recchia SUI
21353 Jean-Daniel Roulier SUI
21354 Michael Schlunegger SUI
21355 Richard Stoffel SUI
21356 Marcel Wespi SUI
21357 Sean Robbins USA
21360 James Strain USA
21361 Christian Krueger USA
21362 Robert Skaggs USA
21363 John Crino USA
21364 Dale Coutts AUS
21365 Paul Gladwell AUS
21366 Paul Knellwolf AUS
21367 Simon Meredith AUS
21368 Craig Wylie AUS
21369 Manfred Scheikl AUT
21370 Helmut Steiner AUT
21371 Bart Dewitte BEL
21372 Filip Gosselé BEL
21373 Emmanuel Rodrique BEL
21374 Janique Vandekendelaere BEL
21375 Gustavo Carvalho BRA
21376 Marcelo Schwartz Mansoldo BRA
21377 Fabian Cazzola CAN
21378 Howard Epoch CAN
21379 Cary Lavine CAN
21380 Wayne Robinson CAN
21381 Carlos Sandoval COL
21382 Marko Luomanssuu FIN
21383 Yann Le Moenner FRA
21384 Franck Tajiri FRA
21385 Matthew Brearley GBR
21388 Allon Hoskin GBR
21390 Gary Peters GBR
21391 Mark Ross GBR
21392 Andrew Shirley GBR
21393 Richard Walters GBR
21394 David Thomas GBR
21395 Bernd Hullak GER
21396 Alexander Meißner GER
21397 Stephan Neuburg GER
21398 Mike Stolze GER
21399 Henning Von Poser GER
21400 Kin Ho Kan HKG
21401 Paul Carroll IRL
21402 Patrick Grealy IRL
21403 Leifur Halldorsson ISL
21404 Tetsuya Aoki JPN
21405 Jean-Daniel Roch LUX
21406 Omar Francisco Barrera Rangel MEX
21408 Jesus Manuel Sauceda Sauceda MEX
21409 Enrique Vazquez Rebolledo MEX
21410 Albert Van Der Smissen NED
21411 Rolf Bakken NOR
21412 Andrew Brazier NZL
21413 Mark Dineen NZL
21414 David Tokios NZL
21415 Ian Gray RSA
21416 Grant Macnair RSA
21417 Franna Vorster RSA
21418 Gary Marescia RSA
21419 Emanuele Arnaldo Baroni SGP
21420 Svein Ove Risnes NOR
21423 Greg Behar SUI
21424 Peter Bühlmann SUI
21425 Marcel Csatlos SUI
21428 Jean-Luc Karth SUI
21429 Jean-Marie Mozzon SUI
21430 Jean-Georges Nguyen Von Dreyse SUI
21432 Max Sandherr SUI
21433 Harald Schmiedel SUI
21434 Oliver Thomi SUI
21437 Stephen Bosic USA
21438 Geoffrey Steffens USA
21439 Andrew Kelsey USA
21440 Todd Shellenberger USA
21441 Scott Trappe USA
21442 Drew Magill USA
21443 Robert Forbes AUS
21444 Kenneth Kirk AUS
21445 Darren Merchant AUS
21446 Simon Prebble AUS
21447 Lorenz Müller AUT
21448 Harald Schober AUT
21449 Wim Devos BEL
21450 Patrick Godesar BEL
21451 Pascal Mercier BEL
21452 Jordi Romaguera Bosch BEL
21453 Joao Luiz Carneiro BRA
21454 Valmor Raimundo Machado Junior BRA
21455 Curtis Arling CAN
21456 Dennis Colburn CAN
21457 Bryan Hipson CAN
21458 Mark Mcmullen CAN
21459 Guillermo Mozo Millan COL
21460 Peter Holbech Andersen DEN
21461 Stephane Jacquet FRA
21462 Gilles Poiriez FRA
21464 Rory Bryan GBR
21465 Stuart Dyer GBR
21466 Chris Hornung GBR
21467 Peter Lee GBR
21468 Gavin Munn GBR
21470 Darius Sarshar GBR
21471 Gary Spencer GBR
21472 Ian Smith GBR
21473 Oliver Degenhardt GER
21474 Christian Kläsener GER
21475 Juergen Metzner GER
21476 Klaus Schug GER
21477 Udo Van Stevendaal GER
21478 Christopher Walker GIB
21479 Ralph Barron IRL
21480 Sam Cordner IRL
21481 Peter Mc Conville IRL
21482 Giorgio Karai ITA
21483 Yoshimitsu Kanai JPN
21484 Jiro Yamamoto JPN
21485 Humberto Aguilar Lopez MEX
21486 Jose Luis Carrillo Polo MEX
21487 Gustavo Adolfo Lezama Gonzalez MEX
21488 Alejandro Tapia Alamilla MEX
21489 Eric Lammers NED
21490 Jan Nicolai Aamot NOR
21491 Per Morten Hjemgård NOR
21492 Karl Buchanan NZL
21493 Brett Hoskin NZL
21494 James Walsh NZL
21495 Paul Ingpen RSA
21496 Theo Mare RSA
21497 Colin Young RSA
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Howard Vine/GBR. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Loreen Barnett/CAN,Michael Kumli/SUI.
Distances: Swim 15000 m (1 lap), Bike 40 km (2 laps), Run 10 km (5.2 km + 4.8 km)
Water temperature 23º. Wetsuits not allowed.