Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 40-44 Male AG
01 Sep, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
20794 Amir Bazarbachi SUI
20795 Jérôme Burdet SUI
20796 Honly Cantero Montero SUI
20797 Lukas Casanova SUI
20798 Jonas Cosendai SUI
20800 Vincent Gremeaux SUI
20801 Dominik Issler SUI
20802 Roman Lengwiler SUI
20803 Cédric Martignier SUI
20804 Juan Ortega SUI
20805 Olivier Perreau SUI
20806 Yann Rohrer SUI
20807 Ivan Seiler SUI
20808 Sven Vietmeier SUI
20809 Eric Werfeli SUI
20810 Maarten Bout USA
20811 Antonio Ferreira Da Silva Neto USA
20812 Mike Hummel USA
20813 Daniel Kaminstein USA
20814 Moshe Peri USA
20815 Sean Madigan USA
20816 Jonathan Mason USA
20817 Shannon Ahern AUS
20818 Jeremy Drake AUS
20819 David Grant AUS
20820 Timothy Hong AUS
20821 Roderick Kilborn AUS
20822 Jamie Simmonds AUS
20823 Craig Williams AUS
20824 Thomas Marschall AUT
20825 Oliver Schmich AUT
20826 Thierry Leclerc BEL
20827 Alan Potts BER
20828 Tiago Oliveira De Andrade BRA
20829 Eduardo Pombo BRA
20830 Patrick Collins CAN
20831 Romel Marquez CAN
20832 Nicholas Phillips CAN
20833 Bryan Rusche CAN
20834 Daniel Utting CAN
20835 Andres Fernandez COL
20836 Lukas Socarras COL
20837 Mathieu Criniere Bastow CRC
20838 Brian Vesterbæk DEN
20839 Eduardo Sese Hernando ESP
20840 Pierre Blameble FRA
20841 Arnaud Guichard FRA
20842 Reynald Martin FRA
20843 Matthew Blagg GBR
20844 Richard Burton GBR
20845 Alexie Calvert Ansari GBR
20846 Kris Capperauld GBR
20847 Nigel Lynch GBR
20848 Paul Morrison GBR
20849 Michael Onions GBR
20850 Ben Redman GBR
20851 Oliver Rodwell GBR
20852 Ian Shaw GBR
20853 Jochen Bauer GER
20854 Patrick Tierney IRL
20855 Keisuke Goto JPN
20856 Masayuki Matsumaru JPN
20857 Makoto Takeuchi JPN
20858 Arturo Garza Heiras MEX
20859 Francisco Javier Ibarra Barragan MEX
20860 Juan Eduardo Olvera Gonzalez MEX
20861 Dennis Angevaare NED
20862 Øyvind Bertelsen-Tangvik NOR
20863 Eyvind Kartveit NOR
20864 Sølve Magnus Skogland NOR
20865 Alexandre Almeida POR
20866 Christopher Herring RSA
20867 Philippe Dutileull SKN
20872 Moritz Bachmann SUI
20873 Michael Böni SUI
20874 Frédéric Busslinger SUI
20875 Mathieu Cardinaux SUI
20876 Dominique Charbonnier SUI
20877 Nicolas Debons SUI
20878 Ruben Forni SUI
20879 Lukas Hänel SUI
20880 Fabrice Kernen SUI
20881 Sven Maier SUI
20882 Alexander Müller SUI
20883 Marianno Palumbo SUI
20884 Jürg Riser SUI
20885 Daniele Scurti SUI
20886 Rolf Thurnheer SUI
20887 Remo Weber SUI
20888 Yassine Lajmi TUN
20889 Stephen Eles USA
20890 Chris Phillips USA
20891 Justin Bauer USA
20892 Rusty Marks USA
20893 Ross Germani USA
20894 Jay Young USA
20895 Ivo Ahlquist AUS
20896 Andrew Finney AUS
20897 David Hine AUS
20898 Mark Huber AUS
20899 Peter Loveridge AUS
20900 Ponpet Thamavongsa AUS
20901 Andreas Bolzer AUT
20902 Markus Polka AUT
20903 Alexander Wörndl-Aichriedler AUT
20904 Stephane Vander Bruggen BEL
20905 Bernardo Giffoni BRA
20906 Aristides Outeiral Hoefel Iv BRA
20907 Erick Brandt CAN
20908 Garth Cumming CAN
20909 Matt Mccrank CAN
20910 Jonathan Robin CAN
20911 Murray Smith CAN
20912 Kris Zelinsky CAN
20913 Guillermo Roldan COL
20914 Marco Vinicio Acosta Paniagua CRC
20915 Martin Barner DEN
20916 Gonzale Garcia Denis ESP
20917 Erwin Borremans FIN
20918 Stephane Boissenin FRA
20919 Cédric Keget FRA
20920 Michael Meltzer FRA
20921 Donald Brooks GBR
20922 Giles Byford GBR
20923 Mark Campionsmith GBR
20924 Alastair Henson GBR
20925 Jonathan Moon GBR
20926 Ben Oman GBR
20927 Steven Paine GBR
20928 Thomas Reynolds GBR
20929 Neil Rothwell GBR
20930 Ian Johnson GBR
20931 Bernhard Mahler GER
20932 Cristiano Iuliano ITA
20933 Atsushi Hirata JPN
20934 Tetsuro Sato JPN
20935 Jorge Alberto Cortes Guerrero MEX
20936 David Antonio Gomez Garcia MEX
20937 Emmanuel Montes De Oca Gutierrez MEX
20938 David Peña Ara MEX
20939 Josse De Bruin NED
20940 Hans Ove Grøntvedt NOR
20941 Joachim Dahl Wogstad Skjelsbæk NOR
20942 David Jenkins NZL
20943 Crispin Barrett RSA
20944 Dean Siebert RSA
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Howard Vine/GBR. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Loreen Barnett/CAN,Michael Kumli/SUI.
Distances: Swim 15000 m (1 lap), Bike 40 km (2 laps), Run 10 km (5.2 km + 4.8 km)
Water temperature 23º. Wetsuits not allowed.